کافی نت صفر یک

استخدام پزشکی قانونی کشور در سال ۹۸ (خبر جدید)

unknowpicture

استخدام پزشکی قانونی کشور

 

ضمن آرزوی موفقیت سایت استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخدام پزشکی قانونی، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید


خبر ۲۸ خرداد ۹۸ – تلاش سازمان پزشکی قانونی برای استخدام ۴۰۰ نفر

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی با اشاره به لزوم افزایش نیروی انسانی در پزشکی قانونی گفت: پیگیری‌ها برای استخدام ۴۰۰ نفر در این سازمان در دست انجام است.
عبدالرزاق برزگر امروز در حاشیه کنفرانس یک روزه پزشکی قانونی در سمنان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان، با اشاره به ضرورت جذب نیرو در این سازمان و پیگیری‌های صورت گرفته بیان کرد: در زمینه جذب نیرو، اقدامات مهمی در دستور کار قرار گرفته است که با حمایت دولت و پشتیبانی رئیس قوه قضائیه و پیگیری‌های رئیس سازمان پزشکی قانونی با جدیت پیگیری می‌شود.
وی به تلاش برای اخذ مجوز جذب نیرو و رفع مشکلات مالی این بخش اظهار کرد: در سال جاری یا اوایل سال آتی، تعدادی نیرو جذب خواهند شد که بیشتر آنها کارشناسان فنی هستند.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی افزود: در طول برنامه ششم توسعه هم متقاضی جذب ۴۰۰ نفر شده‌ایم؛ ۲۰۰ نفر جذب شده و در پی جذب ۴۰۰ نفر دیگر هستیم که اگر نیروها تکمیل شوند، با توجه به بازنشستگی تعدادی از کارکنان، حداقل‌ها تامین خواهد شد.
برزگر با بیان اینکه نیروهای شاغل فعلی پاسخگوی مراجعان هستند اما متحمل فشار کاری بیشتری می‌شوند، افزود: نیروهای فعلی با تحمل شرایط و وقت گذاشتن بیشتر پاسخگوی مراجعان هستند.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی با اشاره به اینکه کمبود نیرو در همه نقاط کشور در پزشکی قانونی محسوس و مشهود است، ادامه داد: این کمبود در برخی از استان‌ها مانند هرمزگان، کردستان، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و خوزستان ملموس‌تر است.
وی با اشاره به اینکه در سمنان وضع کمبود نیرو نسبت به استان‌های دیگر مناسب‌تر است، ادامه داد: در مواردی نیاز به خدمت‌رسانی دو پزشک است؛ اما با یک پزشک خدمات مربوطه صورت می‌گیرد که فشار بیشتری به پزشکان متخصص این سازمان تحمیل می‌شود.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: در استان‌ سمنان کمبود نیروی انسانی وجود دارد؛ اما وضع به‌مراتب از استان‌های دیگر بهتر و شدت کمبود نسبت به سایر استان‌ها کمتر است.
به گزارش فارس؛ کنفرانس یک روزه پزشکی قانونی با حضور قائم مقام سازمان پزشکی قانونی، مهدی نوروزی مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان، نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و متخصصان این سازمان در ستاد علوم پزشکی استان برگزار شد.


خبر ۱۸ خرداد ۹۸ – استخدام اداره کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی

اداره کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی جهت تکمیل کادر تخصصی خود در سالن تشریح و آزمایشگاه قصد بکارگیری نیروی طرح تعهد خدمت پیراپزشکی را دارد.

شرایط: آقا و بومی استان

متقاضیان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به اداره کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی واقع در سایت اداری مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۲۴۰۰۰۲۳ داخلی ۱۳۵ تماس حاصل نمایند.


خبر ۲۵ مهر ۹۷ – رفع کمبود نیروی متخصص در پزشکی قانونی کهریزک با کمک دستگاه‌ها

استاندار تهران طی بازدید از پزشکی قانونی کهریزک به دلیل مطرح شدن کمبود نیروی انسانی در این مرکز گفت: امیدواریم با مکاتبات با وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌ها نیروهای متخصص به این سازمان افزوده شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در بازدید از پزشکی قانونی کهریزک با بیان اینکه شاید بنده شناختم نسبت به پزشکی قانونی زیاد نباشد گفت: با این وجود در پست‌های مدیریتی که در ۴ استان برعهده داشتم، سعی کردم پزشکی قانونی در آن مکان به خوبی فعال باشد. به طور مثال در زمان جنگ شناسایی شهدا یکی از امورات مهم بود که بنده بر آن تاکید داشتم. همچنین در شهر اراک که بیشترین حجم تصادفات را به خود اختصاص داده بود، اقداماتی را برای توسعه پزشکی قانونی انجام دادم.
وی ادامه داد: حال که در استان تهران قرار دارم به دلیل ازدحام در این شهر، اهمیت و بعد تحقیقاتی آن نیاز می‌دانم این بخش به خوبی فعال باشد. بنده حدود ۴۵ سال است که آقای شجاعی رئیس پزشکی قانونی کشور را می‌شناسم و باعث خوشحالی بنده است که این فرد شایسته در استان تهران در کنار ما هستند.
استاندار تهران بیان کرد: مردم در حال حاضر بسیار از سازمان پزشکی قانونی راضی هستند و این مورد به دلیل اقدامات شناسایی‌کننده است. پزشکی قانونی سازمانی نیست که بتواند حال بیماری را خوب کند و متوفی که به این مکان وارد می‌شود راه برگشتی ندارد ولی این تشخیص‌های علمی در شناسایی‌ها خیال خانواده جان‌باخته‌ها را راحت می‌کند.
مقیمی افزود: بنده زمانی که در شرکت فولاد فعالیت داشتم، احساس می‌کردم که شاید آن سخت‌ترین کار است ولی امروز مشاهده شد که کارهای سخت‌تری نیز وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: بحث کمبود نیروی انسانی در پزشکی قانونی کهریزک با افزوده شدن نیروهای متخصص رفع خواهد شد و به دنبال تخصیص اعتبارات آن به وسیله مکاتبات با سایر دستگاه‌ها هستیم. بنده از تمامی افرادی که در پزشکی قانونی زحمات به این سختی را می‌کشند تشکر می‌کنم.
در ادامه این جلسه یکی از مدیران پزشکی قانونی گفت: امروزه به دلیل افزایش قیمت ارز برخی از مایحتاج ما در پزشکی قانونی با کمبود مواجه شده است و بهتر است برای ادامه یافتن پیگیری پرونده‌ها بودجه‌ای مازاد اختصاص یابد.

منبع : خبرگزاری فارس


خبر ۱۴ مهر ۹۷ – درخواست استخدام ۶۰۰ نفر در رشته‌های تخصصی به دولت

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم گفت: بر اساس آخرین برآورد‌ها زمان پاسخگویی به مراجعین در حال حاضر به کمتر از ۲ ساعت رسیده است.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، شجاعی در مراسم افتتاحیه سی و ششمین همایش فصلی مدیران در شهرستان اراک با تاکید بر خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم گفت: بر اساس آخرین برآورد‌ها زمان پاسخگویی به مراجعین در حال حاضر به کمتر از ۲ ساعت رسیده است.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی برنامه ریزی برای امور اجرایی سازمان است چرا که بدون برنامه ریزی دقیق به ویژه در شرایط فعلی کشور نمی‌توان به راهکار‌های اجرایی درستی دست پیدا کرد.

شجاعی با اشاره به اینکه پزشکی قانونی علی رغم تنگنا‌های مالی کشور و اعتبارات مالی سازمان به موفقیت‌های خوبی طی سال‌های اخیر دست یافته است اضافه کرد: این سازمان همچنین در کار‌های عمرانی با وجود آنکه از فقیرترین دستگاه‌ها بوده، توانسته ساختمان‌هایی استاندارد و درخور را احداث کند.

وی با اشاره به مشکلات سازمان در بحث نیروی انسانی اظهار داشت: هر چند در سال‌های اخیر با کمک دولت و مجلس بحث کمبود حقوق و مزایا در پزشکی قانونی تا حدی اصلاح شد، اما هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده است ضمن آنکه در حال حاضر سازمان با حدود ۳۰ درصد پست‌های مصوب مشغول به ارائه خدمت است و در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه بخش‌های تخصصی با کمبود نیرو مواجه است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: در سال گذشته با مجوز‌های استخدامی که به سازمان تعلق گرفت موفق به جذب نیرو‌هایی در سازمان که عمدتا پزشک بودند شدیم برای امسال هم درخواست استخدام ۶۰۰ نفر در رشته‌های تخصصی به دولت ارائه شده که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به توسعه و گستردگی فعالیت‌ها و خدمات سازمان افزود: تنها ۳ الی ۵ درصد فعالیت‌های سازمان مربوط به اجساد است در حالیکه خدمات پزشکی قانونی بسیار توسعه یافته است و دامنه وسیعی دارد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور وظایف و خدمات سازمان در وقوع حوادث و بلایای دسته جمعی را بسیار قابل توجه عنوان کرد و گفت: در حوادث دسته جمعی این پزشکی قانونی است که تا شناسایی کامل اجساد با موضوع درگیر است و در چند سال اخیر با تلاش و جدیت همکاران در شناسایی اجساد تمامی حوادث اتفاق افتاده در کشور بسیار موفق عمل کرده است.

به گفته دکتر شجاعی در حال حاضر میانگین پاسخگویی به مراجعین به کمتر از ۲ ساعت رسیده است که کاهش زمان پاسخگویی رضایت هرچه بیشتر مردم را به دنبال دارد.

شجاعی همچنین به اجرای طرح دادپزشک، رونمایی از محصولات دانش‌بنیان مرکز تحقیقات و برگزاری گردهمایی روسای پزشکی قانونی کشور‌های اسلامی (با حضور ۲۰ کشور) در سال گذشته اشاره و بر لزوم استفاده از تولیدات داخلی در ارائه خدمات تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط امروز کشور و تلاش دشمنان برای ضربه به ایران اشاره کرد و افزود: هجوم دشمنان به ایران برای ضربه زدن به کشور خوابی آشفته است چرا که درخت تنومند انقلاب با ریشه‌هایی قوی به هیچ وجه قابل ضربه زدن نیست.

شجاعی خاطرنشان کرد: دشمن با به انحراف کشاندن افکار سعی در ضربه زدن به کشور دارد و ابزار حمله او اینبار افکار مردم است در حالیکه که با چنین حربه‌ای نیز به موفقیت دست پیدا نخواهند کرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور یادآور شد: باید در مقابل هجوم تبلیغات دشمنان علیه نظام مقابله و افکار عمومی را نسبت به اصل ماجرا آگاه کنیم ضمن آنکه وظایف و مسئولیت‌های خود را در هر جایگاهی به درستی انجام دهیم.

گفتنی است پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه همایش فصلی مدیران، رئیس، معاونان و مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور به همراه حجت‌الاسلام عبداللهی رئیس کل دادگستری و اعضای شواری قضایی استان مرکزی با حضور در گلزار شهدای شهرستان اراک با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.

منبع: خبرگزاری میزان


خبر ۲ مهر ۹۷ – سازمان پزشکی قانونی با کمبود نیروی انسانی مواجه است

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور با اعلام اینکه بر اساس چارت سازمانی برای ۷۳۰۰ نفر در این سازمان پست وجود دارد، ولی تنها ۳هزار نفر فعالیت می کنند، گفت: نیاز به جذب و افزایش نیرو در این سازمان احساس می شود.
به گزارش ایرنا، عبدالرزاق برزگر روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دولت بر اساس قانون درصدد محدود کردن جذب نیروی انسانی در ادارات است، خاطرنشان کرد: ۲۳۰ نفر بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه در این سازمان جذب شدند و جذب ۶۰۰ نفر نیز در طول برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت های پزشکی قانونی بسیار سخت و حساس است، گفت: با وجود کمبود نیرو ، کارشناسان سازمان ایثارگرانه به مردم خدمت می کنند.
برزگر با بیان اینکه به مراجعان این سازمان که بطور معمول در وضعیت جسمی و روحی مناسبی قرار ندارند، باید در شرایط مناسبی خدمات ارائه شود، اظهار داشت: ارائه خدمات بهتر در فضای مناسب حق مردم است.
به گزارش ایرنا، در این آئین آرتین کمالی به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی آذربایجان شرقی معرفی و از خدمات بهرام صمدی راد تقدیر شد.
کمالی پیش از این مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


خبر ۲۷ شهریور ۹۷ – پزشکی قانونی در کل کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی، یکی از مشکلات این سازمان در سراسر کشور را کمبود نیروی انسانی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فروزش امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد با اشاره به اینکه سالانه حدود ۲ میلیون پرونده در سازمان پزشکی قانونی تشکیل می‌شود، اظهار داشت: در ۹۸ درصد پرونده‌ها، نظرات کارشناسی پزشکی قانونی در ارائه احکام توسط قضات مورد استناد قرار می گیرد.
وی افزود: در حال حاضر یک سوم پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی تشکیل می شود، نیاز به نظر کارشناسی پزشکی قانون دارد که این امر نشان از اهمیت و حساسیت جایگاه این نهاد در دستگاه قضا کشور دارد.
فروزش همچنین یادآور شد: سالانه حدود ۲۰ هزار پرونده کمیسیون در سطح کشور مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که این آرا در صدور حکم بسیار تعیین کننده است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی در مورد پرونده‌های متوفیان نیز عنوان کرد: سالانه حدود ۶۰ هزار پرونده متوفیان در سازمان پزشکی قانونی مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه آن به مراجع قضائی ارسال می‌شود.
وی در مورد درخواست سقط جنین با نظر پزشکی قانونی بیان کرد: سال گذشته حدود ۹ هزار درخواست مجوز سقط ‌جنین در کشور داشتیم که از این تعداد حدود ۷ هزار پرونده با صدور مجوز سقط‌ جنین موافقت شده است.
فروزش یادآور شد: در حال حاضر ۳۴۳ مرکز در شهرستان‌های مختلف برای ارائه معاینات بالینی و رسیدگی به امور مراجعین در سطح کشور به‌ صورت فعال مشغول کارند و در ۲۹۶ شهرستان نیز مراکز مجهز به سالن آزمایشگاه هستند.
وی، یکی از اصلی‌ترین مشکلات پزشکی قانونی کشور را کمبود نیروی انسانی دانست و افزود: البته توانسته ایم در قالب برنامه پنجم توسعه حدود ۲۳۰ نفر را در این سازمان به کار گیریم که عمده آنها از آموزش کامل در حیطه کاری خود برخوردار هستند.
فروزش همچنین از اخذ مجوز به کارگیری ۱۲۰ نیروی تخصصی در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این نیروها به تدریج تا دو سال آینده جذب خواهند شد.
به گزارش مهر، در این مراسم از تلاش‌های امیدرضا کارگر تجلیل و فریبرز آیتی به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد معرفی شد.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر  ۳۰ مرداد ۹۷ – کمبود ۴۸۰۰ پست سازمانی در پزشکی قانونی

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی گفت: هم اکنون برای چهار هزار و ۸۰۰ پست سازمانی در این سازمان در سراسر کشور نیرو وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرزاق برزگر روز دوشنبه در مراسم معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام اضافه کرد: یکی از مشکلات موجود در این سازمان با توجه به سختی کار کمبود رغبت به ویژه در میان پزشکان برای فعالیت در این حوزه است.
وی افزود: هفت هزار و ۳۰۰ پست سازمانی در پزشکی قانونی هم اکنون وجود دارد ولی تنها برای دو هزار و ۵۰۰ نفر در این پست ها نیرو داریم.

قائم مقام پزشکی قانونی تاکید کرد: مشکلات معیشتی و حقوق پایین در کنار سختی کار و حواشی ایجاد شده در صدور آرا برای پزشکان باعث شده این قشر تمایل چندانی برای فعالیت در این زمینه نداشته باشند.
برزگر گفت: با وجود ترمیم حقوق و مزایا و همچنین بهبود وضعیت معیشتی، پزشکان برای جذب در ادارات پزشکی قانونی رغبتی از خود نشان نمی دهند.
ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در همه استان های کشور
وی اضافه کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷ مجوز بکارگیری ۱۲۰ پزشک اخذ شد ولی تنها ۷۰ پزشک به علت سختی کار و با وجود ارتقا حقوق و مزایا را موفق شده ایم جذب کنیم ولی در صدد هستیم بدون آزمون و از بین دانشجویان پزشکی به صورت تعهد خدمت، نیرو جذب کنیم.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی گفت: با توجه به محدودیت منابع و کمبود اعتبارات امکان ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در همه استان های کشور وجود ندارد.
برزگر با بیان اینکه تا پیش از این تمامی نمونه ها برای انجام آزمایشات تخصصی به تهران ارسال می شد، یادآور شد: اکنون این مشکل با ایجاد قطب های آزمایشگاهی در کشور تا حدودی مرتفع شده و دیگر نیازی به ارسال نمونه به تهران نیست.
وی تاکید کرد: سازمان پزشکی قانونی از نظر نیروی آزمایشگاهی وضعیت مناسبی دارد و تنها مشکل در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی است که بدلیل بالا بودن تکنولوژی مورد نیاز بسیار گران هستند با این وجود اکنون بجز چند مرکز استان، تمامی مراکز استان های کشور دارای آزمایشگاه آسیب شناسی و سم شناسی هستند.
در این آیین مهدی علیزاده مهاجر به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام معرفی و از خدمات ساسان روندی تجلیل شد.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۳ مرداد ۹۷ – صدور مجوزهایی برای استخدام متخصص در حوزه پزشکی قانونی

رئیس پزشکی قانونی کشور با اشاره به کمبود پزشک متخصص در این حوزه گفت : دولت در این زمینه قول مساعدت داده و به زودی مجوزهایی برای استخدام صادر می شود .

فعالیت بیش از ۳۲۰ مرکز پزشک قانونی در کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، دکتر شجاعی در ادامه نشستهای فصلی مراکز استانها ، در جمع کارکنان و اعضای پزشکی قانونی استان همدان افزود : بیش از ۳۲۰ مرکز پزشک قانونی کشور سالانه حدود دو میلیون مورد کارشناسی برای مراجع قضایی انجام می دهند.
وی همچنین گفت : از این میزان کارشناسی حدود ۸۱ درصد مربوط به حوزه معاینات بالینی و کمیسیونهای تخصصی ، ۱۵ درصد مربوط به حوزه آزمایشگاهی و حدود ۴ درصد مربوط به معاینه و بررسی اجساد با مرگهای غیر طبیعی و مشکوک است.
وی با بیان اینکه بودجه این سازمان به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است ، گفت : امور عمرانی و توسعه فعالیتها با شتاب بیشتری در حال پیگیری است .

منبع : خبرگزاری صدا و سیما


خبر ۲۲ اردیبهشت ۹۷ – کمبود نیروی انسانی همچنان چالش اصلی دستگاه پزشکی قانونی است

حمیدرضا نظیفی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین نشست مدیران پزشکی قانونی سراسر کشور با اشاره به اینکه تقریبا یک سوم پرونده هایی که وارد سیستم قضایی می شود به طریقی در پزشکی قانونی بررسی می شود، اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد گواهی های صادر شده در پزشکی قانونی نیز مورد وثوق دستگاه قضایی است.

وی با بیان اینکه سیستم پزشکی قانونی یک سیستم تخصصی است و اینطور نیست که اگر نیرویی را امروز از دست دادیم فردا بتوانم نیرویی را جایگزین آن کنیم، تصریح کرد: دستگاه پزشکی قانونی دستگاهی با ویژگی های خاص خود است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان با تاکید بر اینکه چنین دستگاهی با این ویژگی بایستی زیرساخت هایش به طور کامل مهیا باشد، افزود: اگر بنا است پزشکی قانونی در اجرای عدالت سهمی داشته باشد باید زیرساخت کافی را در اختیار داشته باشد، از مهم ترین این زیرساخت ها نیروی انسانی و فضای فیزیکی است.

نظیفی با اشاره به اینکه با ورود دکتر شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی، حوزه فضای فیزیکی توسعه بسیار خوبی پیدا کرده است و در لرستان به حد اعلی رسیده اما هنوز به حد استاندارد نرسیده ایم، گفت: نیروی انسانی هنوز چالش اساسی دستگاه پزشکی قانونی است.

وی یادآور شد: این چالش را نمی توان درون سازمانی حل کرد، نیاز به کمک دانشگاه علوم پزشکی،  اداره برنامه و بودجه و استانداری هستیم.


نحوه مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان پزشکی قانونی اعلام شد
اطلاعیه سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص نحوه مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال جاری و مدارک مورد نیاز برای پذیرش آنان منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

ضمن عرض تبریک و تهنیت به پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سالجاری سازمان پزشکی قانونی کشور بدینوسیله باطلاع می رساند:

کلیه پذیرفته شدگان نهایی مقتضی است با در دست داشتن مدارک ذیل از روز یکشنبه مورخ ۲۰/۱۲/۹۶ لغایت پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۲۳/۱۲/۹۶ جهت تکمیل پرونده به هسته گزینش سازمان به آدرس ذیل مراجعه نمایند.

آدرس :

تهران، خیابان بهشت، ضلع جنوبی پارک شهر، کوچه میثاق، سازمان پزشکی قانونی کشور، طبقه اول، هسته گزینش سازمان

مدارک مورد نیاز:

۱.    ۴ قطعه عکس ۴*۳
۲.    فتوکپی تمام صفحات شناسنامه
۳.    تصویر کارت ملی
۴.    تصویر کارت وضعیت خدمت نظام وظیفه (جهت آقایان)
۵.    تصویر مدرک تحصیلی مطابق با شرایط احراز مندرج در آزمون

لازم بذکر میباشد همراه داشتن اصل مدارک جهت تطابق نیز الزامی است.


 

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص نتایج چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۶/۱۳۹۶

باتوجه به برگزاری چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳، نتایج نهایی آزمون استخدامی مربوط به سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام می‌گردد، بر این اساس داوطلبان لازم است برای اطلاع از انجام سایر مراحل استخدامی از روز چهارشنبه ۹۶/۱۲/۱۶ به سایت اینترنتی دستگاه اجرایی ذیربط مراجعه نمایند.


خبر ۱۵ آبان ۹۶ – اطلاعیه زمان مصاحبه شغلی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پزشکی قانونی

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی کشور تاریخ انجام مصاحبه شغلی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این سازمان را اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، تمامی پذیرفته شدگان مشاغل مورد نیاز که بر اساس اعلام سازمان سنجش در لیست سه برابر ظرفیت هستند باید با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی در ساعت ۸ صبح روزهای تعیین شده (طبق جدول زمانبندی) به سازمان پزشکی قانونی کشور به نشانی خیابان بهشت، ضلع جنوبی پارک شهر، کوچه میثاق، سازمان پزشکی قانونی، طبقه اول مراجعه کنند.

گفتنی است در صورت مراجعه خارج از تاریخ های قید شده مصاحبه شغلی از افراد صورت نمی گیرد و غایب محسوب می شوند.

پذیرفته شدگان در صورت هرگونه سوال یا ابهام می توانند با شماره های ۵۵۶۱۷۷۸۵ و ۵۵۶۱۹۱۹۱ تماس بگیرند.

۱۳۹۶/۸/۲۱ ۱۳۹۶/۸/۲۲ ۱۳۹۶/۸/۲۳ ۱۳۹۶/۸/۲۴
کارشناس تحلیل‌گر سیستم حسابدار پزشک عمومی کاردان پزشکی قانونی
مامور حراست مسئول خدمات مالی پزشک متخصص پزشکی قانونی کارشناس آزمایشگاه، غذا، دارو و بیهداشتی
کارشناس امور اداری پزشک متخصص روانپزشک کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی
کارشناس پذیرش و مدارک پزشکی

برای مشاهده اطلاعیه در سایت پزشکی قانونی کشور اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ مهر ۹۶ – شرکت کنندگان در شغل محلهای سازمان پزشکی قانونی کشور:

به اطلاع میرساند، کلیه داوطلبینی که موفق به کسب حدنصاب آزمون کتبی گردیده و در لیست چند برابر ظرفیت میباشند،
میبایست ضمن در دست داشتن اصل و تصویر مستندات به شرح ذیل، به اداره کارگزینی اداره کل پزشکی قانونی مرکز استان محل
جغرافیایی معرفی شده در آزمون و یا محل سکونت خود از تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱۰لغایت ۱۳۹۶/۷/۱۷مراجعه نمایند.
بدیهی است در صورت مراجعه پس از تاریخ مذکور مدارک اخذ نخواهد گردید.
مدارک مورد نیاز:

 • نسخه پرینت شده از کارنامه آزمون.
 • اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه.
 • اصل و تصویر کارت ملی پشت و رو.
 • اصل و تصویر دانشنامه تحصیلی (در صورت آماده نبودن مدرک تحصیلی میبایست گواهی از دانشگاه محل تحصیلی با
  قید کلمه فارغالتحصیل گردیده است ارائه نمایند).
 • اصل و تصویر گواهی وضعیت خدمت مشمولان قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان.
 • اصل و تصویر کارت پایان خدمت (ویژه آقایان).
 • مستندات مربوط به بومی بودن در صورت استفاده از امتیاز مربوطه.
 • مستندات مربوط در صورت استفاده از امتیاز % ۵ایثارگران.
 • مستندات مربوط در صورت استفاده از امتیاز % ۳معلولان.

خبر ۵ مهر ماه ۹۶ – بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان هریک از دستگاههای اجرایی (شامل دستگاههای اجرایی استان البرز ، وزارت آموزش و پرورش، سازمان پزشکی قانونی کشور ، سازمان دامپزشکی، وزارت امور خارجه ، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، وزارت امور اقتصاد و دارایی ، بانک مسکن ، بانک صنعت و معدن ، بانک سپه ، سازمان بنادر و دریانوردی ، سازمان ملی بهره وری ایران ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، سازمان اداری  و استخدامی کشور ، سازمان سنجش آموزش کشور ، سازمان انتقال خون ایران ، سازمان حسابرسی ، موسسه آموزش عالی علمی – کاربردی صنعت آ ب و برق) می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج درکارنامه و توضیحات ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.

بدیهی است نتایج نهایی آزمون در چارچوب قوانین و مقررات جاری، رعایت مفاد آگهی استخدامی منتشره و پس از کنترل مدارک و مستندات داوطلبان معرفی شده در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، برگزاری مصاحبه استخدامی (۷۰ درصد آزمون کتبی، ۳۰ درصد مصاحبه استخدامی) و اعمال اولویت‌های قانونی از جمله سهمیه ایثارگران و معلولین عادی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای کلیه داوطلبان حاضر در جلسه حسب مورد براساس شغل محل انتخابی کارنامه آزمون صادر شده است و داوطلبان هریک از دستگاههای اجرایی موظفند براساس موارد ذیل عمل نمایند:

توجه: 

– عدم مراجعه داوطلب در زمان مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام می‌باشد و داوطلب حق اعتراض نخواهد داشت.

– مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، مسابقه و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.

دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت  چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش) فرمت PDF

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سؤالات می‌باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می‌توانند سؤالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۷/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۷/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهد بود.

مشاهده نتایج آزمون استخدامی


خبر ۲۶ اردیبهشت ۹۶ -اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص چهارمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور

در اجرای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات  کشوری و ماده (۸) دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه شماره ۹۷۵۷/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۰۷۱۹ مبنی بر برگزاری آزمون مشترک فراگیر دوبار در سال ( ماههای اردیبهشت و آبان ) به آگاهی می‌رساند:
در چهارمین امتحان مشترک فراگیر ، وزارت آموزش و پرورش (۸۰۰۰ نفر)، بانک صنعت و معدن (۱۸۷ نفر)، سازمان دامپزشکی کشور (۲۶۶ نفر)، سازمان پزشکی قانونی کشور (۶۱ نفر)، سازمان حسابرسی (۳۴۲ نفر)، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران (۵۰ نفر)، ۱۱ دستگاه اجرایی استان البرز (۱۳۷ نفر)، سازمان بنادر و دریانوردی (۲۰۰ نفر)، بانک  مسکن (۵۴۰ نفر)، بانک سپه (۵۴۱ نفر)،  سازمان  ثبت اسناد و املاک  (۱۱۵ نفر)، وزارت امور خارجه (۴۲ نفر) و سازمان اداری و استخدامی کشور (۵۰ نفر) استخدام می‌نمایند.
داوطلبان استخدام می‌توانند برای آگاهی از چگونگی شرایط ثبت‌نام، شغل و محل مورد تقاضا، ظرفیت‌های استخدامی به تفکیک واحدهای استانی و جنسیت مورد تقاضا، سن و شرایط عمومی و اختصاصی هریک از دستگاههای استخدام‌کننده و سایر اطلاعات موردنیاز و همچنین ثبت‌نام در چهارمین امتحان مشترک فراگیر به اطلاعیه‌ای که در این خصوص در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در نیمه خردادماه ۹۶ درج خواهد شد مراجعه نمایند.

در صورتی که میخواهید به محض اعلام شرایط استخدامی با خبر شوید عضو کانال رسمی وب سایت استخدام شوید

برای عضویت در کانال استخدام کلیک کنید

برای مشاهده اطلاعیه در سایت سازمان سنجش اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۴ اسفند ۹۵ – صدور ۱۲۰ مجوز استخدام در پزشکی قانونی

خبرگزاری میزان: شجاعی در سفر به مشهد از صدور ۱۲۰ مجوز استخدام در پزشکی قانونی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با حضور در همایش یک روزه تعیین خسارت در ترومای سینه وشکم که در سالن همایشهای پزشکی قانونی خراسان رضوی برگزار شد از صدور ۱۲۰ مجوز استخدام در پزشکی قانونی خبر داد.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی و به خصوص شهر مشهد یکی از قطب ها و مراکز مطرح در سازمان پزشکی قانونی بوده است،گفت: این اداره کل پیشرفتهای خوبی را در ارائه نظرات کارشناسی در زمینه های مختلف اهراز هویت، DNA ، پاراکلینیکی آزمایشگاهی و دیگر زمینه ها ارائه نموده است که جز این نیز انتظاری نمی رود.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: در بحث حادثه شهدای حله و قطار سمنان که متاسفانه تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند، پزشکی قانونی در عمل به وظیفه ذاتی خود به صورت شبانه روزی در تعیین هویت و روند معاینه جانباختگان به گونه ای کارکرد که موجبات تقدیر هیئت دولت و مسئولین قضایی را فراهم نمود.
دکتر شجاعی با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در پزشکی قانونی تصریح کرد: در جلسات مختلفی که برگزار شد، موفق شدیم مجوز استخدام ۱۲۰ نفر را در سال آینده اخذ کنیم .
وی همچنین از پیگیری تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی خبر داد و ابراز داشت یکی از دغدغه های مسئولین در سازمان تبدیل وضعیت نیروهاست که دراین خصوص قولهای خوبی را در جلسات متعدد با اعضای هیئت دولت گرفته ایم.
وی در ادامه به صعوبت کار در پزشکی قانونی اشاره کرد وگفت: برای متناسب کردن دریافتی کارکنان با سختی کار ایشان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
این مقام مسئول در پایان راه اندازی طرح دادپزشک را که منجر به کاهش زمان صدور مجوز دفن و کاهش مراجعات به پزشکی قانونی شده است را به عنوان یک مهم ارزیابی کرد و گفت : با کار علمی و منطقی می توان طرح دادپزشک را در زمینه های دیگر معاینات پزشکی قانونی توسعه داد که هم به نفع مردم و هم به نفع سازمان خواهد بود.
گفتنی است دکتر احمد شجاعی در ابتدای سفر با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد .

 


۱۴ اسفند ۹۵ – مدیرکل پزشکی قانونی؛ کم بود نیرو داریم

 مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، بیان کرد: یک‌سوم مراجعین به دادگستری‌ها به پزشکی قانونی هم مراجعه می‌کنند و می‌شود گفت که وظیفه ما نوعی وظیفه قضایی است که ۹۸ این گواهی‌های پزشکی قانونی در رأی قضات نوشته می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به اینکه پزشکی قانونی استان همدان از بی‌حاشیه‌ترین ادارات است گفت: با توجه به خدمات شایسته و تلاش‌های بی‌منت حقوقی کمتر از پزشکان دانشگاه علوم پزشکی دریافت می‌کنند ضمن اینکه با محدودیت نیرو روبه‌رو هستیم.

به گزارش تسنیم،علی احسان صالح در جمع پزشکان بسیجی پزشکی قانونی اظهار داشت: اداره کل پزشکی قانونی استان زیرمجموعه دستگاه قضایی است که خدمات کارشناسی در مورد صدمات بدنی و صدمات پزشکی به افراد ارائه می‌دهد.

وی افزود: ما مرجع کارشناسی هستیم در خدمت دستگاه قضا در واقع ما چراغ راهنمای دستگاه قضایی هستیم که مواردی که دستگاه قضایی از ما استعلام می‌کند موظف به پاسخ‌گویی هستیم و تنها مرجع قانونی پزشکی که مورد تأیید دستگاه قضایی پزشکی قانونی است.

صالح عنوان کرد: خدمات همکاران ما در پزشکی قانونی با سعی و تلاش بی‌منت است که پزشکی قانونی استان یکی از بی حاشیه‌ترین و خدوم ترین مرکز و ادارات در سطح استان درعین‌حال با محدودیت و کمبود نیرو مواجه است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، بیان کرد: یک‌سوم مراجعین به دادگستری‌ها به پزشکی قانونی هم مراجعه می‌کنند و می‌شود گفت که وظیفه ما نوعی وظیفه قضایی است که ۹۸ این گواهی‌های پزشکی قانونی در رأی قضات نوشته می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت نیرو در پزشکی قانونی، تصریح کرد: با توجه به محدودیت پزشکان ما در سطح استان و شهر نکته‌ی مهم حقوق پزشکان ما این است که میزان حقوق دریافتی پزشکان دانشگاه علوم پزشکی کمتر است و این دلیل از دست دادن بسیاری از پزشکان است چرا که بعضی از شهرستان‌ها در حال حاضر پزشک ثابت نداریم و شهرستان‌های کبودرآهنگ، اسدآباد و رزن ازجمله شهرستان‌هایی هستند که کمبود نیرو دارند.

صالح گفت: نکته‌ی اصلی این است که زمانی عدم حضور پزشکی قانونی مشخص می‌شود که مدتی پزشکی قانونی خدمات قانونی ارائه  نمی‌دهند که شاید مقداری هم عیب از ما است که زیاده کار می‌کنیم که عدم حضور ما احساس نمی‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان اظهار داشت: ما به دنبال دیده شدن نیستیم اما جایگاه پزشکی قانونی در بین ادارات استانی دیده نمی‌شود چراکه کمبودی از سوی ما دیده نمی‌شود به‌هرحال گله‌ی ما این است که به وضعیت نسبی پزشکی قانونی بیشتر رسیدگی شود هرچند ما از طرف دستگاه قضایی حمایت صد درصد داریم.

وی در رابطه با سو استفاده برخی افراد درزمینه‌ی پزشکی قانونی، بیان کرد: اخیراً گروهی با تصادفات ساختگی به ما مراجعه می‌کنند که در استان همدان این مشکل شناسایی شد و در کل کشور این مشکل مطرح‌شده است.

صالح اظهار داشت: اگر این‌ها شناسایی نشوند ضرر بزرگی برای بیت الامال و بیمه‌ها است که همکاران ما در مقابل این افراد ایستادند و این افراد انسان‌هایی باشخصیت ضداجتماعی هستند.

خبر ۲۹ دی ۹۵ – کمبود نیرو در پزشکی قانونی لرستان

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان به کمبود نیروی متخصص در این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان پزشکی قانونی درزمینهٔ فضای فیزیکی و نیروی انسانی در مضیقه است.
کمبود نیرو در پزشکی قانونی لرستانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ حمیدرضا نظیفی امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اهمیت سازمان پزشکی قانونی که یکی از سازمان‌های مجزای دستگاه قضایی است، اظهارداشت: پزشکی قانونی نقش مهم و ویژه‌ای در قضاوت دارد و در حال حاضر نیز ۳۴۰ مرکز در کل کشور مشغول ارائه خدمات هستند و از این تعداد هشت مرکز در شهرستان‌های استان لرستان و دو مرکز نیز در شهر خرم‌آباد ارائه خدمات می‌دهند.
وی کمبود نیروی متخصص در این سازمان را عمده‌ترین مشکل آن دانست و افزود: بیش از دوسوم کارکنان این سازمان دارای مدارک کارشناسی تا دکترا هستند اما درمجموع این سازمان درزمینهٔ فضای فیزیکی و نیروی انسانی در مضیقه است.
مدیرکل پزشکی قانونی لرستان رفع مشکلات یادشده این سازمان را درگرو تصویب مصوبه‌ای در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارائه خدمات بیشتر به پزشکان در استخدام این سازمان دانست و عنوان کرد: وقتی پزشکی در بیرون از این سازمان بیشتر حقوق دریافت می‌کند ترجیح می‌دهد جذب این سازمان نشود درحالی‌که اگر پرداخت حقوق آن‌ها با بیرون برابری کند می‌توان نیروی متخصص بیشتری جذب کرد.
وی به بررسی ۵۰ هزار پرونده در سال گذشته در سازمان پزشکی قانونی لرستان اشاره و بیان کرد: یک‌پنجم این پرونده‌ها در شهرستان بروجرد و برای هر پزشک ۸۰۰ پرونده بررسی‌شده که آمار بالایی است و با پیگیری‌های انجام‌شده در حال حاضر دو پزشک در این شهرستان فعالیت می‌کنند.
بهرام براری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان نیز در این جلسه با اشاره به مشکل ساختمان اداری تعزیرات بروجرد تصریح کرد: احداث این ساختمان مصوبه دولت دهم را دارد و به‌رغم پیگیری‌های انجام‌شده و جانمایی و طرح نقشه آن هنوز هم احداث نشده است.
وی کمبود نیروی انسانی و فضای مناسب را از دیگر مشکلات این سازمان دانست و گفت: پس از مرکز استان بیشترین نیرو به شهرستان بروجرد اختصاص داده‌شده اما بااین‌وجود کمبود نیرو در مجموعه این سازمان مشهود است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان خواستار افزایش گشت‌های نظارتی با مشارکت دستگاه‌های متولی شد و اظهاردشت: با تذکر دادن حریم فعالیت صنفی می‌توان پیش از وقوع جرم تخلفات درزمینهٔ اصناف را کاهش داد که این امر نیازمند همکاری دستگاه‌های متولی با تعزیرات این شهرستان است.
کیومرث حسن‌پور رئیس اداره تعزیرات حکومتی بروجرد نیز با اشاره به رسیدگی کامل به ۳۵۰۰ پرونده ورودی به این اداره در سال گذشته افزود: این تعداد پرونده در تنها شعبه این شهرستان به‌صورت کامل رسیدگی شده و درزمینهٔ اجرای احکام نیز فعالیت به‌صورت کامل انجام‌شده است.
محمدعلی محمدی مدیرکل زندان‌های لرستان نیز در این جلسه مهم‌ترین مشکل زندان بروجرد را خارج کردن آن از محدوده شهر دانست و عنوان کرد: ۲۵ درصد از آمار زندانیان  استان لرستان در شهرستان بروجرد دوره تحمل کیفر خود را سپری می‌کنند.
وی بیان کرد: ظرفیت اسمی زندان بروجرد ۲۵۰ نفر است اما آماری که در حال حاضر در این زندان نگهداری می‌شود بسیار متراکم‌تر است و این موضوع معضلات بسیاری برای مسئولان زندان بروجرد به وجود آورده است.
مدیرکل زندان‌های لرستان تصریح کرد: تاکنون ۱۰ مورد زمین برای جانمایی زندان بروجرد شناسایی‌شده اما پس از بازدید از این اراضی باوجود مشکلات موجود در آن‌ها مورد تائید این سازمان قرار نگرفت و در حال حاضر بهترین مکان برای جابجایی زندان بروجرد مرکز TC این شهرستان است که در اختیار بهزیستی است و این سازمان با واگذاری آن به سازمان زندان‌ها موافقت نمی‌کند.
وی گفت: قدمت زندان بروجرد به ۴۰ سال می‌رسد و در حال حاضر ظرفیت یک بازداشتگاه را دارد نه یک زندان و اقدامات مختلفی برای بهسازی فضای آن ازجمله راه‌سازی و افزایش فضای باز و مسقف آن انجام‌شده است.


خبر ۸ تیر ۹۵ – برگزاری آزمون استخدامی در پزشکی قانونی کرمانشاه

خبرگزاری فارس : مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از کمبود نیرو در این مرکز خبر داد و گفت: این مرکز از طریق برگزاری آزمون استخدامی طی سال ۹۵ تعدادی پزشک رسمی جذب می‌کند.
آرتین کمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کالبدگشایی، تعیین سن، تشخیص جعل سند،‌ انجام آزمایش‌های سم شناسی، ژنتیک و سرولوژی و… از جمله وظایف پزشک قاونی است.
وی با بیان اینکه آزمایشگاه ژنتیک کرمانشاه در غرب کشور بی نظیر است،‌ گفت: آزمایش‌های تشخیص DNA یکی از مسائل محوری در کل دنیاست که در آزمایشگاه‌های ژنتیک انجام می‌شود.
*کمبود نیرو در پزشکی قانونی کرمانشاه
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اشاره به کمبود نیروی پزشک در مرکز پزشک قانونی کرمانشاه از انجام آزمون استخدامی طی سال‌جاری برای جذب پزشک رسمی خبر داد.
این مسؤول با بیان اینکه ۲۵۰ پست سازمانی در این مرکز تعریف شده است، بیان داشت: مجموع نیروهای قراردادی، رسمی، پیمانی و شرکتی ما ۷۵ نفر است.
کمالی به درخواست برخی مراجعان برای تشریح جسد در ساعات نامتعارف شبانه‌روز اشاره کرد و افزود: بر اساس قانون زمان کار پزشک قانونی از ۸ صبح تا ساعت ۱۴ است که برای رفاه حال شهروندان ساعتی نیز برای کشیک تا ساعت ۱۸ در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه کالبدگشایی بعضا تا چند روز نیز به طول می‌انجامد، گفت: برخی از مراجعان پس از تحویل جسد به پزشک قانونی، به فاصله چند ساعت انتظار تحویل جسد را دارند و همین موجب ایجاد مشکلاتی شده است.
به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، انجام کار در ساعات غیر متعارف کاری باعث کاهش دقت در انجام کار و ایجاد تنش می‌شود که همه این‌ها در مجموع موجب سختی کار در مراکز پزشک قانونی شده است.
این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این تصور وجود دارد که زمان طولانی که برای برخی آزمایشات یا کالبدگشایی صرف می‌شود به دلیل ارجاع بخشی از کار به آزمایشگاه تهران است در حالی که این موضوع صحت ندارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تنها نمونه بافت سخت(استخوان) به پایتخت ارسال می‌شود که تا پایان شهریورماه سال‌‌جاری امکان انجام این آزمایشات در کرمانشاه فراهم می‌شود و دیگر هیچ ارجاعی به پایتخت نخواهیم داشت.
*ورود ۱۱۷ پرونده در زمینه شکایت قصور پزشکی به پزشک قانونی کرمانشاه
مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در پایان به تشکیل یک هزار و ۱۰ کمیسیون پزشکی و غیر روانپزشکی طی سال گذشته در این مرکز اشاره کرد و گفت: ۷۷۲ مورد هم کمیسیون روانپزشکی برای اثبات یا عدم اثبات محجور بودن تشکیل شد.
وی به رتبه یک مرکز پزشک قانونی استان در تشکیل کمیسیون‌ها اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۱۷ پرونده در زمینه شکایت قصور پزشکی به این مرکز وارد شد که قصور پزشکی در ۳۰ درصد آن‌ها تایید شد و  و عمده این پرونده‌ها نیز هم مربوط به جراحی‌های بخش زنان و زایمان، زیبایی، ارتوپدی و جراحی عمومی است.


 

 

استخدام ۳۵۰ نفر در پزشکی قانونی سراسر کشور

احمد شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بانک ژن مجرمان سابقه دار در مراکز پزشکی قانونی راه اندازی می شود، عنوان کرد: این بانک ژن در ۹ مرکز اصلی پزشکی قانونی راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست راه اندازی این بانک ژن اطلاعات مجرمان با سابقه دار، زندانیان، معتادان جمع آوری می شود و سپس اطلاعات ژنی کل مردم در مراحل بعدی جمع آوری می شود.

دستمزد کم پزشکان مهمترین مشکل در پزشکی قانونی

وی در ادامه با اشاره به اینکه دستمزد کم پزشکان مهمترین مشکل در پزشکی قانونی در سراسر کشور بوده است، اذعان داشت: با برنامه ریزیهای صورت گرفته مزایای خاصی و فوق العاده برای پزشکان در نظر گرفته شده است که در این خصوص مشکل دیگر نخواهیم داشت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان داشت: پزشکان با افزایش حقوق و در نظر گرفتن مزایا و و فوق العاده دیگر دغدغه ای نخواهند داشت و جذب سازمان خواهند شد.

شجاعی در ادامه با اشاره برنامه ریزی برای جذب نیروهای متخصص در سازمان، عنوان کرد: هم اکنون درخواست مجوز استخدام ۳۵۰ نفر را داده ایم که با جذب این تعداد بسیاری از مشکلات ما در حوزه های مختلف حل خواهد شد.

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*