کافی نت صفر یک

اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت

اطلاعیه سازمان خصوصی سازی پیرامون جاماندگان سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی در خصوص مطلب منتشر شده در برخی رسانه ها با عنوان “۱٫۸ میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها،از سهام عدالت جاماندند” اطلاعیه ای را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پیرو مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها با عنوان “۱٫۸ میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها،از سهام عدالت جاماندند” سازمان خصوصی سازی مطلبی را به شرح زیر منتشر کرد:

چنانچه در متن خبر هم مشخص است چنین جمله ای از طرف معاون این سازمان در گفت و گو با خبرگزاری مهر عنوان نشده و این جمله صرفا سوء برداشت خبرنگار از این مصاحبه بوده است.در این مصاحبه به دلایل مختلفی که باعث شده این افراد از ثبت نام نهایی باز بمانند تاکید شده و هرگز چنین جمله ای عنوان نشده است.

این گزارش می افزاید:همانگونه که قبلا هم  بارها اعلام شده است در زمان ثبت‌نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه ۸۰ به‌دلایل مختلف، برخی از مشمولانی که فرآیند اولیه ثبت‌نام را انجام داده بودند در لیست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند.در آن زمان سیستم اطلاعاتی استان‌ها به‌صورت «دایال آپ» با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص باعث شد تا اطلاعات بخشی از مشمولان وارد سیستم نهایی نشود. علاوه براین، تأخیر برخی از تعاونی‌ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت نیز باعث شد تا تعدادی از افراد مشمول نهایی نشوند.

و با توجه به اینکه اطلاعات مشمولان سهام عدالت  از سال ۱۳۸۵ الی ۱۳۹۱ از سوی شرکت های تعاونی سهام عدالت به صورت متناوب برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده و بعضا مراحل ثبت نهایی دنبال نشده است برخی افراد از لیست نهایی جامانده اند. لذا این جمله که قصور تعاونی ها باعث شده افراد ثبت نهایی نشوند قویا تکذیب می شود.

لازم به ذکر است برهمین اساس و با توجه به تقاضای انبوه جاماندگان، اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای تعیین تکلیف این بخش از جامعه در حال انجام است. درهمین راستا سازمان خصوصی‌سازی در حال رایزنی برای پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتی که دولت یا مجلس در این زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت و تاکید می شود سازمان خصوصی‌سازی صرفا مجری طرح توزیع سهام عدالت است.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید