کافی نت صفر یک

مشمولان سهام عدالت مراقب سودجویان باشند

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت مراقب برخی سود جویی‌ها از قبیل کارت ثبت نام و یا تکمیل فرم در سایت‌های با این عنوان باشند.

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت مراقب برخی سود جویی‌ها از قبیل کارت ثبت نام و یا تکمیل فرم در سایت‌های با این عنوان باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سید جعفر سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: هم اکنون در حالی ۴۹ میلیون ایرانی به عنوان دارنده سهام عدالت شناخته می‌شوند که در دوسال گذشته و هر چند وقت یکبار زمزمه‌هایی در برخی از استان های کشور برای سود جویی از این افراد شنیده می‌شود.

مشاور سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه دارندگان سهام عدالت با هوشیاری مراقب برخی حرکات سودجویانه و کلاه برداران باشند، گفت: گاهی اوقات در برخی شهرهای کشور دیده شده که عده ای با سوء استفاده از عدم آگاهی و بی اطلاعی دارندگان سهام عدالت اقدام به چاپ و توزیع کارت‌ها و یا فرم هایی تحت عناوین سهام عدالت و در ازای دریافت مبالغی کرده‌اند که همگی در راستای اغفال مردم و کسب منافع نامشروع بوده است.

وی افزود: پیش‌تر در یکی از استان های کشور شخصی با انتشار کارت هایی به بهانه سهام عدالت و توزیع آن میان مردم در ازای دریافت مبلغی ادعا کرده بود که دارنده این کارت ها علاوه بر امکان دریافت سود سهام عدالت می‌تواند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز خرید کند.

سبحانی با بیان اینکه هر گونه اطلاع رسانی در مورد سهام عدالت از طریق وبسایت سازمان خصوصی سازی و یا اظهار نظر های رییس کل این سازمان در رسانه های رسمی دنبال می شود، گفت: به تازگی گردانندگان وبسایت مجعولی به نشانی www.sahamedalat.com در اطلاعیه ای از دارندگان سهام عدالت خواسته تا به فوریت نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت مشخصات خود در این سایت از جمله ارایه تلفن همراه اقدام کنند. در حالی که فعالیت چنین وبسایت‌هایی هیچ گونه وجاهت قانونی نداشته و هیچ ارتباط و وابستگی با سازمان خصوصی سازی و سهام عدالت ندارند.

به گفته وی دو سال قبل نیز این وبسایت در اقدامی غیر قانونی اقدام به دریافت مبالغی از برخی دارندگان سهام عدالت به بهانه ارایه خدمات به مشمولان سهام عدالت کرده بود که با ورود به موقع نیروی انتظامی از ادامه این سوء استفاده ها جلوگیری شد که به نظر می رسد دوباره این وبسایت فعال شده است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی از پیگرد حقوقی گردانندگان وبسایت مذکور و سایر درگاه های اینترنتی تحت عنوان سهام عدالت از سوی سازمان خصوصی سازی خبر داد و افزود: در حال حاضر سازمان خصوصی سازی علاوه بر میزبان وب و پشتیبانی سرور های سایت های مدعی سهام عدالت با اداره ثبت شرکت ها و نیز نیروی انتظامی مکاتبه کرده مبنی بر این که هیچ گروه و شرکتی نمی تواند با پسوند و پیشوند سهام عدالت فعالیت کند، مگر آنکه از سازمان خصوصی سازی استعلام و یا مجوز رسمی دریافت کرده باشد.

سبحانی اطلاع رسانی در مورد زمان آزاد سازی سهام عدالت را منوط به تعیین تکلیف برخی مصوبات و ایجاد زیر ساخت ها در سازمان خصوصی سازی دانست و در عین حال گفت: مشمولین می توانند از آخرین خبرها و اطلاعات در خصوص سهام عدالت با مراجعه به تنها سایت و مرجع رسمی اخبار سهام عدالت به نشانی samanese.ir مطلع شوند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید