کافی نت صفر یک

ارزش و قیمت سهام عدالت در بازاردوبرابر شده است.

یک میلیون تومان سهامی که از سال ۸۵تا ۹۴ برای مشمولین در نظر گرفته شده است قیمت بازاری آن دوبرابر گردیده است.

یک میلیون تومان سهامی که از سال ۸۵تا ۹۴ برای مشمولین در نظر گرفته شده است قیمت بازاری آن دوبرابر گردیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی ، پوری حسینی معاون وزیر و رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: یک میلیون تومان سهامی که از سال ۸۵تا ۹۴ برای مشمولین در نظر گرفته شده است قیمت  آن در بازار حدودا دوبرابر گردیده است ولی مشمولین میتوانند در صورت تمایل با همان قیمت قبلی الباقی سهام خود را آزاد نمایند.پوری حسنی افزود:یازده سال قبل تعدادی از شرکتهای سرمایه پذیر انتخاب شدند که مقداری از سهام این شرکتها از یک درصد تا نود درصد به سهام عدالت اختصاص یافت و دولت از سهام این شرکتها یک میلیون تومان سهام برای مشمولین در نظر گرفت و قرار شد از محل سود این سهام تا ده سال اقساط سهام مذکور را دریافت نمایند و برخلاف تصور مردم، دولت سهام را مجانی به مشمولین واگذار نکرد و در حدود ده سال صبر کردند که از محل دریافت سود سهام از شرکتهای سرمایه پذیر،بدهی مردم به دولت پرداخت شود.

وی گفت: بعد از ده سال برای یک میلیون تومان سهم حدود ۵۳۲ هزارتومان قسط از طریق دریافت سود بابت سهام عدالت، پرداخت گردیده و الباقی ۴۶۸ هزار تومان را هم اگر مشمولین تمایل داشته باشند می توانند واریز نمایند تا بقیه سهام آزاد شود ولی اگر الباقی پرداخت نشود به اندازه همان ۵۳۲ هزار تومان سهام به آنها تعلق خواهد گرفت.

 رییس کل سازمان خصوصی سازی افزود:باید توجه شود که الباقی این سهام که از محل سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه پذیر در طی ده ساله سهام عدالت آزاد نشده است، متعلق به دولت بوده و هست. بعبارتی از اول سهامی داده نشده بودکه حالا برداشته شود.

وی در انتها افزود:نیازی نیست دودهک پایین جامعه(مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام «ره» و سازمان بهزیستی) الباقی یک میلیون را پرداخت نمایند زیرا آنها از تخفیف ۵۰ درصد سهام عدالت برخوردار بوده اند و لذا این دسته از مشمولین، سهام یک میلیون تومانی خود را دریافت نمایند.

 

 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید