هوش مصنوعی به هند می‌رود

مایکروسافت قصد دارد با همکاری مسئولان آموزشی در آمریکا دوره‌های آموزشی هوش مصنوعی را به مدت سه روز برای هزار معلم در هند برگزار کند. این دوره‌ها، دوره‌های ظرفیت سازی نام گرفته اند.

به گزارش ایتنا از فارس، هزار معلمی که در این دوره ها شرکت می کنند، همگی در مقطع دبیرستان مشغول به تدریس هستند. در کنار این دوره‌ها، دوره‌های آموزش ارائه خدمات کلود نیز برای معلمان یادشده برگزار می‌شود. اجرای طرح مذکور از چهار روز دیگر در ده شهر هند آغاز می‌شود.

با توجه به کاربرد گسترده فناوری هوش مصنوعی در بخش های مختلف اداری، صنعتی،تجاری و حرفه‌ای، کشورهای مختلف جهان برگزاری دوره های آموزشی در این زمینه را در دستور کار خود قرار داده‌اند. پژوهشگران بر این باورند که نیروهای کار آینده جهان باید با مقوله هوش مصنوعی آشنا باشد و در غیر اینصورت قادر به یافتن شغل مناسب نخواهد بود.

آشنایی با ابزار پیشرفته ارتباطات و فناوری اطلاعات، روش های استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای تدریس و تعلیم، آشنایی با مهارت‌های ضروری تعامل با دانش آموزان در قرن ۲۱ و آشنایی با نرم افزارهای جدید هوش مصنوعی از جمله اجزای این دوره آموزشی خواهد بود.

علی جسیمی

من علاقه بسیار زیادی به کامپیوتر و بعد هم اینترنت دارم و تمام وقتم رو سعی میکنم واسش بزارم و واقعا به جرات میتونم بگم که اصلا خسته نمیشم

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *