کافی نت صفر یک

سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز خواهد شد

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: برخلاف یارانه که به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود، سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز خواهد شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: برخلاف یارانه که به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود، سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ سیدجعفر سبحانی در نشست آزاداندیشی سهام عدالت گزارشی از آخرین وضعیت این سهام ارائه داد و گفت: طرح سهام عدالت در دوره هشتم ریاست جمهوری پایه‌گذاری و در دوره‌های بعدی به مرحله اجرا رسید و مبلغ یک میلیون تومان برای هر مشمول در نظر گرفته شد.  مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه در طرح سهام عدالت هیچ ‌وجهی از افراد گرفته نشد گفت: باید محلی برای تامین اعتبار این سهام در نظر گرفته می‌شد و بنابراین ۶۰ شرکت سرمایه ‌پذیر بخشی از سهام خود را به این طرح اختصاص دادند.
وی افزود: بر این اساس مقرر شد در پایان هر سال سازمان خصوصی‌سازی، سود را از شرکتها اخذ و به حساب خزانه واریز کند و حالا پس از پایان دوره ده ساله، صورتحساب مشمولین از سوی این سازمان صادر شده است.
سبحانی با اشاره به مراجعه مالکین سهام عدالت به سامانه، برای دریافت صورتحساب گفت: با مراجعه ۵۳ درصدی مالکین سهام عدالت به سامانه اینترنتی، رکورد ارتباط جامعه هدف با یک سازمان دولتی در ایران یا حتی دنیا تغییر کرد.
وی در ادامه به میزان مشارکت گروه‌ ها پرداخت و اظهار کرد: در میان گروه‌ها، روستائیان و عشایر با ۷۰ درصد مشارکت بیشترین حضور در سامانه را ثبت کردند و سپس اعضای کمیته امداد و نهادهای حمایتی با ۶۳ درصد، کارگران فصلی با ۵۱ درصد و کارمندان و بازنشستگان دولتی با ۳۱ درصد در این طرح ملی مشارکت کردند.
سبحانی تاکید کرد: برخلاف یارانه که به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود، سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا پایان شهریور سود شرکت‌های سرمایه ‌پذیر به حساب مشمولین واریز شود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید