کافی نت صفر یک

اظهار امیدواری رئیس کل سازمان خصو‌صی سازی به تصویب لایحه ساماندهی سهام عدالت

رئیس کل سازمان خصو‌صی سازی گفت: امیدواریم هر چه زودتر نمایندگان مجلس در خصوص لایحه ساماندهی سهام عدالت تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی گفت: پس از پایان مهلت ۱۰ ساله قانونی، کارهای اداری و کارشناسی و نیز مدیریتی در خصوص آزادسازی سهام عدالت در سازمان خصوصی سازی انجام شد و این سازمان بر اساس وظایف قانونی و جلسات متعدد با وزارت امور اقتصادی و دارایی، پیش نویس لایحه ساماندهی سهام عدالت به دولت ارسال کرد.

رئیس کل سازمان خصو‌صی سازی افزود: این لایحه پس از بررسی در دولت، سال گذشته به مجلس برای تصویب ارسال شده که تاکنون به تصویب نمایندگان نرسیده است.

وی اذعان داشت: در زمینه آزادسازی سهام عدالت دو روش را می توان انتخاب کرد. یکی این که مفاد لایحه ساماندهی سهام عدالت به تصویب نمایندگان مجلس برسد و پس از آن اقدام به آزادسازی سهام عدالت کنیم و دیگری این که از راهی بغیر از مجلس این کار را دنبال کنیم. اما به هر حال در مجموع تاکنون آزادسازی سهام عدالت صورت نگرفته است.

پوری حسینی اضافه کرد: بنظر نمی رسد که لایحه ساماندهی سهام عدالت اینقدر پیچیده باشد که زمان زیادی را برای تصویب به خود اختصاص دهد و تمام آن چیزی که در این لایحه نهفته است، موضوع ایجاد واسطی میان شرکتهای سرمایه پذیر و مشمولان به نام صندوق های قابل معامله است.

وی گفت: دادن سهام عدالت به صورت مستقیم به مردم غیرممکن نیست اما این روش از آزادسازی تبعات و ضعف‌هایی دارد که برای پوشش این ضعف ها و خلاء ها، صندوق های قابل معامله در لایحه آزادسازی سهام عدالت پیشنهاد شده است.

رئیس کل سازمان خصو‌صی سازی ادامه داد: بر این اساس از نمایندگان مجلس درخواست داریم که هر چه زودتر تکلیف لایحه ساماندهی سهام عدالت را مشخص کنند؛ چرا که هر چه موضوع آزادسازی سهام عدالت طولانی تر شود مشکلات این سهام از جمله افزایش شمار متوفیان مشمول سهام عدالت بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس نیز اذعان داشت: در مجلس نظر واحدی در خصوص نحوه آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد و همین موضوع موجب تاخیر در آزادسازی این سهام شده است؛ البته اختلاف نظر در زمینه یک موضوع امری طبیعی در مجلس است و امیدواریم هر چه زودتر نمایندگان مجلس در خصوص لایحه ساماندهی سهام عدالت تصمیم گیری کنند.

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید