ارائه تمامی خدمات کافی نت به صورت آنلاین

با بیش از 5 سال سابقه حرفه ایی در اینترنت

حساب یارانه می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود

چکیده کوتاه مطلب

محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سنگ اندازی برخی بانک ها در پرداخت وام ازدواج، گفت: باید بررسی شود که تسهیلات ازدواج از کدام حساب می خواهد پرداخت شود، چراکه منابع قرض الحسنه برخی بانک ها محدود است. نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان […]
محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سنگ اندازی برخی بانک ها در پرداخت وام ازدواج، گفت: باید بررسی شود که تسهیلات ازدواج از کدام حساب می خواهد پرداخت شود، چراکه منابع قرض الحسنه برخی بانک ها محدود است.
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با افزایش رقم وام ازدواج بانک ها به تعداد کمتری این تسهیلات را پرداخت می کنند، افزود: در زمان ریاست بنده بر بانک مرکزی اعلام شد که برای دریافت وام ازدواج یک ضامن کفایت می کند و در حال حاضر نیز باید به بانک ها ابلاغ شود که یک ضامن برای ارائه این تسهیلات کافی است.
حساب یارانه می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود
وی ادامه داد: بانک مرکزی باید به بانک ها ابلاغ کند که حساب یارانه نیز می تواند پشتوانه پرداخت وام ازدواج شود و بانک ها باید این موضوع را بپذیرند که اگر فردی اقساط خود را پرداخت نکرد می توانند بدهی فرد را از این محل برداشت کنند.
همه می خواهند که در ازدواج جوانان تسهیل شود که این موضوع بسیار اقدامی پسندیده است، اما دولت باید بخشی از بهای آن را پرداخت کند و همه آن را بر دوش سیستم بانکی نیندازد
بهمنی با اشاره به کم ارزش شدن رقم یارانه نقدی، تاکید کرد: یارانه 45 هزار تومانی کفاف اقساط 500 هزار تومانی وام ازدواج را نمی دهد و بانک ها می توانند به جای آن سفته نیز دریافت کنند.
بانک ها به فکر وصول مطالبات خود هستند
وی با بیان اینکه بانک ها به فکر وصول مطالبات خود هستند، افزود: همه می خواهند که در ازدواج جوانان تسهیل شود که این موضوع بسیار اقدامی پسندیده است، اما دولت باید بخشی از بهای آن را پرداخت کند و همه آن را بر دوش سیستم بانکی نیندازد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بانک ها تنها می توانند از سپرده های قرض الحسنه وام ازدواج پرداخت کنند و نمی توانند از محل سپرده هایی که برای آن 16 یا 18 درصد سود پرداخت می کنند نیز تسهیلات قرض الحسنه ارائه دهند.
ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته