کافی نت صفر یک

استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ۹۸ (استخدام جدید)

unknowpicture

 استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

 

 

خبر ۳ تیر ۹۸ – دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس حق‌التدریس جذب می‌کند

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اعلام کرد که برای سال جدید تحصیلی، تعدادی حق التدریس توسط این دانشگاه جذب خواهد شد.

مشاهده ادامه آگهی کلیک کنید


خبر ۱۷ فروردین ۹۸ – رفع کمبود نیروی متخصص صنایع استان بوشهر با توسعه آموزش مهارتی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به آخرین وضعیت نیروهای حق‌التدریسی دانشگاه اشاره کرد و گفت: تاکنون اسامی ۹۹۴ نفر جهت استعلام به گزینش ارسال شده که از این تعداد اسامی ۷۵۰ نفر تایید و برای صدور حکم کارگزینی به مراکز اعلام شده است.

مشاهده ادامه آگهی کلیک کنید


خبر ۲۸ آذر ۹۷ – رفع کمبود نیروی متخصص صنایع استان بوشهر با توسعه آموزش مهارتی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: رفع کمبود نیروی متخصص صنایع استان بوشهر با توسعه آموزش مهارتی محقق می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی ظهر دوشنبه در آئین امضای تفاهم همکاری اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای و دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: توسعه آموزش‌های مهارتی را در دانشگاه‌های استان بوشهر به عنوان یک اولویت در دستور کار داریم.
وی با اشاره به تفاهم انجام شده برای راه‌اندازی مدرسه کسب و کار در دانشگاه خلیج فارس بوشهر بیان کرد: این مدرسه در راستای توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان و ارتقای مهارت آنها ایجاد می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تلاش برای رفع نیازهای آموزشی بازار کار خبر داد و اضافه کرد: رفع کمبود نیروی متخصص صنایع استان بوشهر با توسعه آموزش مهارتی محقق می‌شود.
وی از اهداف این تفاهم همکاری با استفاده از ظرفیت های علمی و امکانات عملی و اجرایی طرفین به منظور ارتقای کیفیت دوره های آموزشی مدرسه کسب و کار اشاره کرد و افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز صنعت و جامعه از دیگر اهداف است.
دراهکی با بیان اینکه آموزش‌های تئوری رافع نیازهای بازار کار نیست، ادامه داد: دستیابی به اهداف بلندمدت کشور در خودکفایی نیازمند توجه به موضوع مهارت‌آموزی و پرکردن خلا نیازها است.
وی با تاکید بر تلفیق دانش با مهارت در بین قشر دانشگاهی، خاطرنشان کرد: برای مرتفع کردن مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان در کشور و به طبعه آن استان بوشهر، به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین حرکت می کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۲۴ آذر ۹۷ – مهارت آموزی سربازان وظیفه می‌تواند موجب اشتغال آنها شود

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر در نشست با فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء شهرستان گفت: توانمندسازی در جهت ایجاد اشتغال و استفاده بهینه از اوقات خدمت سربازی از اصلی‌ترین اهداف ارایه آموزش های مهارتی در پادگان های نظامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، حسین درویشی صبح امروز ضمن ارائه گزارش عملکرد از اجرای دوره های آموزش مهارتی ارائه شده به پرسنل وظیفه سپاه شهرستان، اظهار داشت: دوره های آموزشی برگزار شده می تواند در توانمند کردن سربازان تاثیر به سزایی داشته و شخص پس از گذراندن خدمت مقدس سربازی می توانند با توجه به حرفه فرا گرفته برای خود تولید کسب و کار کند.

وی تصریح کرد : آموزش های فنی و حرفه ای راهکاری مناسب برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصولات و خدمات داخلی است لذا توسعه این آموزشها بستر ساز اشتغال پایدار خواهد بود.

درویشی افزود: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهی سپاه شهرستان به صورت گسترده ارائه می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه سید الشهداء شهرستان دیر نیز با تاکید بر اینکه نگاه فرماندهی نیروهای مسلح به دوران سربازی، نگاه به استفاده از فرصت های طلایی برای آموزش کار و حرفه است، ابراز داشت: مهارت آموزی سربازان در ایام فراغت کارهای یگان خدمتی کمک می کند تا بتوانیم در راستای کاهش میزان بیکاری نقش آفرینی کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس


خبر ۲۸ آبان ۹۷ – فنی و حرفه ای گلستان در ۷ ماهه اول امسال ۱۰۴۱ شغل ایجاد کرده است

مدیرکل فنی حرفه‌ای گلستان گفت: هزار و ۴۱ شغل توسط فنی حرفه ای در هفت ماهه اول سال ۹۷ ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلیرضا حسینی طلب، عصر یکشنبه در کارگاه آموزشی خبرنگاری که در اداره کل فنی و حرفه ای استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: بیکاری در همه جای کشور وجود دارد و در استان ما هم رقم آن مشخص است.

وی افزود: مهم ترین موضوعی که باید برای همه ما دغدغه ایجاد کند، فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی است که در کشور و استان ما هم شایع است.
حسینی طلب ادامه داد: همه ما دچار یک عارضه به نام مدرک گرایی هستم، این موضوع مدرک گرایی همه خانواده ها را درگیر خود کرده و زنگ خطری برای همه مسئولان است.
وی با بیان این که از سنوات گذشته به این فکر افتادیم که فنی و حرفه ای را در بین آحاد جامعه بیشتر معرفی کنیم، تصریح کرد: به این نتیجه رسیدیم که با کمک مهارت آموختگان موفق ۳۰ مستند تلویزیونی تهیه کرده و برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی تلاش کنیم.
حسینی طلب گفت: اعتقاد داریم که اگر جامعه را از مدرک گرایی به سمت مهارت آموزی ببریم بخشی از مشکلات اشتغال مرتفع می شود.
۱۲۰۰ شغل در سال ۹۶
مدیرکل فنی حرفه‌ای گلستان بیان کرد: سال گذشته هزار و ۲۰۰ اشتغال توسط فنی و حرفه ای در استان ایجاد شده و در سامانه رصد هم ثبت است.
حسینی طلب اضافه کرد: اشتغالی که فنی و حرفه ای ایجاد می کند اشتغال خالص است و همین مهارت آموختگان ما هستند که درآمدهای خوبی را کسب می کنند.
وی تاکید کرد: امسال تعهد اشتغال ما هزار و ۵۰۰ تا است و در هفت ماهه اول سال توانستیم هزار و ۴۱ شغل ایجاد کنیم.
حسینی طلب گفت: این نشان می دهد که ظرفیت های خوبی در فنی و حرفه ای از شرق تا غرب استان وجود دارد که بخشی از آن ها باید بیشتر معرفی شود.
۱۲۰ کارگاه آموزشی
مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان بیان کرد: بخشی از ظرفیت های اشتغال را می توانیم از طریق مسیر فنی و حرفه ای عبور دهیم، اگر جوانانی دنبال مهارت هستند موضوع مهارت را حتما برای آن ها بازگو کنیم.
حسینی طلب تصریح کرد: بین مجموعه فرمانداری و فنی و حرفه ای به دلیل مراجعه بسیاری از افراد به آنجا برای اشتغال، باید ارتباط نزدیک تری وجود داشته باشد.
وی افزود: بیش از ۱۲۰ کارگاه آموزشی در سطح استان داریم و در همه شهرستان های استان هم مرکز فنی و حرفه ای داریم و خدمات رایگان ارائه می دهند.
حسینی طلب ادامه داد: در سال ۹۵ کل مهارت آموختگان ما در سطح استان ۲۳ هزار نفر بوده و در سال ۹۶ این عدد را به ۲۹ هزار نفر رساندیم؛ یعنی سه هزار نفر بیشتر از آموزش رایگان استفاده کردند.
وی با بیان این که در سال ۹۷ تا دو روز پیش ۲۳ هزار مهارت آموخته داشتیم، خاطرنشان کرد: هدف گذاری ما ۳۰ هزار نفر است و امیدواریم تا پایان سال محقق شود؛ هرچه این عدد را بیشتر کنیم به ضریب اشتغال کمک خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۲۰ آبان ۹۷ – اشتغال ۳۲۷ مهارت آموخته فنی حرفه ای در قم

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم از اشتغال ۳۲۷ نفر مهارت آموخته فنی و حرفه ای قم در ۷۹ دوره آموزشی در ۶ ماهه سال جاری خبر داد.

احمد عطارنیا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه وضعیت اشتغال مهارت آموختگان بعد از دریافت گواهینامه مهارت و پس از طی یک فاصله زمانی ۶ ماهه درسه گروه شاغلین، کارجویان و غیرکارجویان، رهگیری و رصد می‌شود تا دوره‌های آموزشی که نرخ اشتغال کمی داشتند با دوره‌های جدید جایگزین شوند، بیان کرد: در ۶ ماهه سال برای هزار و ۱۱۸ نفر از مهارت آموختگان مراکز ثابت فنی و حرفه‌ای استان رهگیری اشتغال انجام شده است که از این تعداد قریب به ۳۲۷ نفر مشغول به کار شده‌اند.

وی جمع کارجویان در این دوره را ۳۱۳ نفر عنوان کرد و افزود: در رهگیری صورت گرفته از وضعیت اشتغال این افراد، ۱۶۳ نفر به خاطر کمبود فرصت شغلی، ۶۴ نفر به دلیل عدم وچود سرمایه کافی، ۶۵ نفر به دلیل پایین بودن دستمزد، ۱۴ نفر به دلیل عدم رغبت به شغل پیشنهادی و هفت نفر به علت ضعف آموزش مهارتی تاکنون موفق به اشتغال نشده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قم اعلام کرد: رهگیری اشتغال از ۷۹ دوره آموزش کارآموزان و ۶ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای انجام شده است .
عطارنیا افزود: طبق رهگیری صورت گرفته ۷۴ نفر از مهارت آموختگان قبلاً شاغل بوده اند که هدف آنها تکمیل مهارت و فراگرفتن حرفه‌های جدید بوده و ۴۵۶ نفر غیر کارجو از قبیل دانشجو، دانش آموز، سرباز و خانه دار یا افرادی بوده‌اند که تمایلی به کار نداشته‌اند .
وی اظهار کرد: بهره برداری از نتایج حاصل از رهگیری اشتغال مهارت آموختگان از جمله برنامه‌های سند راهبردی مهارت و فناوری در راستای توسعه و ارتقاء آموزش‌های مهارتی و اثر بخشی این قبیل آموزشها به شمار می‌رود.

عطارنیا در پایان بر اهمیت فرآیند مشاوره، رهگیری، اشتغال در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان تاکید کرد و گفت: اجرای دقیق این فرآیند سبب هدایت صحیح کارآموزان و اثر بخشی آموزش‌های مهارتی در راستای ایجاد اشتغال خواهد شد.

منبع : خبرگزاری فارس


خبر ۱۵ آبان ۹۷ – اقدام دانشگاه فنی حرفه ای برای تبدیل وضعیت حق التدریسها تشریح شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای درجهت شفاف سازی فرایند و پاسخگویی به متقاضیان نامه ای خطاب به وزیر علوم و رییس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس درباره تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال۹۰ نوشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم صالحی عمران در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی طی نامه های جداگانه ای خطاب به منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و محمد رضا عارف رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته در خصوص بند ذال ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال ۱۳۹۰ این دانشگاه را شرح داد. بخش هایی از متن این نامه به شرح ذیل است:
به استحضار می رساند این دانشگاه در راستای عمل به تعهدات مربوط به بند ذ ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس، بر مبنای قوانین ابلاغی سازمان برنامه و بودجه، هیات امنا و سازمان امور اداری و استخدامی و مکاتبات وزارت عتف، از اواخر سال ۱۳۹۶ ضمن اطلاع رسانی جامع، اقدام به بررسی پرونده متقاضیان کرده و در این مسیر، به منظور رعایت عدالت و پرهیز از تضییع حقوق افراد، خود را به شفاف سازی فرایند و پاسخگویی به تمامی مراجعه کنندگان مکلف و ملزم کرده است.
تعداد ۵۲۸ نفر از واجدین شرایط، پس از بررسی کامل پرونده آنها در مرحله گزینش هستند و باقی موارد در دست بررسی است. بر همین اساس، لیست اسامی و مشخصات این افراد به تفکیک استان ضمیمه می شود.
همچنین با عنایت به آمار و اطلاعات احصاء شده در خصوص افرادی که شرایط مطرح در دستورالعمل را نداشته اند، در صورتی که تغییراتی در دستورالعمل مذکور از سوی کمیته منتخب هیات امنا انجام شود، امکان تبدیل وضعیت تقریبا ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از مربیان حق التدریس قبل از سال ۹۰ آموزشکده ها که از آموزش و پرورش به وزارت متبوع منتقل شده اند نیز فراهم خواهد شد که نتیجه آن متعاقبا اعلام می شود.
امید است دانشگاه فنی و حرفه ای را همچون گذشته، در طول فرآیند سامان دهی نیروهای حق التدریس نیز حمایت کرده و ما را از ارائه رهنمودهای ارزشمند و همراهی نهاد نظارتی بر عملکرد این دانشگاه در طول فرآیند مذکور بهره مند کنید.
بنابراین گزارش طی نامه ای اسامی ۵۲۸ نفر از واجدین شرایط به تفکیک استان و شهرستان در اختیار مراکز تابعه سراسر کشور قرار گرفته است که متقاضیان با مراجعه به هر یک از دانشکده ها و آموزشکده ها امکان دریافت فایل مورد نظر را خواهند داشت.
مشمولان می توانند در صورت هرگونه ابهام و شبهه ای موارد را با ذکر جزئیات و مستندات با اداره کل امور اداری، مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت و یا حراست مرکزی دانشگاه مکاتبه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۱۴ آبان ۹۷ – اقدام دانشگاه فنی حرفه ای برای تبدیل وضعیت حق التدریسها تشریح شد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای درجهت شفاف سازی فرایند و پاسخگویی به متقاضیان نامه ای خطاب به وزیر علوم و رییس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس درباره تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال۹۰ نوشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم صالحی عمران در جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی طی نامه های جداگانه ای خطاب به منصور غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و محمد رضا عارف رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته در خصوص بند ذال ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس قبل از سال ۱۳۹۰ این دانشگاه را شرح داد. بخش هایی از متن این نامه به شرح ذیل است:
به استحضار می رساند این دانشگاه در راستای عمل به تعهدات مربوط به بند ذ ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه کشور و تبدیل وضعیت نیروهای حق التدریس، بر مبنای قوانین ابلاغی سازمان برنامه و بودجه، هیات امنا و سازمان امور اداری و استخدامی و مکاتبات وزارت عتف، از اواخر سال ۱۳۹۶ ضمن اطلاع رسانی جامع، اقدام به بررسی پرونده متقاضیان کرده و در این مسیر، به منظور رعایت عدالت و پرهیز از تضییع حقوق افراد، خود را به شفاف سازی فرایند و پاسخگویی به تمامی مراجعه کنندگان مکلف و ملزم کرده است.
تعداد ۵۲۸ نفر از واجدین شرایط، پس از بررسی کامل پرونده آنها در مرحله گزینش هستند و باقی موارد در دست بررسی است. بر همین اساس، لیست اسامی و مشخصات این افراد به تفکیک استان ضمیمه می شود.
همچنین با عنایت به آمار و اطلاعات احصاء شده در خصوص افرادی که شرایط مطرح در دستورالعمل را نداشته اند، در صورتی که تغییراتی در دستورالعمل مذکور از سوی کمیته منتخب هیات امنا انجام شود، امکان تبدیل وضعیت تقریبا ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از مربیان حق التدریس قبل از سال ۹۰ آموزشکده ها که از آموزش و پرورش به وزارت متبوع منتقل شده اند نیز فراهم خواهد شد که نتیجه آن متعاقبا اعلام می شود.
امید است دانشگاه فنی و حرفه ای را همچون گذشته، در طول فرآیند سامان دهی نیروهای حق التدریس نیز حمایت کرده و ما را از ارائه رهنمودهای ارزشمند و همراهی نهاد نظارتی بر عملکرد این دانشگاه در طول فرآیند مذکور بهره مند کنید.
بنابراین گزارش طی نامه ای اسامی ۵۲۸ نفر از واجدین شرایط به تفکیک استان و شهرستان در اختیار مراکز تابعه سراسر کشور قرار گرفته است که متقاضیان با مراجعه به هر یک از دانشکده ها و آموزشکده ها امکان دریافت فایل مورد نظر را خواهند داشت.
مشمولان می توانند در صورت هرگونه ابهام و شبهه ای موارد را با ذکر جزئیات و مستندات با اداره کل امور اداری، مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت و یا حراست مرکزی دانشگاه مکاتبه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۱۲ آبان ۹۷ – آمادگی دانشگاه فنی حرفه‌ای برای ارائه آموزش های مجازی به سربازان

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از آمادگی این دانشگاه برای ارائه آموزش های مجازی کوتاه مدت به سربازان خبر داد.

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت برگزاری دوره های آموزشی مهارتی ویژه سربازان نظام وظیفه گفت:حدود یکماه پیش نشستی با ستاد کل نیروهای مسلح در این خصوص صورت گرفت تا این کار انجام شود.
وی تاکید کرد : دانشگاه فنی و حرفه ای همکاری مستمری با ستاد کل نیروهای مسلح دارد و براساس تفاهم نامه منعقد شده، قرار بر این بود، سربازان طی گذراندن خدمت سربازی، اوقات فراغت خود را به مهارت آموزی اختصاص دهند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: با توجه به این مسئله که دوره های دانشگاه فنی و حرفه ای مقطع دار بوده و در مقاطع کاردانی و کارشناسی است، سربازان با توجه به محدودیت هایی که دارند ، نمی توانند از این دوره ها استفاده کنند اما سربازان می توانند از دوره های آموزش های مجازی کوتاه مدت دانشگاه که به تازگی راه اندازی شده، استفاده کنند.
صالحی عمران افزود: علاوه بر دوره های آموزشی مجازی کوتاه مدت، سربازان برای مهارت آموزی می توانند از کارگاه ها، تجهیزات و رشته های این دانشگاه استفاده کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


خبر ۶ آبان ۹۷ – مجوز استخدام نیروهای حق‌التدریس دانشگاه فنی و حرفه‌ای صادر شد

صالحی عمران گفت: برای تدوین برنامه‌های درسی از سوی خود دانشگاه، ابلاغیه‌ای جدید از سوی وزیر علوم صادر شده است.به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در نشست خبری این دانشگاه که امروز در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد، با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای جایگاهی مهم در آموزش‌های مهارتی دارد و در برنامه‌های وزارت علوم و برنامه ششم توسعه به کیفیت ارتقای آموزش‌های مهارتی توجهی ویژه شده است.

مشاهده ادامه آگهی


خبر ۲۹ مهر ۹۷ – تدوین آیین‌نامه ارتقا و استخدام ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از تدوین آیین‌نامه ارتقا و استخدام ویژه اعضای هیات علمی این دانشگاه و ابلاغ آن تا پایان سال خبر داد.

دکتر ابراهیم صالحی عمران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در حال تدوین آیین‌نامه ارتقای ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستیم و هنوز جزییات این آیین‌نامه نهایی نشده است و تلاش داریم تا پایان سال تدوین و ابلاغ شود.

وی در ادامه تصریح کرد: آیین‌نامه استخدام و ارتقای ویژه اعضای هیات علمی در همه دانشگاه‌های کشور برای تمامی اعضای هیات علمی یکسان است، اما با توجه به جایگاه ویژه دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و ویژگی مهارتی، اشتغال‌پذیری بالای فارغ‌التحصیلان و کارآفرینی بودن آن تصمیم گرفتیم بصورت جداگانه آیین‌نامه‌ای در حوزه ارتقا و استخدام اعضای هیات علمی تدوین کنیم.

رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای خاطر نشان کرد: قبل از تدوین آیین‌نامه فوق، وضعیت ارتقا و استخدام اعضای هیات علمی این دانشگاه مطابق شرایط و آیین‌نامه سایر دانشگاه‌های سنتی کشور صورت می‌گرفت که ما برای اولین بار این آیین‌نامه را بازنگری و بصورت اختصاصی برای دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تدوین خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


خبر ۲۹ مهر ۹۷ – تدوین آیین‌نامه ارتقا و استخدام ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از تدوین آیین‌نامه ارتقا و استخدام ویژه اعضای هیات علمی این دانشگاه و ابلاغ آن تا پایان سال خبر داد.

دکتر ابراهیم صالحی عمران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در حال تدوین آیین‌نامه ارتقای ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستیم و هنوز جزییات این آیین‌نامه نهایی نشده است و تلاش داریم تا پایان سال تدوین و ابلاغ شود.

وی در ادامه تصریح کرد: آیین‌نامه استخدام و ارتقای ویژه اعضای هیات علمی در همه دانشگاه‌های کشور برای تمامی اعضای هیات علمی یکسان است، اما با توجه به جایگاه ویژه دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای و ویژگی مهارتی، اشتغال‌پذیری بالای فارغ‌التحصیلان و کارآفرینی بودن آن تصمیم گرفتیم بصورت جداگانه آیین‌نامه‌ای در حوزه ارتقا و استخدام اعضای هیات علمی تدوین کنیم.

رییس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای خاطر نشان کرد: قبل از تدوین آیین‌نامه فوق، وضعیت ارتقا و استخدام اعضای هیات علمی این دانشگاه مطابق شرایط و آیین‌نامه سایر دانشگاه‌های سنتی کشور صورت می‌گرفت که ما برای اولین بار این آیین‌نامه را بازنگری و بصورت اختصاصی برای دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تدوین خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


خبر ۲۴ مهر ۹۷ – توزیع کارت ورود به جلسه پنجمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت در ۲۳ مهر

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای از توزیع کارت ورود به جلسه‌ی پنجمین مرحله آزمون‌های سنجش مهارت در ۲۳ مهر خبر داد.

رضا باجولوند (معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای) در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: توزیع کارت ورود به جلسه پنجمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی و آزمون متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش و… در سال ۱۳۹۷ از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه، ۲۳ مهر آغاز و تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، ۲۵ مهر ماه سال جاری ادامه می یابد.
وی با اعلام این خبر گفت: پنجمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان، صنایع دستی، فرش و نان و غله و… و پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال ۱۳۹۷پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی، روز جمعه بیست و هفتم ماه سال جاری برگزار می‌شود.
رضا باجولوند گفت: ۶۱ هزار و ۴۲۵ نفر در پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی سال ۱۳۹۷ در یک هزار و ۳۴۶ استاندارد آموزشی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۵ هزار و ۶۴۷ نفر مرد و ۲۵ هزار و ۷۷۸ نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در آزمون فراهم شده است.
وی ادامه داد: ۱۴ هزار و ۳۳ نفر مرد در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنعت ساختمان در ۶۰ استاندارد آموزشی که در مورخ بیست و هفتم مهر ماه سال جاری برگزار می‌شود، ثبت نام کرده‌اند.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در ادامه گفت: ۳ هزار و ۸۳۳ نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه‌های صنایع دستی، فرش و نان و …در ۹۹ استاندارد آموزشی که در بیست و هفتم مهر ماه سال جاری برگزار می شود، ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۵۳ نفر مرد و ۳ هزار و ۲۸۰ نفر زن هستند.
وی افزود: مرحله کتبی پنجمین مرحله آزمون سنجش مهارت سال ۱۳۹۷ در حوزه صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و… ) در ۱۵۹ استاندارد آموزشی و همچنین پنجمین مرحله آزمون هماهنگ پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دو بخش دولتی و خصوصی در سال جاری در یک هزار و ۳۴۶ استاندارد آموزشی به طور همزمان روز جمعه بیست و هفتم مهر ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
باجولوند در خصوص مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: هر آزمون شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان، تفاهمنامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و…) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت نام کرده‌اند، باید از بیست و سوم تا بیست و پنجم مهر ماه با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
وی ادامه داد: همچنین متقاضیان شرکت در پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال ۱۳۹۷ (کارآموزان بخش‌های دولتی و آموزشگاه‌های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده‌اند، از بیست و سوم تا بیست و پنجم مهر ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.
رضا باجولوند گفت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه‌های تعیین شده مراجعه نمایند.
وی با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

 


خبر ۱۵ مهر ۹۷ – کشور با کمبود نیروهای متخصص روبه‌رو است

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه ارائه آموزش صحیح از مهم‌ترین انتظارات ما در این سازمان است، گفت: کشور با کمبود نیروهای متخصص روبه‌رو است.

