کافی نت صفر یک

دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس حق‌التدریس جذب می‌کند

unknowpicture

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اعلام کرد که برای سال جدید تحصیلی، تعدادی حق التدریس توسط این دانشگاه جذب خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد جامعی یکشنبه ۲ تیر در جلسه کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، گفت: از مهر امسال، امکان جذب بازنشستگان به عنوان حق التدریس در این دانشگاه وجود ندارد.
وی پیش بینی کرد که امسال احتمال جذب حدود ۲۰۰ حق التدریس از بین فارغ‌التحصیلان جوان در این دانشگاه وجود دارد، گفت: هم اکنون هم نسبت اعضای هیات علمی این دانشگاه نسبت به حق التدریس ها به مراتب کمتر است و به همین منظور باید از نیروهای حق التدریس استفاده کنیم.
جامعی با اشاره به تدوین دستورالعمل بررسی صلاحیت متقاضیان حق التدریس خطاب به اعضای کمیته استانی بررسی صلاحیت متقاضیان تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بیان کرد: باید حساسیت ویژه ای در جذب و بکارگیری اساتید حق التدریس انجام شود، به طور قطع مصاحبه شما مهم است و باید در دانشگاه بهترین‌ها را با دارا بودن تجربیات مهارتی و آموزشی مناسب گزینش کرد.
رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز با بیان اینکه سابقه کار اجرایی و مهارتی مهم‌تر از سابقه آموزش است، خاطرنشان کرد: باید در کنار این شاخص‌ها توانایی انتقال مطالب و سوابق تحصیلی نیروهای جدید حق التدریس که قرار است جذب شوند نیز مورد توجه قرار گیرد.
جامعی گفت: بزرگترین مزیت دانشگاه فنی در این است که، افرادی که تربیت می‌شوند آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار دارند و باید در این راستا نیز استادی انتخاب شود که سابقه اجرایی متناسب با رشته مورد نظر را داشته باشد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با بیان اینکه نقش اصلی کیفیت بخشی در آموزش بر عهده استاد بوده و علیرغم پیشرفت‌های بسیار زیاد در حوزه تکنولوژی نقش استاد در آموزش کماکان بی بدیل است، افزود: کار تایید صلاحیت بسیار مهم است و باید این موضوع در تمام گروه‌ها با دقت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*