ارائه تمامی خدمات کافی نت به صورت آنلاین

با بیش از 5 سال سابقه حرفه ایی در اینترنت

بانک مرکزی باید پاسخگوی اعمال سلیقه بانک‌ها در اعطای وام ازدواج باشد

چکیده کوتاه مطلب

به گزارش خبرگزاری فارس، وحید یامین‌پور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه توییتر خود نوشت:«شواهد نشان می‌دهد بسیاری از بانک‌ها در خصوص اعطای تسهیلات ازدواج، به بخش‌نامه‌های ابلاغی متعهد نیستند و با تحمیل شرایط سلیقه‌ای به ویژه در مورد تضمین و اعتبارسنجی، پرداخت وام را به تاخیر می‌اندازند. تسهیل ازدواج جزو برنامه‌های اصلی […]

به گزارش خبرگزاری فارس، وحید یامین‌پور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه توییتر خود نوشت:«شواهد نشان می‌دهد بسیاری از بانک‌ها در خصوص اعطای تسهیلات ازدواج، به بخش‌نامه‌های ابلاغی متعهد نیستند و با تحمیل شرایط سلیقه‌ای به ویژه در مورد تضمین و اعتبارسنجی، پرداخت وام را به تاخیر می‌اندازند. تسهیل ازدواج جزو برنامه‌های اصلی دولت در سند تحول است؛ بانک مرکزی باید پاسخگو باشد.»

یامین‌پور پیش از این در اواسط فروردین‌ماه درباره آسان شدن تسهیلات ازدواج در صفحه توییتر خود اطلاع‌رسانی کرده بود. او در توییت خود نوشته بود:«دریافت تسهیلات ازدواج آسان‌تر می‌شود. بانک مرکزی بخشنامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را با وثایقی سهل‌تر به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بانکها مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، حداکثر با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.»

او در توییت دیگری تاخیر در پرداخت وام را یک تخلف عنوان کرده بود و نوشته بود:««مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانک‌های عامل و کلیه مدیران و کارکنان ذی ربط است. عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و در مراجع ذی صلاح قابل پیگیری است.»

شنیده‌ها حاکی از این است که همچنان زوج‌هایی که برای دریافت وام ازدواج به بانک‌ها مراجعه می‌کنند نمی‌توانند به راحتی و بدون دردسر وام ازدواج خود را دریافت کنند.

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لینک کوتاه نوشته