کافی نت صفر یک

رئیس کل سازمان خصوصی سازی از فاز اول ساماندهی سهام عدالت گزارش داد.

پوری حسینی صبح امروز در اولین نشست خبری سال ۱۳۹۶ گزارشی از مرحله اول ساماندهی سهام عدالت ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی رئیس کل سازمان درباره فاز اول ساماندهی سهام عدالت در جمع خبرنگاران گفت: ۱۷ اسفند سال ۱۳۹۵ آئین رونمایی از سامانه سهام عدالت با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد و از همان روز پذیرای ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت گردید.

پوری حسینی گفت: تا کنون نزدیک به ۳۰ میلیون مشمول ، به سامانه سهام عدالت مراجعه نموده اند که ۵/۲ میلیون آن ورود تکراری بوده و آمار بدون احتساب تکراری بودن، ۵/۲۶ میلیون نفر از ۴۹ میلیون نفر بوده است. پوری حسینی اضافه کرد آمار کل مشمولین حدوداً ۲۰۰/۴۹ میلیون نفر می باشد که حدود ۲ میلیون نفر آن متوفی می باشند که وراث و وکیل و … آنها فعلاً اجازه ورود به سامانه را ندارند و بعداً فرآیند دریافت صورتجلسه آنان و ثبت شماره شبا بانکی و … به وراث این متوفیان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: از ۲۰۰/۴۷ نفر مشمول، ۵/۲۶ میلیون نفر به سامانه مراجعه داشته اند که نشان می دهد حدوداً ۵۳% مشمولین  به این سامانه مراجعه و صورتحساب خود را دریافت و یا نسبت به صدور قبض پرداخت اقساط باقیمانده خود اقدام نموده اند.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در آمارگیری که از مشمولین ورود به سامانه انجام شده همه گروهها بصورت یکسان مراجعه ننموده اند و گروههایی که درآمد پایین تری داشته اند نشان می دهد بیشترین مراجعه به سامانه را داشته اند. از اینرو مراجعه کنندگان ۷۰% روستائیان و عشایر بوده اند که رتبه اول ورود به سامانه را به خود اختصاص داده اند. جایگاه دوم به افرادی تعلق می گیرد که در نهادهای حمایتی ثبت نام کرده بودند و ۶۴ % مشارکت در طرح داشته اند و کارگران فصلی و ساختمانی حدود ۵۱% مراجعه کنندگان را تشکیل می دادند و از این تعداد کارمندان دولت و بازنشستگان ، کمترین مشارکت در گروههای جمعیتی را با ۳۲ %  داشته اند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در ادامه افزود: در بین گروههای اعلام شده و در بین روستائیان و عشایر ۳۱ استان ، استان ایلام با ۸۵% و استانهای کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد و لرستان، ۴ استان بالای ۸۰ %  بوده اند که به سامانه مراجعه نموده اند. در بین کارگران فصلی و ساختمانی نیز استان ایلام ۷۸% و استانهای کردستان و کرمانشاه ۷۴% و کهکیلویه و بویراحمد ۷۳% و استان لرستان ۷۲% مراجعه به سامانه داشته اند.

پوری حسینی هم چنین افزود: ضعیف ترین مشارکت ۳۲% مربوط به گروه جمعیتی کارمندان دولت و بازنشستگان بوده است و نیز استان تهران با ۱۹% کمترین مراجعه را به سامانه داشته اند.

 

استانهای یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان و قم شامل کمترین مشارکت و استان ایلام دارای بیشترین مشارکت در این زمینه بوده است. 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید