header email

ارائه تمامی خدمات کافی نت به صورت آنلاین

با بیش از 5 سال سابقه حرفه ایی در اینترنت

 

هنگام ثبت نام در لاتاری آمریکا، عکس های متقاضی و در صورت تاهل، عکس های همسر و فرزندان وی باید ارسال شوند. الزامات ایجاد شده توسط مقامات ایالات متحده بسیار پیچیده هستند و اگر بدون دانش قبلی در لاتاری شرکت کنید، می تواند منجر به رد صلاحیت شما شود.

آیا می توانم از عکس گذرنامه خود برای لاتاری گرین کارت استفاده کنم؟

عکسی که در گذرنامه فعلی شما نمایش داده می شود، فقط در صورتی که پاسپورت جدید باشد می تواند در گرین کارت لاتاری مورد استفاده قرار گیرد (اگر زمان صدور قدیمی تر از ماه مه سال لاتاری باشد قبول نیست).

اگر فکر می کنید که کسی متوجه زمان عکس شما نمی شود، باید بگویم که مقامات ایالات متحده با مقایسه عکس با گذرنامه، ممکن است بتوانند متوجه به روز نبودن عکس شوند. بنابراین این ریسک را نکنید.

در غیر این صورت، لطفاً از الزامات عکس گذرنامه بیومتریک پیروی کنید، به موجب آن مقامات ایالات متحده حتی لبخند طبیعی را روی عکس قبول می کنند، که به عنوان مثال در بسیاری از گذرنامه ها مجاز نیست.

برای شرکت در لاتاری گرین کارت، باید عکسی داشته باشید که با الزامات مقامات آمریکایی مطابقت داشته باشد، در غیر اینصورت رد صلاحیت می شوید و ثبت نام شما در لاتاری در نظر گرفته نمی شود.

عکس لاتاری گرین کارت می تواند برای چند سال پیش باشد؟

عکس لاتاری گرین کارت نباید برای بیش از 6 ماه پیش باشد و باید با چهرۀ کنونی شما هماهنگی داشته باشد. این امر در مورد عکس های همسر و فرزندان شما نیز صدق می کند. بنابراین الزامی است که هر زمان که شرکت می کنید عکس جدیدی ارسال کنید. بنابراین شما نباید از عکس (های) سال قبل استفاده کنید.

از جولای سال 2019، مقامات ایالات متحده تلاش خود را برای اطمینان از اجرای قوانین مشارکت افزایش داده و همچنین نگاهی دقیق تری به عکس ها می اندازند. بنابراین ممکن است برای شما پیش بیاید که با یک عکس قدیمی برنده شده، اما در مصاحبه رد صلاحیت و از گرین کارت محروم شوید. پس ریسک نکنید!

پس زمینه عکس لاتاری باید چگونه باشد؟

عکس لاتاری گرین کارت باید در مقابل یک نور سفید با پس زمینه‌ای ساده‌ای باشد که هیچ سایه‌ای روی آن دیده نمی شود.

 

 

نکته: شما همچنین می توانید از یک ورق یا پارچه سفید برای پس زمینه عکس استفاده کنید.

حالت سر در عکس چگونه باشد؟

در عکس لاتاری گرین کارت، صورت شما باید مستقیماً رو به دوربین باشد. سر شما باید کاملاً دیده شود و باید در مرکز عکس قرار بگیرد. سر شما باید بین 50٪ -69٪ از کل طول عکس را تشکیل دهد.

علاوه بر آن، چشم ها باید کاملاً باز باشند، به وضوح دیده شوند و باید رو به دوربین باشند. حالت چهره باید خنثی باشد، به این معنی که باید از لبخند زیاد اجتناب کنید.

پوشش سر در عکس به چگونه‌ای باشد؟

کلاه ها و شال گردن ها به طوری کلی در عکس لاتاری گرین کارت مجاز نیستند. زیرا می توانند بخشی از صورت شما را بپوشانند.روسری هایی که به دلایل مذهبی استفاده می شوند از این قاعده مستثنی هستند. با این حال، برای جلوگیری از رد صلاحیت، تمام صورت باید از پیشانی تا چانه قابل مشاهده باشد.

 

آیا می توانم عینک بزنم؟

از تاریخ 1 نوامبر 2016، استفاده از عینک در عکس برای لاتاری گرین کارت دیگر مجاز نیست. این ممنوعیت شامل عینک آفتابی و عینک طبی می شود.هنگام ثبت نام در لاتاری گرین کارت، باید یک عکس رنگی با حداقل عمق رنگ 24 بیت ارسال کنید. عکس های سیاه و سفید مجاز نیستند.همچنین مطمئن شوید که نورعکس بیش از حد و یا کم نباشد، هیچ سایه‌ای هم نباید قابل مشاهده باشد.

 

آیا می توانم عکس را به صورت دیجیتالی ویرایش کنم؟

از تغییرات دیجیتالی عکس باید خودداری کرد، زیرا ممکن است باعث ایجاد تغییر در حالت صورت یا سر شود.

از حذف پس زمینه نیز باید خودداری شود، زیرا این امر هم می تواند شکل سر را تغییر دهد. اگر دیوار سفید ندارید بهتر است یک ورق سفید یا یک ملحفه نازک تمام سفید پشت سر خود آویزان کنید.

اندازه عکس لاتاری گرین کارت باید چقدر باشد؟

هنگام ثبت نام در لاتاری گرین کارت، باید یک عکس دیجیتالی ارائه دهید که اندازۀ آن حداقل 600×600 تا حداکثر اندازه‌ی 1200×1200 پیکسل باشد و حجم آن از 240 کیلوبایت بیشتر نباشد.

مطمئن شوید که عکس شما بسیار واضح بوده و هیچ پیکسلی قابل مشاهده نباشد. دیگر امکان ارائه عکس های آنالوگ به مقامات ایالات متحده وجود ندارد.

 

فرمت عکس لاتاری گرین کارت چه باید باشد؟

فرمت عکس لاتاری گرین کارت باید JPG باشد.

آیا می توانم یک عکس اسکن شده را به لاتاری گرین کارت ارسال کنم؟

هنگام ثبت نام در لاتاری گرین کارت، عکس های اسکن شده نیز می توانند ارسال شوند. با این حال، این عکس ها باید تمام الزامات عکس های دیجیتالی را داشته باشند. علاوه بر آن، عکس باید با وضوح 300 dpi اسکن شود. همچنین مطمئن شوید که هیچ نقطۀ اسکن قابل مشاهده‌ای بر روی تصویر وجود ندارد.

عکس لاتاری گرین کارت برای نوزادان و کودکان

هنگام شرکت در لاتاری گرین کارت، عکس های همه فرزندان زیر 21 سال، از جمله نوزادان و کودکان خردسال، باید ارسال شوند. برای این عکس ها سر باید در مرکز عکس قرار گرفته و مستقیماً رو به دوربین باشد، بگونه‌ای که تمام صورت قابل مشاهده باشد. همچنین باید از رعایت موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

  • هیچ شخص دیگری در عکس حضور نداشته باشد
  • کودک پستانک در دهان نداشته باشد
  • چیزی جلوی صورت کودک نباشد؛ بعنوان مثال دست کودک
  • چشم ها باز باشند

 

آیا می توانم بعداً عکس ها را برای لاتاری گرین کارت ارسال کنم؟

اگر مستقیماً در مقامات ایالات متحده ثبت نام می کنید، باید عکس های خود را در مراحل ثبت نام ارسال کنید. این تنها در طی یک دوره حدوداً 4 هفته‌ای در ماه اکتبر یا نوامبر هر سال امکان پذیر است. عکس های ارسالی باید بدون کوچکترین خطایی شرایط لازمه را رعایت کرده باشند، در غیر این صورت از شرکت در لاتاری محروم می شوید.

آیا می توانم عکس هایی را که قبلاً ارسال شده‌اند تغییر دهم؟

اگر مستقیماً از طریق مقامات ایالات متحده در لاتاری گرین کارت شرکت کرده باشید، نمی توانید پس از ارسال عکس، تغییراتی در عکس ها ایجاد کنید. بنابراین اگر بعد از ارسال متوجه شدید که عکس شما با یکی از شرایط لازمه متناقض است، دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید و به طور خودکار رد صلاحیت می شود.

آیا مقامات ایالات متحده در صورت نادرست بودن عکس به من اطلاع می دهند؟

خیر. شما هیچ گونه بازخوردی از مقامات ایالات متحده در رابطه با درخواست لاتاری گرین کارت خود دریافت نخواهید کرد. اگر عکس شما شرایط لازم را نداشته باشد، از شرکت در انتخابات رد می شوید اما به شما اطلاع داده نمی شود.

در بدترین حالت، شما هر سال یک اشتباه را تکرار می کنید و فرصت برنده شدن در گرین کارت را از دست می دهید، درحالی که حتی در مورد آن اطلاعی ندارید!

پاسخ به سوالات متداول در زمینه عکس لاتاری

آیا می‌توانم عکس لاتاری خودم را از روی گواهینامه، پاسپورت یا کارت ملی اسکن کنم؟

خیر. عکسی که با اسکن از گواهینامه یا مدارک دیگر تهیه می‌شود، بسیار بی کیفیت است و شرایط عکس لاتاری را ندارد.

عکس با ریش برای لاتاری مجاز است ؟

عکس لاتاری با ریش برای ثبت نام لاتاری مجاز است و داشتن ریش در عکس لاتاری هیچ مشکلی برای ثبت نام ایجاد نمی‌کند.

آیا می‌توانیم عکس با یونیفرم را به عنوان عکس لاتاری ارسال کنم ؟

عکس با یونیفرم و یا لباس نظامی، نمی‌تواند به عنوان عکس لاتاری مورد استفاده قرار گیرد. در این مورد استثنایی هم وجود دارد، گرفتن عکس با لباس‌های مذهبی که باید هر روز پوشیده شوند، مانعی ندارد.

بهترین راه گرفتن عکس لاتاری نوزاد چیست؟

نوزاد را به پست روی یک ملحفه سفید بخوابانید و از او عکس بگیرید. در گرفتن عکس لاتاری نوزاد دقت کنید که چشم او بسته نباشد، چیزی صورت نوزاد را نپوشانده باشد و نوزاد مستقیم به دوربین نگاه کند. همچنین مطمئن شوید که بر روی صورت نوزاد سایه وجود نداشته باشد.

اگر بعد ثبت نام لاتاری، موهایم را رنگ کنم یا انداره آن را عوض کنم، مشکلی پیش می‌آید؟

تغییرات جزیی چهره شما با عکس لاتاری، مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. بلند کردن یا کوتاه کردن مو و رنگ کردن مو یا ریش نیز تغییرات زیادی در چهره شما ایجاد نمی‌کند و بنابراین ایرادی ندارد.

بعد از ثبت نام لاتاری عمل بینی انجام دادم، بعد از برنده شدن چه کاری باید انجام دهم؟

در صورتی که بعد از برنده شدن در لاتاری، چهره شما تغییر زیادی با عکس لاتاری کرده باشد، باید هنگام مصاحبه در سفارت آمریکا گواهی‌های پزشکی معتبر و ترجمه شده به همراه داشته باشید. تغییر زیاد چهره نسبت به عکس لاتاری، در شرایط زیر رخ می‌دهد :

لیست بررسی شرایط عکس های لاتاری گرین کارت

جدول زیر لیست کلی از شرایطی را که عکس شما برای شرکت در لاتاری گرین کارت باید داشته باشد شامل می شود.

الزاماتتوضیحات
پس زمینهروشن رو به سفید و ساده باشد
اندازه سرصورت (از چانه تا مو) باید بین 50٪ -69٪ از کل طول عکس باشد
موقعیت سرمستقیماً رو به دوربین باشد. سر نباید به سمت بالا، پایین یا به پهلو متمایل شود
نورنباید بیش از حد یا کم باشد. همچنین هیچ سایه‌ای نباید قابل مشاهده باشد
تغییرات دیجیتالی عکسباید اجتناب شود، چرا که پس زمینه اصلاح شده می تواند بر شکل سر تأثیر بگذارد
صورتنباید توسط مو پوشانده شود و حالت چهره باید خنثی باشد
پوشش سرمجاز نیست مگر به دلایل مذهبی
عینکمجاز نیست
اندازه عکس51×51 میلی متر
وضوح تصویر600×600 پیکسل
حجم فایلحداکثر 240 کیلوبایت
فرمت فایلJPG
تاریخ عکسنباید قدیمی تر از 6 ماه باشد