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان پاک‌سرشت پیش از ظهر شنبه در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فنی حرفه‌ای کشور و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران که در سالن جلسات سازمان تربیت مربی کرج برگزار شد، اظهار کرد: آمادگی جویندگان کار برای ورود به بازار کار ازجمله فعالیت‌های مهم این سازمان است.
وی با تاکید بر اینکه حوزه فعالیت سازمان فنی و حرفه‌ای بسیار گسترده و قابل‌توجه است، گفت: امروز باز توانی معتادان بهبودیافته، زندانیان و ۱۳ گروه هدف را پشتیبانی می‌کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروز فعالیت‌های اجتماعی از پربازده‌ترین فعالیت‌ها محسوب می‌شوند، گفت: جلسه امروز یک نوع فعالیت اجتماعی است.
پاک‌سرشت بابیان اینکه کشور با کمبود نیروهای متخصص روبه‌رو است، گفت: آموزش صحیح از مهم‌ترین انتظارات ما در سازمان فنی و حرفه‌ای است، باید بتوانیم با آموزش‌های درست و تخصصی نیروهای متخصص را روانه بازار کار کشور کنیم.
وی بابیان اینکه امروزه باید همکاری‌های بیشتری با دستگاه‌های مختلف در راستای برطرف کردن کم و کاستی‌های مراکز فنی و حرفه‌ای انجام شود، گفت: بنده اطمینان دارم انعقاد این تفاهم‌نامه آغاز همکاری‌های اولیه ما با چنین مراکزی است و استفاده از این تسهیلات بسیار قابل‌توجه است.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۳ مهر ۹۷ – جذب حدود ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در بازار کار

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت:­­ به طور میانگین حدود ۷۰ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند.

ابراهیم صالحی عمران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ و سیما، ­­افزود:­ دانش آموختگان این دانشگاه در بخش‌های دولتی استخدام نمی‌شوند و هدف نیز این نیست که کارمند دولت شوند.

وی گفت: مهارتی به دانشجویان این دانشگاه ارایه می‌شود و این افراد می‌توانند برای خود اشتغال ایجاد کنند به گونه‌ای که در بسیاری از رشته‌ها نزدیک به صددرصد دانش آموختگان وارد بازار کار می‌شوند و در برخی دیگر این گونه نیست که این رشته‌ها را بازنگری خواهیم کرد.

صالحی عمران افزود: بیش از ۲۰۰ طرح عمرانی در دست اجرا داریم و برای اتمام آن‌ها حدود ۵۵ مناقصه برگزار کرده ایم و تعدادی از این طرح‌ها تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: واحد خیرین را نیز ایجاد کرده ایم و هم اکنون ۵۰ طرح توسط خیرین در دست اجراست.

صالحی عمران افزود: تلاش داریم تا پایان سال عضو هیات علمی جدید جذب کنیم و هم اکنون ۲۰ هزار نیروی حق التدریس داریم که باید برای جذب آن‌ها تلاش کنیم و کمیته ساماندهی نیز برای این موضوع تشکیل شده است.

وی گفت: تلاش داریم امسال ارتباط با صنعت، بخش خصوصی، اصناف و شهرک‌های صنعتی و کارفرمایان را افزایش دهیم.

صالحی عمران افزود: براساس تفاهم نامه‌ای که با صندوق نوآوری و شکوفایی امضا کرده ایم مقرر شد زمینه‌ای فراهم کنیم که دانشجویان و استادان این دانشگاه بتوانند شرکت‌های دانش بنیان تاسیس کنند.

وی گفت: همچنین با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز مذاکره کرده ایم که مراکز نوآوری را در واحد‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد کنیم.

صالحی عمران با بیان اینکه اشتغال به تحصیل حدود ۱۷۰ هزار دانشجو در این دانشگاه ظرفیت‌های خوبی برای تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد است، افزود: تاکید بر مهارت افزایی یکی از مهمترین رسالت‌های این دانشگاه است.

وی با اشاره به جدا شدن این دانشگاه از وزارت آموزش و پرورش و پیوستن آن به وزارت علوم گفت: این دانشگاه از نظر دارا بودن مربی، استاد و کارکنان مشکلاتی دارد و تلاش می‌کنیم این مشکل را نیز برطرف کنیم و تا امروز ۳۷۰ نفر برای جذب و ساماندهی به سازمان امور استخدامی معرفی شدند تا کد استخدامی دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


خبر ۲۶ شهریور ۹۷ – تقویت حوزه خوداشتغالی و کار آفرینی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: فارغ التحصیلان این دانشگاه متقاضی استخدام در هیچ نهاد دولتی نیستند و تقویت حوزه های خوداشتغالی و کارآفرینی از جمله رسالت‌های فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ایگفت: مجوز ایجاد ۳۲۸ رشته جدید برای دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از شورای گسترش دریافت شد.
وی با بیان اینکه این دانشگاه با ۱۷۳ دانشکده، بزرگ ترین دانشگاه کشور قلمداد می شود، افزود: هدف این دانشگاه تربیت تکنسین، نیروهای کاردان و مهارتی است که پنجه های مهارتی برای بخش صنعت، کشاورزی و خدمات محسوب می شوند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان این که فارغ التحصیلان این دانشگاه متقاضی استخدام در هیچ نهاد دولتی نیستند و نیروهای مهارتی و کاردان این دانشگاه وارد بخش خدمات، کشاورزی و اقتصاد خواهند شد، افزود: تقویت حوزه های خوداشتغالی و کارآفرینی از جمله رسالت های فارغ التحصیلان این دانشگاه است.
وی خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی که اشتغال یک دغدغه مهم محسوب می شود این دانشگاه می تواند به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا نقش موثری در اقتصاد مقاومتی و شرایط اقتصادی کشور ایفا کند و عطش مدرک گرایی را فرونشاند و زمینه تربیت نیروهای ماهر که بتوانند رونق تولید ورشد اقتصادی را رقم بزنند و تولید ناخالص ملی را افزایش دهند را فراهم آورد.

منبع: خبرگزاری فارس


خبر ۲۷ مرداد ۹۷ – زمان بررسی صلاحیت فراخوان های جذب دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه فنی و حرفه ای زمان بررسی صلاحیت عمومی فراخوان های جذب کارشناسی ارشد و دکتری تربیت بدنی دو سال گذشته را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، متقاضیان جذب کارشناسی ارشد فراخوان سال های ۹۵ و ۹۶ و دکتری تربیت بدنی فراخوان سال ۹۵، که از طریق سامانه پیامکی یا تماس تلفنی معاونت آموزشی دانشگاه و سامانه نور رضوی به آن‌ها اطلاع رسانی شده است باید با توجه به رشته تحصیلی مورد تقاضا و براساس جدول زمانبندی اعلام شده مراجعه کنند.

این افراد باید برای شرکت در آزمون PE و جلسه بررسی صلاحیت علمی(برای کارشناسی ارشد) و جلسه صلاحیت علمی صرفا برای (دکتری تربیت بدنی)، با به همراه داشتن اصل مدارک و مستندات مربوط به سوابق زیر به آدرس های اعلام شده مراجعه کنند.
سوابق اعلام شده پژوهشی و آموزشی
پژوهشی : مقالات منتشر شده در مجلات علمی، پژوهشی، ترویجی و سایر مجلات دارای مجوز از کمیسیون نشریات علوم پزشکی، ارائه مقالات در کنگره های ملی و بین‌المللی، تالیف و ترجمه کتاب در زمینه تخصصی فرد، مجری یا همکاری در پروژه های پژوهشی.
داوری در مجله معتبر علمی و یا هیات علمی کنگره، اخذ جایزه از جشنواره یا المپیاد معتبر علمی، افتخارات علمی مانند دانشجوی نمونه کشوری، جشنواره های ملی، رتبه های اول تا سوم آزمون ورودی در رشته و دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی ارشد و دکتری و رتبه اول، دوم و سوم امتحان تخصصی و فوق تخصصی و مهارت فنی/ بالینی ویژه در رشته تخصصی، فعالیت های فناوری.
آموزشی: (سوابق تدریس، تهیه طرح درس، طراحی بسته های آموزشی).اجرایی(عضویت در بنیاد ملی نخبگان و دفاتر استعدادهای درخشان، عضویت در هیات تحریریه، سابقه خدمت تخصصی به عنوان عضو هیات علمی، توانایی استفاده از توانمندی های نوین الکترونیک و بانک های اطلاعاتی، راه اندازی فعالیت های آموزشی و گواهی علمی اضافه بر مدرک و شرکت در کارگاه های تخصصی).
عدم مراجعه به منزله انصراف از فراخوان تلقی شده و دانشگاه هیچ مسوولیتی در این خصوص نخواهد داشت. متقاضیان مذکور برای اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی الکترونیکی https://tvu.ac.ir/boss مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر


خبر ۲۴ مرداد ۹۷ –  امروز، آغاز ثبت نام دوره کاردانی فنی و حرفه ای

ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز ۲۲ مرداد ماه آغاز می شود.
به گزارش گروه دانشگاه ایرنا، براساس اطلاعیه ثبت نام پذیرش دوره های فنی و حرفه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ورودی های مهرماه ۹۷ تا روز یکشنبه ۲۸ مرداد ماه ادامه خواهد یافت.

بر اساس این اطلاعیه، گزینش دانشجو در هر یک از کد رشته محل ‌های تحصیلی این دانشگاه براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم و سهمیه‌ های آزاد، شاغل، رزمندگان، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌ های عمومی داوطلبان براساس ضوابط این دانشگاه صورت می‌ گیرد. بدیهی است برای هر یک از موارد اعلام شده ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت ‌نام توسط دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است.
داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط پذیرش، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند.
همچنین، دفترچه راهنمای پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه ‌ای از فردا و همزمان با شروع ثبت ‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش و این دانشگاه به آدرس uast.ac.ir در دسترس خواهد بود.
داوطلبان متقاضی ثبت نام که شرایط عمومی و اختصاصی را دارا هستند، برای ثبت نام به سایت www.sanjesh.org مراجعه نمایند.
پذیرش دوره های کارشناسی این دانشگاه نیز پس از پایان ثبت نام پذیرش دوره های کاردانی انجام و تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.
اعلام منابع آزمون کتبی مدرسان معارف اسلامی
اطلاعیه شماره دو دانشگاه جامع علمی کاربردی برای معرفی منابع آزمون مدرسان معارف اسلامی دارای مجوز موقت تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی منتشر شد.
بر پایه این اطلاعیه، مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی مشمول (طرح ۴۰۰۰) می توانند از هم اکنون نسبت به تهیه منابع و مطالعه آن تا زمان آزمون اقدام نمایند.
مسئولان امور مدرسان مستقر در استان ‌ها برای دریافت توضیحات بیشتر می توانند با دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی تماس گیرند.
همچنین انتشار دفترچه آزمون و نحوه ثبت‌ نام متقاضیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه های بعدی از طریق سایت دفتر نهاد رهبری دانشگاه به نشانی nahad.uast.ac.ir متعاقبا اعلام خواهد شد.
بخشودگی جرایم دانشجویان بدهکار صندوق رفاه
بر اساس تصمیمات صندوق رفاه دانشجویان در راستای اجرای سیاست خدمات رسانی توام با کرامت انسانی به دانشجویان و دانش آموختگان، رفاه حال دانش آموختگان بدهکار، فراهم ساختن تسهیلاتی جهت بازپرداخت بدهی بدهکاران معوق و با توجه به فرا رسیدن اعیاد بزرگ قربان و غدیر در خصوص طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان و تقسیط مجدد بدهی آنان، اجرای این طرح که از روز شنبه ۲۰ مرداد ماه آغاز شده و تا ۱۰ شهریور ماه اجرا خواهد شد.
سید احمدرضا پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
پیش بین افزود: با اجرای این طرح، بدهکارانی که در زمان مقرر بدهی خود را به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت نکرده اند و مشمول جریمه دیر کرد شده اند تا پایان زمان مذکور فرصت دارند از طریق پرتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرسwww.bp.swf.ir از بخشودگی ۵۰ تا۱۰۰ در صدی جرایم بهره مند شوند.
معرفی اعضای کمیسیون تخصصی صنعت و دبیر کمیته انتصاب
محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس حکمی اعضای کمیسیون تخصصی صنعت هیات ممیزه دانشگاه جامع علمی کاربردی را منصوب کرد.
بر اساس اجرای ماده ۵ آئین نامه نحوه تشکیل و اختیارات هیات ممیزه دانشگاه، حمیدرضا تقی راد، خسرو فریزاد، رضا غیاثی، رضا نادری محمودی، شهاب بهجتی، علیرضا مهردوست، محمدتقی صادقی و محمد شرعیات به عنوان اعضای کمیسیون تخصصی صنعت هیات ممیزه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مدت دوسال منصوب شدند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی همچنین در حکمی دیگر محمد فتحی سرپرست دفتر هماهنگی امور واحدهای استانی را به عنوان دبیر کمیته انتصاب دانشگاه منصوب کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۲۳ بهمن ۹۶ – استخدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان

مشاهده ادامه مطلب


جذب سرباز مربی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، پس از برگزاری آزمون های تخصصی (کتبی و علمی) و همچنین گزینش از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های فنی و مهندسی اقدام به جذب سرباز مربی در مراکز آموکزش فنی و حرفه ای شهرستان های استان جهت تاریخ اعزام ۹۷/۰۴/۰۱ سهمیه مراکز ثابت و پادگان های نظامی (سرباز مربی، آموزش فنی و حرفه ای در پادگان های نظامی استان) می نماید.

تاریخ و محل آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.
بارگزاری مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه مشمولین:
۱- برگ اعزام به تاریخ ۹۷/۰۴/۰۱ بدون درج مهر غیبت و درج ماده ۵۸
۲- تصویر پرسنلی
۳- تصویر آخرین مدرک تحصیلی

تذکر:
۱- بومی بودن شهر و مرکز انتخابی الزامی است.
۲- دقت شود مدارک مورد نیاز به درستی بارگزاری شود.
۳- رشته و مقطع تحصیلی می بایست با رشته و مقطع تحصیلی مورد نیاز سازمان هم خوانی داشته باشد.
۴- بکارگیری متقاضیانی که دارای سابقه قبلی خدمت سربازی می باشند امکان پذیر نمی باشد.
۵- بکارگیری متقاضیان خدمت در مراکز استان فقط در صورت دارا بودن یکی از شرایط جذب ( از قرار زیر) امکان پذیر میباشد.
– خانواده ایثارگران
– ایتام( با تاییدیه از مراجح ذیصلاح)
– متاهلین
– معاف از رزم
– افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی(با تاییدیه از سازمانهای مذکور)
– نخبگان و استعدادهای برتر- حافظان قرآن و قاریان برتر( با تاییدیه از سازمان حج و اوقاف و امور خیریه)
۶- سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هیچ گونه الزامی در خصوص جذب متقاضی در صورت عدم تخصیص سهمیه سرباز مربی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح ، ندارد. (حتی پس از قبولی در آزمون)
۷- متعهد می شوم بستگان سببی و نسبی در سازمان ندارم و در صورت اثبات، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مجاز خواهد بود نسبت به اعزام به یگان آموزش دهنده اقدام نماید.

افراد واجد شرایط می بایست از تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ لغایت ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ با مراجعه به سامانه مشمولین سربازی پس از بارگذازی الکترونیکی مدارک مورد نیاز اعلام شده در سامانه مشمولین سربازی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

آزمون الکترونیکی بصورت متمرکز در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در زمانی که متعاقبا در سامانه مشمولین سربازی پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام خواهد شد برگزار می گردد

در صورت بروز اشکال در ثبت نام با شماره تلفن ۰۵۶۳۲۲۱۳۶۹۲ تماس حاصل نمایید.

آدرس: معصومیه، بلوار شهدای عبادی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 

 

 


ثبت‌نام بیش از ۴۰۰۰ نیروی قراردادی دانشگاه فنی حرفه‌ای برای تبدیل وضعیت

خبرگزاری ایسنا: رییس دانشگاه فنی‌حرفه‌ای از ثبت نام بیش از ۴۰۰۰ نیروی قرادادی این دانشگاه برای تبدیل به وضعیت استخدامی خبر داد و گفت:‌ تا پایان سال جاری حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر در دانشگاه استخدام می‌شوند.

دکتر ناصر شمس در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: در برنام ششم توسعه برنامه‌های خوبی برای توسعه دانشگاه فنی حرفه‌ای در نظر گرفته شده است بطوریکه بر اساس یکی از ماده‌های این قانون می توانیم کسانی که تا قبل از سال ۹۰ در این دانشگاه به صورت حق التدریسی بودند و همکاری خودشان را تاکنون ادامه داده‌اند را استخدام کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته ۳ مرحله برای جذب افراد فوق در نظر گرفتیم و باید تا پایان سال جاری این قانون عملیاتی و اجرایی شود که خوشخبتانه در قانون بودجه جاری نیز اعتباری حدود ۷ میلیارد تومان برای این امر پیش‌بینی شده است . اگر چه برای استخدام این افراد در طول یک سال ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
رییس دانشگاه فنی حرفه ای گفت: در مرحله اول استخدام، افراد واجد شرایط به صورت خود اظهاری درخواست خود را در سامانه ثبت کرده‌اند و به این ترتیب در این مرحله ۴۳۰۰ نفر ثبت نامی داشته‌ایم که بر اساس قانون حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر را می توانیم استخدام کنیم.
دکتر شمس تاکید کرد: در حال حاضر ثبت نام متقاضیان برای استخدام به پایان رسیده و در حال بررسی اطلاعات ثبت نام کنندگان هستیم و در مرحله سوم برای استخدام افراد فوق برنامه‌ریزی می‌کنیم.
رییس دانشگاه فنی حرفه ای سرانه دانشجو و اعضای هیات علمی در این دانشگاه را بسیار پایین اعلام کرد و گفت:‌ بر اساس استاندارد، سرانه استاد به دانشجو ۱ به ۳۰ باشد، این در حالی است که به طور متوسط این سرانه در دانشگاه فنی حرفه ای ۱ به ۴۸ و حتی در برخی از شهرستان‌ها ۱ به ۱۰۰ است.
دکتر شمس در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه پنج ساله دانشگاه فنی حرفه‌ای، باید سرانه دانشجو با هیات علمی ۱ به ۳۰ برسد و در سال اول این برنامه قرار است نزدیک ۳۰۰ نفر ظرفیت پذیرش به صورت قرادادی داشته باشیم . برای جذب این افراد مدل منابع انسانی را در کشور طراحی کردیم که بر اساس آن میزان ظرفیت، نیاز و سقف پذیرش مشخص می‌شود و در مرحله بعد سعی می‌کنیم این افراد به مصاحبه دعوت شوند تا قبل پایان سال به صورت نیروی اداری جذب این دانشگاه شوند.

 

خبر ۱۲ مرداد ۹۶ – ساماندهی حق‌التدریس‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای

خبرگزاری فارس : سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: سامانه‌ای برای ساماندهی حق‌التدریس‌های واجد شرایط دانشگاه فنی و حرفه‌ای راه‌اندازی شده است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر شمس سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای از ساماندهی حق‌التدریس‌های قبل از سال ۹۰ دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: امسال در قانون برنامه ششم توسعه وظیفه‌ای به ما محول شده که حق‌التدریس‌ها نیز که قبل از سال ۹۰ در وزارت آموزش و پرورش بودند و پس از آن به وزارت علوم منتقل شدند را ساماندهی کنیم که برخی از این افراد تا ۲۰ سال سابقه حق‌التدریس دارند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه بندی را قرار داده که براساس آن وزارت علوم مکلف است برای ساماندهی مربیان حق‌التدریس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش که به وزارت علوم انتقال یافتند تا سال دوم اجرای برنامه (پایان امسال) اقدام کند که بر این اساس ما با وزارت علوم مکاتبه داشته‌ایم و بخش حقوقی وزارتخانه در پی پیگیری این موضوع است.
شمس ادامه داد: در قانون بوده سال ۹۶ نیز در بندی درباره ساماندهی نیروهای حق‌التدریس آموزش و پرورش منتقل شده به وزارت علوم (پیش از سال ۹۰) واجد شرایط استخدام در سال‌های ۸۸ و ۸۹ آمده و وزارت علوم مکلف به ساماندهی این افراد است که ردیف بودجه نیز برای آنها مشخص شده است.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: در دانشگاه برای این مجموعه، کارهایی صورت گرفته و سامانه‌ای طراحی شده که این سامانه سه مرحله دارد، مرحله اول خوداظهاری که اعلام کردیم افراد واجد شرایط خودشان در سامانه ثبت‌نام کنند، در مرحله دوم واحدها، سوابق را بررسی می‌کنند و سپس باید لیست مورد نظر به تایید مرکز برسد و پس از آن نیز در مرحله بعدی پرونده‌ها در ستاد بررسی می‌شود که در حال حاضر این پروسه در مرحله خوداظهاری است.
وی اضافه کرد: سامانه ساماندهی نیروهای حق‌التدریس از امروز به مدت ۱۰ روز فعال است و افراد می‌توانند برای ثبت‌نام به این سامانه به نشانی اینرتنتی WWW.JAZB.TVU.AC.IR مراجعه کنند.
شمس گفت: براساس برآورد ما حدود ۷۰۰ نفر این شرایط را دارند.
وی افزود: این دستورالعمل در جلسه هیات امنای دانشگاه بررسی و تایید شده و کار ما ذیل مصوبات هیات امنا انجام می‌شود.

* در ۱۴۰ واحد افزایش شهریه نداریم

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: براساس قوانین و مقررات هر ساله شهریه دانشگاه افزایش می‌یابد ولی امسال برای نیم سال ۹۷-۹۶ فقط در حدود ۳۲ واحد آن همه در برخی رشته‌ها حدود ۱۲ درصد افزایش شهریه داریم ولی در ۱۴۰ واحد افزایش شهریه نداریم.
* مدرسان واجد شرایط حوزه علوم انسانی به هیات علمی تبدیل می‌شوند

شمس با بیان اینکه با پیگیری‌های هیات امنای دانشگاه قرار شد تعدادی از افراد حوزه علوم انسانی که واجد شرایط هستند به هیات علمی تبدیل شوند، گفت: سامانه خوداظهاری در این رابطه نیز فعال شده تا افرادی که به عنوان دبیر، مدرس و هنرآموز فعال بودند پس از اینکه به عنوان کادر آموزشی غیر هیات علمی در سامانه ثبت‌نام کرده و پرونده آنها در شورای ۴ نفره بررسی شد به عنوان هیات علمی مطرح شوند.وی افزود: همچنین نیروهایی که به عنوان مربی قصد استخدام دارند با سه سال سابقه کار در صنعت و آزمون PE جذب می‌شوند


دعوت به همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی – ۱۰ مرداد ۹۶

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، پس از برگزاری آزمون های تخصصی (کتبی و عملی) و همچنین گزینش از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی مطابق جدول ذیل اقدام به جذب سرباز مربی سهمیه پادگان های نظامی (سرباز مربی جهت آموزش فنی و حرفه ای در پادگان های نظامی استان) می نماید.

ردیف مرکز محل خدمت کارگاه مقطع تحصیلی رشته تحصیلی مورد نیاز تاریخ اعزام به خدمت تعداد مورد نیاز
۱ برادران بیرجند صنعت ساختمان لیسانس عمران ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۲ برادران بیرجند کامپیوتر لیسانس فناوری اطلاعات ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۳ تخصصی صنایع چوب بیرجند صنایع چوب لیسانس صنایع چوب ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۴ قاینات اتومکانیک لیسانس اتومکانیک ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۵ سربیشه تاسیسات لیسانس مکانیک سیالات ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۶ سربیشه اتومکانیک لیسانس اتومکانیک ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۷ بشرویه صنعت ساختمان فوق لیسانس عمران ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۸ نهبندان برق فوق لیسانس برق ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۹ خوسف الکترونیک فوق لیسانس الکترونیک ۹۶/۰۸/۰۱ ۱
۱۰ خوسف کامپیوتر فوق لیسانس فناوری اطلاعات ۹۶/۰۸/۰۱ ۱

افراد واجد شرایط می بایست از تاریخ ۹۶/۰۵/۰۸ لغایت ۹۶/۰۵/۱۷ با مراجعه به وب سایت www.portaltvto.com و لینک سامانه مشمولین سربازی پس از بارگذاری الکترونیکی مدارک مورد نیاز اعلام شده در سامانه مشمولین سربازی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

آزمون الکترونیکی بصورت متمرکز در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در مرکز استان برگزار خواهد شد و تاریخ و زمان برگزاری آزمون متعاقبا در وب سایت www.portaltvto.com اعلام خواهد شد.

متقاضیان بومی شهرستان در الویت پذیرش خواهند بود

در صورت بروز اشکال در ثبت نام با شماره تلفن ۰۵۶۳۲۲۱۳۶۹۲ تماس حاصل نمایید.

آدرس: معصومیه، بلوار شهدای عبادی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

جهت ثبت نام اینجا کلیک کنید۹ مرداد ۹۶ – انتشار اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون کاردانی نظام جدید

خبرگزاری مهر:کد رشـته‌ محل‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۶ منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ و اطلاعیه‌ ۱۳ خرداد ۹۶، داوطلبانی که قبلاً در مهلت تعیین شده، در این آزمون ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند ‌(اعم از متقاضیان رشته های با آزمون و رشته‌های پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی) می توانند همزمان با پرینت کارت آزمون نسبت به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود اقدام کنند.
با توجه به اینکه اصلاحات و کدرشته‌های تحصیلی جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی موجود در دفترچه راهنمای آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ بعد از انتشار دفترچه راهنما به سازمان سنجش رسیده است داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند پس از مطالعه دقیق مندرجات دفترچه راهنما، در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ مرداد (همزمان با پرینت کارت آزمون) کدرشته‌محل‌های انتخابی خود را ویرایش کنند.
اصلاحات، حذفیات و رشته محلهای جدید مربوط به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

 

 


۱۶ خرداد ۹۶ – مقدمات تبدیل وضعیت۱۱۸۵ مربی حق‌التدریس‌ فنی وحرفه‌ای فراهم شد 

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به صدور حکم کارگزینی ۲۴۳۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان، از فراهم شدن مقدمات تبدیل وضعیت ۱۱۵۸ نفر خبرداد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، محمدامین سازگارنژاد گفت: با توجه به آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ۶۴۴۰ نفر در خردادماه سال ۱۳۹۴ در آزمون سنجش علمی استخدام مربیان حق التدریس شرکت کردند.
وی افزود: از تعداد افراد قبول شده فوق پس از انجام مراحل قانونی تاکنون برای تعداد ۲۴۳۰ نفر حکم کارگزینی صادر شده و برای تعداد ۱۱۵۸ نفر که مقدمات تبدیل وضعیت آنها فراهم شده است، پس از تخصیص پست از طریق سازمان اداری و استخدامی کشور و سایر دستگاهها در استانها، اقدام لازم به عمل می آید.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: سال گذشته ۷۵ درصد مشکل استخدام مربیان حق التدریس این سازمان حل شد و ۲۵ درصد آن به دلیل وجود برخی دستورالعمل های قانونی باقی مانده است که به دنبال برطرف کردن آنها هستیم.


 

۶ اردیبهشت ۹۶ – رفع ۷۵ درصد مشکل استخدام مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای

خبرگزاری ایرنا: رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در سال گذشته ۷۵ درصد از مشکل استخدام مربیان حق التدریس این سازمان حل شده و ۲۵ درصد نیز به دلیل وجود دستورالعمل های قانونی باقی مانده و به دنبال برطرف کردن آنها هستیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدامین سازگارنژاد روز سه شنبه در نشست با کارکنان فنی و حرفه ای کرمانشاه در سرسرای اجتماعات این اداره کل افزود: مهم ترین وظیفه و رسالت کارکنان و مربیان سازمان فنی و حرفه ای برطرف کردن دغدغه های جامعه و دولت در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است.
وی به آمار بالای بیکاری در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سازمان فنی و حرفه ای استان باید نیاز بازار و حوزه صعنت به آموزش و مهارت را بخوبی شناسایی کند و آموزش و مهارت افراد جویای کار را بر مبنای نیاز بازار و صنعت فراهم کند.
سازگارنژاد با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای باید با حوزه صنعت و بازار گره بخورد گفت: صعنت و آموزش اگر جداگانه عمل کنند به طور قطع هر دو شکست خواهند خورد چون صعنت برای پیشرفت به نیرو آموزش دیده نیاز دارد و نظام آموزشی نیز برای ادامه حیات و اثربخشی کار خود به صنعت و بازار کار نیازمند است.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه دنیای امروز دنیای اپلیکیشن و خدمات الکترونیکی است گفت: در سال ۹۵ سازمان فنی و حرفه ای رتبه اول خدمات دولت الکترونیکی از سوی دولت را کسب کرد.
او به راه اندازی سامانه شمیم برای ثبت و ارائه تولید محتوای مربیان صاحب سبک و روش اشاره کرد و افزود: امروز ثروت در تولید محتواست این سامانه نیز برای کسانی که می توانند یک محتوا تولید کنند راه اندازی شده است.
به گفته سازگارنژاد سازمان فنی و حرفه ای در زمینه آی تی و ‘ای سی تی’ از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است که می تواند زمینه برای فعالیت خدمات الکترونیکی و خلاقیت افراد را فراهم کند.
او ایجاد اشتغال و تولید و کاهش بیکاری را از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری و دولت دانست و از تمام کارکنان این سازمان خواست در راستای ایجاد مهارت شغل، تمام همت و تلاش خود را انجام دهند که اعتبار سازمان فنی و حرفه ای به ایجاد شغل است.
در استان کرمانشاه ۲۵ مرکز فنی و حرفه ای دولتی و ۳۵۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد وجود دارد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۲۲ درصد نرخ بیکاری، رتبه اول بیکاری کشور را دارد.


 

۳۰ فروردین ۹۶ – تاکید کمیسیون آموزش بر تعیین تکلیف وضعیت استخدامی مربیان فنی و حرفه ای

باشگاه خبرنگاران جوان : سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تاکید بر تعیین و تکلیف استخدام مربیان فنی و حرفه ای در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات خبر داد.
استخدام مربیان فنی و حرفه ایی تعیین و تکلیف شدمیرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به بیان طرح مباحث امروز این کمیسیون پرداخت و گفت: امروز در خدمت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بودیم و وی گزارشی  از فعالیت‌های این وزارت خانه  و برنامه‌هایی که برای سال ۹۶  دارند را ارائه کردند.
میرزاده ادامه داد: همچنین چند تن  از نمایندگان نیز که سوالات منطقه‌ای از وزیر داشتند را بیان کردند و وزیر و معاونین نیز به آنها پاسخ دادند.
وی افزود: پس از آن نیز درخدمت رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای آقای سازگارن‍ژاد بودیم، آنها نیز ضمن ارائه گزارش و برنامه‌هایشان به سوالات نمایندگان پاسخ دادند و مسئله استخدام مربیان فنی‌ و حرفه‌ای مطرح شد که هماهنگی‌های لازم را با نماینده سازمان اداری اسلامی کشور انجام دادیم تا در این خصوص تعیین و تکلیف شود.


 

۲۴ آبان ۹۵ – وضعیت استخدامی مربیان‌فنی‌و‌حرفه‌ای روی میز کمیسیون‌آموزش‌

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون آموزش‌و‌تحقیقات مجلس گفت :رسیدگی به وضعیت استخدامی مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای در دستور کار جلسه امروز این کمیسیون قرار داشت.
میرحمایت‌میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش‌ و‌ تحقیقات‌ مجلس‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگارن تسنیم«پویا»، درباره نشست عصر امروز (یکشنبه ۲۳آبان) این کمیسیون گفت: رسیدگی به وضعیت استخدامی مربیان سازمان فنی و حرفه‌ای در دستور کار جلسه امروز این کمیسیون قرار داشت.
وی افزود: قرار شد کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان فنی‌ و حرفه‌ای،کمیسیون‌های اجتماعی و آموزش مجلس برای رسیدگی به این موضوع تعیین شود.


 

۸ آبان ۹۵ – آموزش ۷۰۰ هزار کارآموز فنی و حرفه‌ای طی نیمه اول سال‌جاری

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۷۰۰ هزار نیروی انسانی (کارآموز) دوره های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای را گذرانده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدامین سازگارنژاد پیش ازظهر سه شنبه در بازدید از هفدهمین مسابقات ملی مهارت که از دوم تا پنجم آبان‌ماه به میزبانی استان البرز و در مرکز تربیت بدنی و پژوهش های فنی و حرفه ای شهرستان کرج برگزار می شود، اظهار کرد: همه جوامع برای دستیابی به توسعه، رشد و بهره وری نیازمند انتقال مهارت به نیروی انسانی هستند.
وی بروزرسانی مهارت نیروی جویای کار و شاغلان در بازار را مهم ارزیابی کرد و یکی از اولویت های سازمان فنی و حرفه ای را تامین نیازهای بازار کار اعلام کرد.
سازگارنژاد با اشاره به اینکه تلاش می کنیم از بخش های اقتصادی سفارش کار بگیریم، گفت: تلاش می کنیم بهترین خدمات در زمینه های تولید، صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی را ارائه کنیم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه جامعه کارگری تنها به مهارت آموزی نیاز ندارد بلکه کل جامعه نیازمند این مهم است، گفت: جامعه باید با مقوله مهارت آشنا باشد.
وی به شکاف میان دانشگاه و بازار کار اشاره کرد و گفت: بسیاری از دانشجویان مهارت انجام کار را ندارند به همین منظور سازمان فنی و حرفه ای کشور پلی است که دنیای دانش و کار را بهم نزدیک می کند.
سازگارنژاد گفت: جامعه، خانواده، صاحبان مشاغل و بخش های اقتصادی کشور باید به مهارت آموزی توجه داشته باشند زیرا سرمایه گذاری در این زمینه مسیر توسعه و بهره وری را هموار تر می کند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به آموزش یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر در سال گذشته، گفت: در شش ماه نخست سال جاری نیز ۷۰۰ هزار نیروی انسانی (کارآموز) دوره های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای را گذرانده اند.
وی در ادامه با ابراز تاسف از اینکه با کمبود اعتبارات دولتی مواجه هستیم، گفت: دولت برای تحقق فرصت های اقتصادی از طریق گفتگو و هم افزایی بسترها را آماده می کند.
سازگارنژاد در بخش دیگری از سخنان خود به تحقق سیاست های اقصاد مقاومتی و اشغال که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شده است، تاکید کرد و گفت: باید برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و درون زا و عدالت بنیان کردن اقتصاد کشور به تبادل تجریبات بین المللی در این حوزه بپردازیم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید به همه مدال آوران مسابقات ملی مهارت وام اعطا می کند و کارآفرینانی که بتوانند شرکت های تعاونی تشکیل دهند از این خدمات بهره مند می شوند.
وی به استقبال جوانان از مسابقات ملی مهارت اشاره کرد و گفت: استقبال جوانان در سال جاری نسبت به سال گذشته با ۶ درصد رشد مواجه است و این مهم نشان از اهمیت مهارت آموزی دارد.
سازگارنژاد با تاکید بر اینکه زندگی اجتماعی با مهارت عجین است، گفت: همه فارغ التحصیلان دوره های سازمان فنی و حرفه ای می توانند با ورود به بازار کار و کارآفرینی این مهم را توسعه دهند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مسابقات ملی مهارت را فرصتی برای تشخیص نقاط قوت و ضعف حوزه مهارت دانست و گفت: وزارت کار و مجموعه های تابعه تلاش می کنند بحران بیکاری در کشور حل شود.

 


 

۲۸ شهریور ۹۵ – لزوم شناسایی ظرفیت‌های مؤثر در ایجاد اشتغال در شهرستان‌ها

خبرگزاری فارس : مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با تأکید بر لزوم نیازسنجی در شهرستان‌ها، همراهی مسؤولان برای بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت‌های موجود و شناسایی استعدادهای اشتغال‌زا به‌منظور ارائه آموزش‌های مناسب فنی و حرفه‌ای را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اقلید، حشمت‌الله کوشکی امشب در جلسه شورای مهارت که با حضور معاون برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس، فرماندار اقلید، سرپرست فنی و حرفه‌ای، رؤسای اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، امور آب، جهاد کشاورزی، مالیات و… و مدیران بانک‌های انصار و مهر اقتصاد و صندوق کارآفرینی امید اقلید در سالن شهید بهمن شریفی فرمانداری این شهرستان برگزار شد با تبریک ولادت باسعادت امام هادی(ع) و دهه ولایت و امامت اظهار داشت: بیکاری یکی از بزرگ‌ترین معضلات موجود در کشور، استان فارس و شهرستان‌های آن است.
وی بابیان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از معضلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… در جامعه است، به قشر تحصیل‌کرده بیکار کشور اشاره و عنوان کرد: ۸۵ درصد از افرادی که در کارگاه‌های آموزشی مهارت می‌آموزند از قشر تحصیل‌کرده کشور در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند که این امر می‌تواند دلایل متعددی مانند رکود اقتصادی، خشک‌سالی و… داشته باشد.
کوشکی به شعار سال و تأکید مقام معظم رهبری بر لزوم اقدام و عمل جدی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و از جایگاه و اهمیت توانمندسازی نیروی انسانی در اقتصاد مقاومتی سخن گفت و تصریح کرد: باید فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور تغییر کند و به آموزش‌های مهارتی توجه بیشتری شود و این فرهنگ که افراد با کسب مدرک تحصیلی پشت میز نشسته و صاحب شغل مناسب می‌شوند باید کنار گذاشته شود و نهادینه شود که افراد بامهارت می‌توانند صاحب شغل شوند.
این مسؤول در ادامه از فعالیت ۵۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی در استان فارس و نیز وجود آموزشگاه ۸۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی خبر داد و گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای علاوه‌بر این مراکز دولتی و آموزشگاه‌های خصوصی در دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، زندان‌ها، سکونتگاه‌ها، کمپ‌ها، روستاها، جوامع عشایری و … اشاعه و ارائه می‌شود.
وی بابیان اینکه امروز در بحث نرم‌افزاری کارهای کمتری انجام شده است از عدم آگاهی بسیاری از مدیران حتی در سطح کلان کشور از شرح وظایف فنی و حرفه‌ای ابراز تأسف کرد و از تشکیل و راه‌اندازی شورای مهارت در شهرستان‌ها برای جبران این کمبود خبر داد و از اقدامات صورت گرفته برای ایجاد زیرساخت‌های لازم در این زمینه و انعقاد تفاهم‌نامه و برگزاری جلسات مشترک با حضور مدیران استانی و شهرستانی سخن گفت.
کوشکی با اشاره به اینکه با جزیره‌ای عمل کردن مسؤولان ادارات مختلف هیچ نتیجه مناسب و کارآمدی کسب نمی‌شود تأکید کرد: باید دیوار ادارات برداشته شود و با تعامل و همدلی، نیازسنجی عمقی صورت گیرد و هم‌افزایی بین آن‌ها بیشتر شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس استراتژی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را بر پنج اصل استوار دانست و تقاضا و سفارش‌محوری، آموزش دانشگاه‌ها، توجه به صنایع و صنوف، اهمیت دادن به بخش خصوصی و آی‌تی و آی‌تی‌سی را به‌عنوان این پنج محور برشمرد.
کوشکی بابیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای تنها کانون آموزش رایگان کشور است معتبر بودن گواهینامه‌های آن در دنیا و ارائه درصدی آموزش‌های عملی فنی و حرفه‌ای را از دیگر خصوصیت‌ها و برتری‌های این مرکز نام برد.
این مسؤول در ادامه بر لزوم پیگیری جلسات مداوم شورای مهارت برای کسب نتیجه مطلوب تأکید کرد و جزیره‌ای عمل کردن در فارس را یکی از بزرگ‌ترین معضلات این استان خواند و بیان داشت: در استان فارس سه جزیره صنعت و صنایع، دانشگاه و آموزش و بازار وجود دارد که بدون توجه به یکدیگر و جدا از هم فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: اگر آموزش به صنعت کمک نکند بازار نیز تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد ازاین‌رو بر اساس تقاضامحوری می‌توانیم این سه جزیره را در کنار یکدیگر قرار دهیم.
به گزارش فارس، در ادامه این جلسه مدیران صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد، اداره کار و تعاون، مسؤول دفتر نماینده شهرستان و… به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند و با تأکید بر لزوم ارائه آموزش‌های لازم در راستای توانمندسازی و آموزش بازاریابی، درجه‌بندی گواهینامه‌های مهارت‌آموزی برای دریافت تسهیلات و خدمات متناسب با توان و ظرفیت مهارتی کارآموزان، توجه به صنایع کوچک و روستایی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مدارس، توجه به توسعه روستاهای محروم، تفاهم و تعامل با بانک‌ها برای حمایت بیشتر از حرفه‌آموزان، بازآموزی برخی رشته‌ها و… همراهی بیشتر آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در سطح شهرستان‌ها به‌ویژه اقلید را خواستار شدند که مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس با بررسی این مسائل به پاسخگویی موضوعات عنوان‌شده پرداخت.

 


 

۱۸ شهریور ۹۵ – خبرخوش استخدام فارغ‌التحصیلان هنرستان‌‌ ها

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش گفت: امکان استخدام فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های نیروی دریایی ارتش فراهم است.
سید محسن حسینی مقدم مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش در خصوص رویکرد فنی و حرفه‌ای در سواحل مکران، اظهار داشت: زمانی که از نوسازی مدارس به ما مراجعه کردند که قرار است جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در مکران برگزار شود، عنوان کردیم که از ٢ سال گذشته برای سواحل مکران با نیروی دریایی ارتش وارد مذاکره شدیم و از آنها درخواست کردیم که مخصوصاً در شاخه فنی و حرفه‌ای، رشته های علوم و فنون دریایی را بتوانیم گسترش بیشتری دهیم که مورد قبول واقع شد.
وی ادامه داد: تقریباً در ٢ سال گذشته در جاسک، کنارک، بندر لنگه و چابهار هنرستان و رشته‌های علوم دریایی را ایجاد کردیم و برای اینکه نتیجه این اقدام را ببینیم در مذاکراتی که با نیروی دریایی ارتش داشتیم، از آنها درخواست کردیم که مزایایی را برای هنرجویان هنرستان‌ها قائل شوند.
حسینی مقدم اضافه کرد: نیروی دریایی ارتش در ابتدا قبول کرد که خدمت نظام وظیفه هنرجویان در نیروی دریایی ارتش انجام شود و در جلسه‌‌ای که در اردیبهشت ماه در همایش اختتامیه مسابقات علمی و عملی شاخه فنی و حرفه ای داشتیم، نیروی دریایی قول داد هنرجویان فارغ‌التحصیل نیروی دریایی در خود ارتش هم استخدام شوند.
وی با بیان اینکه در چابهار، هنرستان علوم و فنون دریایی داریم که در حال حاضر دو رشته مکانیک موتورهای دریایی و رشته‌های ناوبری تدریس می‌شود، افزود: اگر در سال گذشته هر کدام از این رشته‌ها ۲۰ تا  ۲۵ نفر دانش‌آموز جذب داشته ولی امسال بالای ۴٠ نفر جذب شدند که یکی از علت‌هایش تیز تضمین آینده شغلی دانش‌آموزان است.
مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش ادامه داد: برای ادامه تحصیل دانش‌‌آموزان در هرمزگان، هنرستان علوم و فنون دریایی را با کمک یک خیر مدرسه اقتتاح کردیم؛ این فرد، کاپیتان است و روی کشتی کار می‌کند و عنوان کرد که می‌دانم چقدر به نیروی انسانی نیاز داریم؛ مدرسه‌ای که این خیّر ساخته بود، دو سال در دست نوسازی بود و می‌خواست ابتدایی یا راهنمایی شود ولی خیّر اعلام کرده بود که به هیچ وجه این ساختمان را به مدارس ابتدایی و راهنمایی نمی‌دهم و باید هنرستان علوم دریایی شود که سال گذشته به عنوان هنرستان افتتاح شد.
وی افزود: ۳ هفته گذشته هم جلسه‌ای با نیروی دریایی سپاه داشتیم که قول دادند در بندر لنگه هم یک هنرستان دریایی ایجاد کنند.
حسینی مقدم گفت: آموزش و پرورش در تأمین نیروی آموزش دهنده هنرجویان دچار مشکل است و با کمبود نیرو مواجه هستیم و هم ارتش و هم سپاه قبول کردند نیروی انسانی را و تجهیزات را خودشان تأمین کنند و ما کلاس را در اختیارشان قرار دادیم.

 


 

۵ مرداد ۹۵ – دستور وزیر کار درباره استخدام ۳۵۶۹ نفر

خبرگزاری مهر: علی ربیعی با صدور دستوری به رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، بر پیگیری امور مربوط به استخدام حق التدریس مربیان آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد.
در این نامه آمده است: با توجه به انتظار مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای استخدام امور مربوطه را پیگری نمایید تا اقدامات قانونی جهت این امر، با سرعت بیشتری دنبال شود. از آنجایی که یکی از عوامل تاثیر گذار در تحقق اقتصاد مقاومتی و برنامه محول شده به این وزارتخانه، توانمند سازی منابع انسانی از طریق مهارت آموزی و ارتقا مهارت شاغلین و جوانان جویای کار در تمامی بخش های از جمله صنعت، خدمات و کشاورزی است.
ایجاد تحول در برنامه و روش و تلاش بیشتر مدیران و کارکنان سازمان برای ارتقای نقش تاثیر گذار در تحقق این اهداف انتظار می رود. برنامه ریزی برای بخشهای مختلف صنعتی، تولیدی و خدماتی اعم از دولتی و غیر دولتی با اولویت مناطق محروم، شناسایی نیازها و سفارشات آموزشی آموزشی این بخشها سایر بخش های کشور به تناسب نیاز بازار کار، نیز مورد تاکید است.
بر پایه این گزارش، رئیس سازمان فنی و حرفه ای نیز در گزارشی در اجرای این دستور اعلام کرد: از تمامی ظرفیت های ده گانه ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری بخصوص بند های ۵ و ۱۰ فوق العاده های شغل و ویژه طی سال گذشته و سالجاری به منظور افزایش حقوق و مزایای نیروی انسانی استفاده لازم به عمل آمده به گونه ای که میانگین حقوق و مزایای دریافتی آنها در دوره تصدی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.
در مورد مربیان حق التدریس نیز از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود ۱ هزار و ۸۰۰ نفراز  آنها  تمامی مراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر گریده و مقررگردید از مجموع ۱ هزار ۷۶۹ نفر باقی مانده تعداد ۱ هزار نفر تا پایان شهریور ماه تامین پست شوند و مراحل استخدام انجام پذیرد و مابقی ۷۶۹ نفر نیز در نیمه  دوم سال جاری اقدام لازم به عمل آید و نهایتا روند استخدامی عده ای از عزیزان که در فرآیند های اداری نتوانسته اند بطور کامل پذیرفته شوند، پیگیری خواهد شد.
همچنین در مورد کارکنان قرار دادی نیز حقوق و مزایا و اضافه کاری کارکنان قرار دادی بر اساس دستور العمل های مربوطه  از ابتدای سال جاری پرداخت و علاوه بر آن از ابتدای تیر ماه مقرر گردیده برای جبران دریافتی این عزیزان حداقل مبلغ یک میلیون ریال به عنوان سایر مزایای رفاهی برای هر نفر ماهیانه تامین و پرداخت شود.

 


 

 

۲۱ تیر ۹۵ – تعیین تکلیف ۱۸۰۰ مربی حق التدریس آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

خبرگزاری فارس: یک مقام مسئول سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از تبدیل وضعیت ۱۸۰۰ نفر از مربیان حق التدریس آموزش های فنی و حرفه‌ای خبر داد و در عین حال گفت که ۱۸۰۰ نفر دیگر فعال در صف دریافت احکام تبدیل وضعیت هستند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس پیش از ظهر امروز به مناسبت ششم مرداد ماه روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی نشستی در سازمان آموزش های فنی و حرفه‌ای برگزار شد و براساس آن برنامه‌های ستاد بزرگداشت این مراسم تبیین شد.
در حاشیه این برنامه علی فروزش، سرپرست دفتر ریاست و مدیریت عملکرد و امور بین‌الملل سازمان از تبدیل وضعیت ۸۰۰ نفر دیگر از مربیان حق التدریس سازمان خبر داد و گفت پیش از این پست‌های مربوطه ۱۲۰۰ نفر از مربیان ایجاد شد و احکام آنان تا پایان ماه بعلاوه ۶۰۰ نفر جدید ابلاغ می‌شود.
وی افزود: فعلا ۱۸۰۰ نفر دیگر در صف دریافت احکام تبدیل وضعیت خود هستند که در حال پیگیری این موضوع هستیم.
فروزش با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید مجوزهای لازم صدور احکام تبدیل وضعیت را می‌داد گفت: در تلاش هستیم تا برای ۱۸۰۰ نفر باقی مانده از مربیان نیز پست سازمانی خالی شود.

 


 

 

۱۸ خرداد ۹۵ – تذکرات نمایندگان در خصوص وضعیت استخدامی مربیان فنی و حرفه ای

خبرگزاری ایرنا: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسوولان اجرایی کشور در موضوعاتی همچون رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج ، تبدیل وضعیت استخدامی مربیان آموزش فنی و حرفه ای ، رسیدگی وضعیت سیل زدگان شهر قم و اجرای قانون وام ازدواج جوانان تذکر کتبی دادند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، امیرآبادی فراهانی و ذوالنوری، نمایندگان مردم قم به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان شهر قم و پرداخت خسارت به آنان تذکر دادند.
علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت نقدی و به‌روز بهای خرید گندم و جو و اصلاح میزان رطوبت مجاز برای گندم و جو در شمال کشور، همچنین تلفات دام در شهرستان‌های حوزه انتخابیه به دلیل بیماری تب برفکی ، همچنین به رئیس‌جمهور در خصوص در مورد هفته محیط زیست و امیدواری به اینکه این موضوع به عنوان اولویت اول کشور مورد توجه قرار گیرد، تذکر داد.
صفری، نماینده مردم کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت پول چغندر کشاورزان استان کرمانشاه تذکر داد.
سبحانی‌فر، نماینده مردم سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص فصل برداشت جو و گندم و تعهد خرید تضمینی و علت عدم تحویل جو و گندم که موجب ضرر و زیان کشاورزان می‌شود، تذکر داد.
اللهیار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دستور تجهیز و آمادگی مسئولین ذیربط برای پیشگیری از حریق و آتش‌سوزی جنگل‌های استان لرستان تذکر داد.
سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف روند عملیات تکمیل ساختمان بیمارستان ۹ دی در این منطقه تذکر داد.
سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارات سرمازدگی بخش کشاورزی سال ۹۴ در این منطقه تذکر داد.
محمدمهدی مفتح مردم نماینده تویسرکان به وزیر نفت در خصوص افزایش مدت اعمال تعرفه سردسیر شهرستان تویسرکان با توجه به تذکر امام جمعه و درخواست اهالی تذکر داد.
سامری، نماینده مردم خرمشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم انتقال پسآب‌های نیشکر به دریا تذکر داد.
رضا انصاری و محمدرضا رضایی، نمایندگان مردم داراب و جهرم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص در معرض نابودی قرار گرفتن باغات مرکبات استان فارس و عدم توجه وزارتخانه به آفات مرکبات تذکر دادند.
حسینعلی حاجی، نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر اقتصاد در خصوص رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج تذکر داد.
طیار،‌ نماینده مردم گنبد کاوس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت بموقع بهای گندم و جو خریداری شده از کشاورزان استان تذکر داد.
نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه و عزیز اکبریان نماینده مردم کرج به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جلوگیری از ضرر و زیان کارخانجات شستا و سازمان بازرسی و به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اجرای قانون وام ازدواج جوانان و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اتمام طرح‌های فولادی هشت‌گانه و کاهش هزینه‌های آنها تذکر دادند.
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به رئیس جمهور در خصوص جلوگیری از دادن افطار از بیت‌المال در تالارها و هتل‌های مجلل و گرانقیمت توسط وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و شبه دولتی و صدور دستور خاص به وزارتخانه‌ها برای اجرای قوانین مصوب مانند تبدیل وضعیت استخدامی مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای تذکر داد.
فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم رعایت ضوابط و اصول شایسته‌سالاری در گزینش اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت پول چغندرکاران کشور و جبران خسارت ناشی از تأخیر در این پرداخت‌ها و همچنین پیگیری دلایل توزیع ناعادلانه بودجه ردیف‌های راه‌آهن کشور و ظلم به راه‌آهن غرب کشور و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم دفاع شایسته از طرح‌های بین‌المللی راه‌آهن غرب کشور و افول بودجه آن در طول سال‌های گذشته تذکر داد.
این تذکرات توسط علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس قرائت شد.


 

۹ خرداد ۹۵ – استخدام ۳۰ درصد ار مربیان حق التدریس سازمان آموزش و فنی و حرفه ای

خبرگزاری صدا و سیما: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از استخدام ۳۰ درصد مربیان حق التدریس این سازمان خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد امین سازگارنژاد در نشست خبری گفت: از ۴ هزار مربی حق التدریس که آزمون استخدامی داده اند ۳۰ درصد شان استخدام شده است و مابقی در نوبت قرار دارند.
وی افزود: برای تعیین پست و مجوز استخدام۷۰ درصد از این مربیان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعامل شده است.
سازگار نژاد با بیان اینکه ما از نظر قانونی ملزم به استخدام این مربیان هستیم گفت: قانون الزام تعیین پست از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی را برای استخدام این مربیان در نظر گرفته است و ما نیز ملزم به اجرای کامل قوانین هستیم .
معاون وزیر تعاون اضافه کرد: به محض تعیین پست استخدام این مربیان بر اساس مراحل قانونی گزینش صورت خواهد گرفت.
سازگارنژاد اضافه کرد: شماری از این مربیان مازاد بر نیاز سازمان برای آموزش مهارت به مراکز آموزش فنی حرفه ای در بخش خصوصی معرفی خواهند شد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: در صورت نیاز این مربیان با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای رتبه مهارتی خود را تغییر خواهند داد


خبر ۱۴ دی ۹۳ استخدام: استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد

وزیر کار از تعین تکلیف بیش از ۴ هزار مربی حق التدریسی فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: آئین نامه اجرایی تبدیل وضعیت مربیان، تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی با اعلام اینکه آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای تصویب شد گفت: بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس فنی و حرفه ای تبدیل وضعیت می شوند.
وزیر کار بیان داشت: هیأت وزیران در جلسه چهارشنبه مورخ ۹۳٫۱۰٫۱۰ که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.
وی بیان داشت: در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد ۴ هزار ۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.
ربیعی افزود: قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه علنی مورخ ۹۱٫۰۵٫۰۸ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود که در دولت یازدهم با جدیت پیگیری شد و پس از تهیه پیش نویس آئین نامه اجرای این قانون توسط کمیته های کارشناسی وزارتخانه برای تصویب هیأت دولت ارسال شد.
وزیر کار بیان داشت: آئین نامه قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از بررسی و تصویب در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک دولت به هیأت دولت ارسال شد که امروز شاهد تصویب آن بودیم.
وی افزود: روند اجرای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط این سازمان تدارک دیده می‌شود و به صورت مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

خبر ۱۱ دی ۹۳ استخدام: استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با اشاره به استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
رضا گرزین صبح امروز در نهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی مازندران که در دفتر مجمع نمایندگان استان برگزار شد، اظهار کرد:‌ تصور بر این بود امروز ۱۲ مدیر و ۱۲ نماینده در این نشست حضور می‌یابند که تقریبا صددرصد مدیران و دو نفر از نمایندگان حضور یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی ما در قالب مراکز ثابت و سیار است، گفت: هر جا نیاز به ارائه آموزش باشد مربیان ما حضور می‌یابد و امسال ۱۵ میلیون ساعت تعهدات آموزشی داریم.
مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با بیان اینکه از محل صندوق مهر رضا (ع)یک‌میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به ما اختصاص یافت، افزود: برای هر متقاضی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر می‌گیریم.
گرزین با تاکید بر توانمندسازی کارآموزان و ۵۰ هزار نفر از متقاضیان اشتغال که در موسسات کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بازاریابی و فروش هم از دیگر مواردی است که مورد توجه سازمان فنی‌وحرفه‌ای قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به استخدام بیش از ۴ هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در سخنانی اظهار کرد: ۹۵ درصد از نیروی کار در مازندران امنیت شغلی ندارند و بسیاری از کارفرمایان از این مسئله سوء استفاده می‌کنند که باعث نگرانی خانواده کارگران شده است.
نصرالله دریابیگی گفت: کارگران را به بهانه‌های واهی از کار اخراج می‌کنند و با وجود دلسوزی دولت و مجلس، نیازمند ورود حاکمیتی هستیم.
وی با بیان اینکه کارفرما به دلیل داشتن قدرت و ثروت در مقابل قانون می‎‌ایستد، ادامه داد: ارتباط قانون‌گذار با نیروی کار قطع است و مورد سوء استفاده کارفرما می‌شود.
دریابیگی با اشاره به اینکه قراردادهای موقت بلای جان کارگران شده است، افزود: از مجموعه‌ای که به بازنشستگان حقوق می‌کنند دلخور هستیم چراکه مبلغ دریافتی جوابگوی هزینه خانواده‌های بازنشستگان نیست.
وی گفت: بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۴ اجرایی شود.

برای مطالعه تمام اخبار مرتبط با سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید

۹ دی ۹۳ استخدام: فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای پل ارتباطی بین صنایع و دانشگاهها است و در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد،رمضانعلی طالبی در نشست مشترک هم اندیشی شورای عالی بسیج قشر سازمان بسیج کارگری استان اظهارداشت : صاحبان صنایع مختلف نیز می توانند با تعاملات با این مجموعه آموزشی گام موثری در تامین نیروی کارآمد و متخصص خود بردارند

وی بر ساماندهی هدفمند سازمان بسیج کارگری همچنین برپایی نشستهای بسیج کارگری باحضور صاحبان صنایع، اشخاص صاحب نظر و نخبگان دربخش صنعت تاکید کرد

در این نشست که با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنایع ، ارتباط صنایع با دانشگاهها، توانمندسازی نیروی کار از طریق ارائه آموزشهای مهارتی تشکیل شد در زمینه مشکلات تامین نیروی انسانی و بروزرسانی حوزه صنایع به خصوص احیاء صنعت نساجی در استان مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

 ۲۴ آذر ۹۳ استخدام: سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد

معاون اداری پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای از حذف رشته‌های موازی و تقویت آموزشگاه‌های آزاد این سازمان با اختصاص ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.
به گزارش ایسنا، رهام کیائی معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در مراسم انتصاب سرپرست جدید اداره کل فنی و حرفه‌ای استان گفت: ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش از تحقق تعهدات آموزشی مهم تر است.
وی با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در حوزه‌های مختلف گفت: در بخش آموزش نوسازی و بازسازی مطلوبی صورت گرفته است که تدوین استانداردهای جدید متناسب با فرصت‌های شغلی جدید، ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش در کارگاه‌ها، اعتبارسنجی مراکز دولتی و غیردولتی، ایجاد و ارتقاء کارگاه‌های آموزشی پروژه محور و محصول محور و طرح توانمند سازی دانشجویان، روستائیان، عشایر و مرزنشینان از جمله مهمترین آنهاست.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در ادامه اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مشارکتی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و دیگر دستگاه‌های اجرایی از برنامه‌های مهم سازمان در جهت افزایش بهره وری و صرفه جویی در منابع است.
کیائی از اجرای طرح مشاوره کار آموزی در ابتدای دوره، اواسط و پایان دوره به منظور ارزیابی کار آموزان و هدف از شرکت در دوره‌های مهارتی از سال آینده خبر داد.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در بحث مسابقات ملی مهارت برداشته است، گفت: با تلاش تمامی استان ها و برگزاری منظم مسابقات در سطوح شهرستانی و استانی امید می رود در سال های آتی رتبه های بهتری کسب نمائیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای درباره استخدام مربیان حق التدریس گفت: در صورتی که آئین نامه آن توسط هئیت دولت مصوب گردد سازمان مشکلی در خصوص اجرا و عملیاتی نمودن این بحث ندارد. در پایان این مراسم با حضور مسئولان یونس ممی زاده به سمت سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل معرفی شد.

خبر ۲۱ بهمن ۹۲ – استخدام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان

اداره کل آموزش فنی  و حرفه ای خوزستان به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی مربیان آموزشی در مراکز استان مربی حق التدریس غیر رسمی را با رعایت شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.

 الف- شرایط عمومی:

 1. تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
 2. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 3. تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
 4. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم (ویژه برادران).
 5. عدم اتهام و محکومیت به فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزائی موثر .
 6. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی اشتغال برای انجام کاری که استخدام می شود .
 7. نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آرای مراجع قانونی.
 8. داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و پیمان سایر دستگاههای دولتی باشند.
 9. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل لیسانس مرتبط با حرفه آموزشی.

تبصره: به مدارک تحصیلی غیر مرتبط ترتیب اثر داده نمی شود.

۱۰٫ حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ۳۵ سال و فوق لیسانس ۴۵ سال و دکتری ۵۰ سال تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک می باشد.

تبصره: موارد ذیل به شرط تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در این بند اضافه خواهد شد.

الف- داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۵۹ لغایت ۲۹/۵/۶۷ به طور داوطلبانه خدمت نموده‏اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

ب- افرادخانواده‏معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کارافتاده کلی شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال.

ج- آزادگان از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

د- بازنشستگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شرایط محدودیت سنی مستثنی هستند.

هــ- فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان (۲۵% و بالاتر) و فرزندان آزادگان که بالاتر از یکسال سابقه اسارت دارند از شرط سن معاف می باشند.

۱۱٫ تاریخ فراغت از تحصیل متقاضیان می بایست قبل از تاریخ شروع ثبت نام باشد.

ب- تذکـرات مهـم:

 1. شرکت در آزمون، هیچگونه تعهد استخدامی برای اداره کل ندارد.
 2. سوابق قبول شدگان در بانک اطلاعاتی نگهداری و با رعایت اولویت نسبت به بکارگیری بعنوان مربی حق التدریس غیر رسمی در مراکز تابعه اقدام خواهد شد.
 3. مدارک و مستندات ارسالی متقاضیان غیر قابل استرداد است.
 4. به مدارک ارسالی ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.

۵٫ تاریخ و ساعت دقیق آزمون کتبی متعاقباً از طریق پایگاه الکترونیکی اداره کل به آدرس www.khztvto.ir در بخش اخبار مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

 پ- مدارک مورد نیاز:

 1. تصویر شناسنامه (تمام صفحات).
 2. تصویر کارت ملی .
 3. تصویر کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد .
 4. تصویر آخرین مدرک تحصیلی .
 5. عکس ۴×۳  (۲ قطعه).
 6. سوابق شغلی، آموزشی، پژوهشی و … .

دانلود فایل آگهی و فرم ثبت نام

خبر ۲۳ تیر ۹۲ –زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعد از ۱۵ روز از طریق همین سایت اعلام خواهد شد

به نقل از دفتر امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

خبر ۱۹ تیر ۹۲- ثبت نام تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ تیر ۹۲ ادامه دارد.ویرایش اطلاعات از صبح ۲۱ تیر ۹۲ آغاز و تا آخر همان روز ادامه دارد.همچنین برای دریافت کارت از ۲۶ تا ۲۷ تیر می توانید اقدام کنید.آزمون در تاریخ ۲۸ تیر ۹۲ می باشد.

خبر ۱۲ تیر ۸ روز مانده تا پایان ثبت نام آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۲۰

آگهی استخدام سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی وتخصصی برای بکارگیری افراد در ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانها و ازمحل سهمیه استخدامی ۲۲۷۷/۹۱/۲۲۰ مورخ ۳۰/۱/۹۱ تعداد ۵۵۰ نفر(با احتساب سهمیه ایثارگران) از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت رسمی و پیمانی به شرح جدول پیوست استخدام می نماید.

شرایط عمومی استخدام:

۱٫ داشتن تابعیت ایران

۲٫ انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

۳٫ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۴٫ نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر

۵٫ دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز ( برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است)

۶٫ داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند

۷٫ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

شرایط اختصاصی استخدام:داشتن حداقل بیست سال سن و حداکثر ۴۰ سال تمام. برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتری وبالاتر تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک.تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت۲۹/۵/ ۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطلب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سالج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ۱۲/۱۱/ ۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی به سن آنها افزوده می شود.نحوه ثبت نام و ارسال مدارک :- ثبت نام صرفا از طریق اینترنت انجام خواهد شد. لذا متقاضیان واجد شرایط می بایست نسبت به واریز مبلغ « ۰۰۰/۹۰ ریال» به شماره حساب ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی از طریق شعب بانک ملی به عنوان حق شرکت در آزمون های توانمندی عمومی وتخصصی داوطلبان استخدام پرداخت و به نشانی http://jazb.portaltvto.com سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ( بخش آزمون استخدامی) مراجعه و فرم ثبت نام را حداکثراز تاریخ ۱۰/۴/۹۲ تا تاریخ ۲۰/۴/۹۲ تکمیل نموده وشماره فیش واریزی را در فرم ثبت نام وارد نموده واصل فیش را در زمان مصاحبه ارائه نمایند . ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از هزینه ثبت نام معاف می باشند.)- نظر به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می پذیرد و بررسی مدارک ارسالی و تطبیق آنها با شرایط مندرج در آگهی استخدام پیمانی پس از مرحله صدور کارت و آزمون صورت می گیرد لذا صدور کارت ورود به جلسه آزمون موجب ایجاد تعهد استخدامی برای سازمان نمی شود .مدارک مورد نیازی که می بایست قبل از ثبت نام آماده و به صورت الکترونیکی ارسال شود :تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم درخواست شغل به صورت اینترنتی به آدرس فوق الذکر
عکس ۴×۳ جدید تمام رخ. اسکن شده بافرمت (۱۰۰DPI ) JPG، کمتر از۷۰کیلو بایت ابعاد ۲۰۰در ۳۰۰ حداکثر ۹۰۰در۳۰۰٫
تصویر فیش پرداخت حق آزمون استخدامی اسکن شده با فرمت (GPJ )100 کیلو بایت در ابعاد ۴۰۰ در ۴۰۰تاریخ توزیع کارت و محل برگزاری ونحوه اعلام نتایج مرحله اول آزمون :- کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت مذکور، در تاریخ ۲۶/۴/۹۲ قابل دسترسی و پرینت می باشد. زمان و محل برگزاری آزمون در هنگام ارایه کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .· نتایج آزمون مرحله اول بر اساس سه برابر ظرفیت پذیرش ، در موعد مقرر در پایگاه اطلاع رسانی مذکور
در پورتال سازمان اعلام خواهد شد .نکات مهم در خصوص ثبت نام :· وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود .· متقاضیان شرکت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الکترونیکی ( به صورت اینتر نتی )
پرینت تهیه و پس از ذخیره کد رهگیری خود را یاداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند . ضمناً ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده ازکد رهگیری امکان پذیر خواهد بود .

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

نحوه ارسال مدارک:

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به همراه اصل مدارک به امور عمومی اداره کل آموزش فنی و
حرفه ای استان مورد تقاضا حضورا ارائه و رسید دریافت نمایند. ادارات کل استانها موظف هستند کلیه تصاویر مدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابر با اصل نمایند.

مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل می باشد:

۱٫ تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ، تصویر صفحه آخر)

۲٫ تصویر آخرین مدرک تحصیلی

۳٫ تصویر کارت ملی.

۴٫ مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت ( معلولین عادی با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی وحسب مورد از مراجع ذی‌ربط)

۵٫ مدارک دال بر بومی بودن

۶٫ تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.

۷٫ تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر تحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

مواد آزمون عبارتند از :

الف ) آزمون توانمندیهای عمومی شامل: ۱- معارف اسلامی (ضریب ۳)، ۲- زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری (ضریب ۲)، ۳- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی (ضریب ۲) که به تعداد (۹۰) سوال چهار گزینه‌ای طراحی شده و بدون اعمال نمره منفی خواهد بود.

تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می‌شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط (Intermediate) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده.

تذکرات:

۱- ۱۰۰ درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی تعلق دارد. (سهمیه ۳۰% ایثارگران را شامل نمیشود)

تبصره : بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده‌ باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده‌اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

۲- از کل مجوز استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که ۲۵ درصد آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت تخصیص می یابد، لازم به ذکر است ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد شهید معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند .

همچنین بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، فقط جانبازان، آزادگان و همسران شهداء، جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده یک سال و بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان و همسران جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان و همسران آزادگان کمتر از یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۱/۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۲/۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر، نیازی به اخذ وارائه گواهی از بنیاد استان ندارند.

۳/۲- ایثارگران شامل رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضورداوطلبانه درجبهه های جنگ تحمیلی و نیز فرزندان و همسر آنان و فرزندان وهمسران جانبازان زیر ۲۵درصد و فرزندان و همسران آزادگان زیر یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا
می باشد که در صورت دارابودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین مربوط از اولویت قانونی برخوردار خواهند بود.

۳- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون ) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد .

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندی های عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارایه نمایند. در صورت عدم ارایه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهد شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارایه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی به عمل می آید.

۱/۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش «اعتبارسنجی موسسات آموزشی» با عنوان «موسسات تعیین صلاحیت شده» سایت مرکز آموزش مدیریت دولتی با آدرس http://www.smtc.ac.ir قابل مشاهده می باشد، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، گواهی نامه مذکور را ارایه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده وقبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران (پورتال مردم) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش میسر می باشد.

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

وبسایت: jazb.portaltvto.com


مشاهده لینک

خبر ۱ تیر – برای دریافت فایل عناوین شغلی آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اینجا کلیک نمایید. (جدید)

توجه پسوند فایل xls است و نیاز به آفیس و یا اکسل دارید!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک مستقیم فایل فنی و حرفه ای

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به زودی شرایط شرکت در آزمون استخدامی جذب۵۵۰ مربی آموزش فنی و حرفه ای را در روزنامه های پر نشر اعلام می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اژدر ولی خانی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان گفت : باید یک سوم نیروهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حوزه ستادی و دو سوم در حوزه صف با عنوان مربی فعالیت کنند.
وی افزود : در ۵ تا ۶ سال اخیر تعداد مراکز آموزش فنی و حرفه ای این سازمان افزایش یافته و هیچ گونه جذبی صورت نگرفته است.
ولی خانی با اشاره به این که در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ نیروی مربی و۳ هزار و ۵۰۰ نیروی ستادی غیر مربی در این سازمان مشغول به فعالیت هستند، گفت : در جهت اصلاح هرم نیروی انسانی شاغل در این سازمان، ابتدا در سال۱۳۹۱ برای ساختارمند کردن مراکز آموزشی فاقد چارچوب تشکیلاتی این سازمان اقدامات لازم صورت گرفت و بیش از ۲۶۰ مرکز صاحب ساختار شده است.
وی در ادامه گفت : همچنین با پیگیری های یک سال اخیر به منظور نزدیک کردن تعداد مربیان به استاندارد مورد نیاز، ۴ هزار و ۸۷۶ مجوز تغییر وضعیت استخدامی مربیان غیر رسمی این سازمان از مجلس شورای اسلامی دریافت شده است. معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: با ساختارمند شدن ۲۶۰ مرکز آموزشی این سازمان، بالغ بر یکهزار پست مربی به پست های موجود سازمان اضافه شده و زیرساخت های لازم برای جذب مربیان فراهم است.
ولی خانی در ادامه خبر داد: با رعایت بودجه و اعتبار سازمانی، شرایط جذب و تغییر وضعیت ۵۵۰ نفر مربی فراهم شده و اقدامات لازم بعمل آمده است که در آینده نزدیک از طریق درج آگهی آزمون استخدامی مربوطه در روزنامه های پرنشر اعلام می شود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول متقاضیان در آزمون عمومی(نظری) شرکت خواهند کرد و در صورت قبولی و کسب ۶۰ درصد نمره به مرحله آزمون عملی راه خواهند یافت.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: تشکیل کمیته استخدام با توجه به دستور ریاست محترم سازمان، تعیین ۵۵۰ سهمیه استخدامی در مرحله اول و توزیع استانی براساس شاخص ها و ساختار سازمانی موجود در استان ها، تعیین پست های بلاتصدی مربی به همراه حرفه های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ها با همکاری دفتر بودجه و تشکیلات و نمایندگان استان ها در مرکز تربیت مربی، تعیین سهمیه ایثارگران با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله اقدامات صورت گرفته در
باره مراحل استخدام مربیان است.
ولی خانی افزود: از اقدامات دیگر می توان به ایجاد ساختار سازمانی در سایت کارمند ایران، ورود مجوزهای استخدامی در سایت کارمند ایران، تهیه و تدوین فرم مشخصات شغل و شاغل پست های مربوطه و ارسال به دفتر بودجه و تشکیلات برای تأمین اعتبار اشاره کرد.

 

آخرین اخبار استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۱

 

 

دیدگاه‌ها (0)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*