ارائه تمامی خدمات کافی نت به صورت آنلاین

با بیش از 5 سال سابقه حرفه ایی در اینترنت

01

(( سوالات کلی در خصوص وام ازدواج ))

به آدرس https://ve.cbi.ir/GetTraceCD.aspx مراجعه کنید. اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. کد رهگیری از طریق پیامک برای شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد نموده‌اید برای شما ارسال می گردد.

متاسفانه شما در هنگام ثبت نام تلفن همراه خود را اشتباه وارد نموده‌اید، با پشتیبانی سامانه وام ازدواج به شماره 021-29954848 تماس حاصل نمایید و مشکل را مطرح نمایید.

پس از ثبت نام، شما می توانید آن دسته از اطلاعاتی که به صورت خاکستری رنگ نیستند را ویرایش نمایید. توجه کنید که اطلاعات خاکستری توسط ثبت احوال تایید شده است و نمی توانید آنها را تغییر دهید. ضمنا چنانچه بانک و یا شعبه خود را تغییر دهید به انتهای صف ثبت نام می روید.

با مراجعه به آدرس https://ve.cbi.ir/TasReqEditPrm.aspx می توانید اطلاعات خود را ویرایش کنید.

خیر. شما می توانید در هر زمان که خواستید تمامی اطلاعات غیر تایید شده خود ( به صورت خاکستری نمایش داده می شوند ) را تغییر دهید. حتی زمانی که بانک شما باز نباشد.

خیر – د تمامی مراحل ثبت نام وام ازدواج شما یک کد رهگیری دارید و با تغییر اطلاعات سیستم کد رهگیری جدید به شما نمی دهد.چنانچه ثبت نام شما به دلایلی حذف شود پس از ثبت نام مجدد سامانه کد رهگیری جدید به شما اختصاص می دهد.

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار برای دریافت تسهیلات ازدواج کمتر از 10 میلیون تومان 1 ضامن و برای تسهیلات بیشتر دو ضامن معتبر کافی می باشد که تشخیص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل است.

چنانچه اعتبار بانکهای یک استان به پایان رسد و یا صف متقاضیان دریافت وام از بانک مذکور در استان مورد نظر طولانی باشد، ثبت نام متقاضی جدید امکان پذیر نمی باشد. بنا بر این باید زمانی دیگر برای ثبت نام به سامانه مراجعه نمایید و یا بانک دیگری را در سامانه ازدواج را انتخاب کنید.البته می توانید با ثبت نام در سایت وام ازدواج کافی نت صفر یک در خواست خود را برای هر بانکی که بخواهید ثبت کنید و ما به محض باز شدن بانک شما ثبت نام شما را دقیقا برای همان بانک و شعبه ای که شما می خواهید انجام می دهیم و کد رهگیری را طریق پیامک برای شما ارسال می کنیم.

خیر – هر یک از زوجین باید به طور جداگانه ثبت نام کنند و کد رهگیری مستقل دریافت نمایند. چرا که وام ازدواج به صورت جداگانه به هر کدام از آن‌ها پرداخت می شود.

بله. شما می توانید به طور مستقل برای خود و همسرتان ثبت نام کنید و هر کدام به طور جداگانه وام خود را دریافت نمایید. اما به منظور راحت تر شدن روند اعطای تسهیلات ازدواج بهتر است شما و همسرتان در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایید

جهت ثبت نام تسهیلات ازدواج محدودیتی از لحاظ حداکثر سن وجود ندارد.اما حداقل سن ثبت نام برای متقاضیان دختر 13 و برای پسران 15 سال کامل می باشد.

بله – ابتدا باید برای وام ازدواج ثبت نام کنید و پس از دریافت کد رهگیری و پس از تعیین شعبه و گذراندن مراحل قانونی وام به ولی و یا قیم قانونی ایشان پرداخت می گردد.

چنانچه قبل از سال 87 وام خود را دریافت کرده باشید و اطلاعات شما در سامانه وام ازدواج درج نشده باشد می توانید برای ازدواج جدید خود که در دو سال اخیر رخ داده است ثبت نام نمایید و در صورت همکاری بانک وام خود را دریافت نمایید.

چنانچه ازدواج قبلی شما قبل از سال 87 بوده باشد و یا در ازدواج قبلی خود ( مهم نیست در چه سالی بوده باشد ) تسهیلات دریافت نکرده باشید می توانید با رعایت قوانین برای ازدواج جدید خود وام ازدواج دریافت کنید.

شما از تاریخ عقد خود دقیقا 24 ماه (‌2 سال شمسی ) فرصت دارید تا ثبت نام کنید و وام خود را دریافت نمایید.

شما می توانید با ارایه گواهی ازدواج که از سمت سفارت ایران در خارج از کشور صادر شده و دارای مهر کنسولگری نیز باشد (که به عنوان سـند ازدواج تلقی میگردد) وام ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه اینجانب ایرانی بوده و در خارج از کشور ازدواج نموده‌ام را انتخاب نمایید.

بله، با ارایه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی مورد تایید مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور است که معادل عقدنامه می باشد می توانید تسهیلات ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط دقت نمایید که در هنگام ثبت نام گزینه ازدواج اینجانب به صورت اقرارنامه ای می باشد ( اقلیت های دینی )را انتخاب نمایید.

بله، با ارایه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی مورد تایید مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور است که معادل عقدنامه می باشد می توانید تسهیلات ازدواج خود را دریافت نمایید.فقط دقت نمایید که در هنگام ثبت نام گزینه ازدواج اینجانب به صورت اقرارنامه ای می باشد ( اقلیت های دینی )را انتخاب نمایید.

چنانچه اتباع خارجی هستند که در ایران ازدواج نموده و دارای تابعیت ایرانی می باشند و دارای کد کلی هستند می توانند وام ازدواج دریافت کنند.توجه کنید که در هنگام ثبت نام در سامانه گزینه اینجانب جزو اتباع خارجی بوده و در ایران ازدواج نموده‌ام و دارای تابعیت ایرانی می باشمرا انتخاب نمایید.در صورت نداشتن شرایط فوق حسب تصمیمات متخذه اعطای تسهیلات ازدواج به اتباع خارجی امکان پذیر نمی باشد

اگر هنوز ثبت نام شما تعیین شعبه نشده است می توانید با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی اطلاعات خود را اصلاح کنید.چنانچه شعبه از سوی بانک برای شما انتخاب شده است پس از مراجعه به شعبه موضوع را به مسئول مورد نظر اطلاع دهید، تا با توجه به امکان استعلام آنلاین وضعیت ایثارگری در صورت صحت اطلاعات وضعیت شما را تصحیح نماید.

صرفا خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد (بدون در نظر گرفتن درصد جانبازی) مشمول ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شوند که می باشند.توجه نمایید که مشخصات متقاضیان مشمول که در بالا قید گردیده‌اند حتما باید در یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت گردد.ضمنا تعیین وضعیت ایثارگری صرفا از طریق استعلام که در سامانه ازدواج تعبیه شده و توسط کاربران شعب انجام می شود، صورت می پذیرد. لذا معرفی نامه کتبی صادره از بنیاد شهید فاقد هر گونه اعتبار می باشد.

به این دسته از متقاضیان دو برابر مبلغ پرداختی به سایرین وام داده می شود. یعنی برای مثال اگر وام ازدواج ده میلیون تومان است به کسانی که شامل این وضعیت شوند بیست میلیون وام داده می شود.

ابتدا با مطالعه پاسخ های بالا مطمئن شوید که شامل وضعیت ایثارگران می شوید. پس از اطمینان اینکه شامل این وضعیت می شوید باید یکی از مراکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و یا شهرستان مراجعه نموده و پس از ثبت مشخصات خود در سیستم سجایا بنیاد شهید مجددا به شعبه تعیین شده مراجعه نماید.

خیر – استعلام وضعیت ایثارگری متقاضیان مشمول صرفاً از طریق گزینه استعلام در سامانه ازدواج امکانپذیر می‌باشد.

به دلیل بالا بودن تعداد متقاضیان به خصوص در بازه های پیک ثبت نام مانند انتهای و ابتدای سال روند تعیین شعبه کمی زمان بر خواهد بود. این روند معمولا برای بانک های خصوصی طولانی تر خواهد بود.

هر گاه مقابل عبارت نام شعبه انتخاب شده توسط بانک برایتان نام شعبه نوشته شد یعنی باید ظرف مدت 12 روز کاری به جهت دریافت وام ازدواج خود بانک مشخص شده مراجعه کنید.

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است: https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

این موضوع را می توانید از سرپرستی بانک مذکور پیگیری کنید.شماره سرپرستی بانک‌ها در صفحه زیر قابل مشاهده است:https://ve.cbi.ir/ContactsInfo.aspx

از زمان تعیین شعبه همانطوری که در قسمت مشاهده وضعیت مشخص است تنها 12 روز کاری فرصت دارید تا به شعبه مورد نظر مراجعه کرده و اعلام کنید که قصد دریافت وام از آن جا را دارید.

پس از پذیرش در شعبه 1 ماه فرصت دارید تا مدارک خود را ارایه داده و وام خود را دریافت نمایید در غیر این صورت جهت بهره مندی سایر متقاضیان در صف اطلاعات شما حذف شده و باید مجدد جهت دریافت وام ازدواج در سامانه ثبت نام نمایید.

شما در هر مرحله ای از دریافت وام که هستید هر چند بار که بخواهید می توانید از دریافت وام انصراف دهید و مجدد ثبت نام کنید. فقط باید دقت کنید از تاریخ ازدواج شما بیش از 24 ماه نگذرد.

وام ازدواج پنجاه ملیونی به تمامی زوج‌هایی که تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اند و تاریخ عقد آن ها از 1 فروردین 96 به بعد باشد تعلق می گیرد.

شما می توانید در سال 97 وام ازدواج خود را در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی ثبت نام کنید.چنانچه پیش از آن و در سال 96 ثبت نام کرده‌اید باید ثبت نام خود را حذف کنید.

خیر – داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت وام ازدواج ضروری نمی باشد.

بله – به کسی که تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده و از تاریخ عقدش 24 ماه نگذشته باشد وام ازدواج تعلق می گیرد. حتی اگر همسرش یا خودش ازدواج مجدد داشته باشد.

بله وام ازدواج 15 میلیون تومانی به تمام کسانی که در سای 97 ثبت نام کنند و از تاریخ عقد آن ها بیش از 24 ماه نگذشته باشد تعلق می گیرد.

طبق مصوبه بانک مرکزی برای هر 10 میلیون تومان وام باید 1 ضامن ارایه شود. از آن جایی که مبلغ وام ازدواج 15 میلیون تومان شده است احتمالا 2 ضامن معتبر باید ارایه شود. البته این سیاست در بانک های مختلف متفاوت است.

خیر. حداکثر 24 ماه بیشتر نباید از تاریخ وقوع عقد گذشته باشید.

خیر. وام پانزده میلیون تومانی تنها به کسانی که در سال 97 ثبت نام کنند تعلق می گیرد.البته شما می توانید در سایت کندو ثبت نام کنید و به محض آغاز پرداخت وام 15 تومانی ما شما در اولویت برای بانک و شعبه خواسته شده ثبت نام می کنیم.

این مورد در هنگام پرداخت وام ازدواج و در مرحله آخر توسط بانک استعلام گرفته می شود.اما برای ثبت نام وام ازدواج مشکلی نخواهید داشت.

اصلا گرفتن وام ازدواج به بچه دار بودن ربطی ندارد و به تمامی کسانی که 24 ماه از تاریخ عقد آن‌ها نگذشته باشد تعلق می گیرد.

خیر. باید منتظر تصویب قطعی این مبلغ در صحن علنی مجلس بود. پس از تصویب با ابلاغ بانک مرکزی به شعب بانک ها و باز شدن ثبت نام در سامانه قرض الحسنه وام ازدواج بانک مرکزی می توانید اقدام به ثبت نام کنید.

بله – محدودیتی در شهر محل دریافت وام ازدواج وجود ندارد اما باید مدرک قابل توجیه اقامتی( محل کار، محل زندگی و … ) برای آن شهر داشته باشید.

بله امکان این کار وجود دارد اما ترجیحا برای دریافت راحت تره وام ازدواج بهتر است در بانک و شهر محل سکونت مرد ثبت نام انجام شود.