کافی نت صفر یک

اخراج نیروهای شرکتی و قراردادی به بهانه اجرای طرح چابک‌سازی دولت

unknowpicture

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: به اعتقاد بنده افزایش بودجه و توان دفاعی کشور امروز از ضروری‌ترین موضوعات است بنابراین مجلس در مقابل طرح ایده کاهش سهم اعتبارات دفاعی،‌ امنیتی کشور در لایحه بودجه سال آینده قطعاً ایستادگی می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه سال گذشته نیز زمزمه‌هایی در مورد کاهش بودجه دفاعی کشور به گوش می‌رسید عنوان کرد: در آن مقطع از زمان،‌ مجلس در برابر این موضوع مقاومت کرد امسال نیز در صورت تکرار همان صحبت‌ها با هرگونه کاهش بودجه دفاعی مخالفت می‌کند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا بودجه سال آینده بر اساس شرایط تحریم‌ها بسته شده یا خیر تصریح کرد: دولت سعی کرده با توجه به شرایط موجود بودجه ۹۸ را بر اساس شرایط تحریمی و غیر تحریمی و بر مبنای دو نرخ مجزا فروش نفت ببندد و تقدیم مجلس کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس بر وجود یکسری نواقص در لایحه بودجه سال آینده تأکید کرد و ابراز داشت: احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی به عنوان یکی از این نواقص در سال آینده بسیار زیاد است زیرا دولت اعتباراتی که به عنوان پشتوانه حامل‌های انرژی محسوب می‌شود را در بودجه قرار نداده است.

داداشی احتمال اخراج نیروهای شرکتی و قراردادی به بهانه اجرای طرح چابک‌سازی دولت را یکی دیگر از این نواقص اعلام کرد و گفت: اکثر این نیروها سال‌ها در ادارات و سازمان‌های خود صادقانه خدمت کرده‌اند بنابراین اخراج آنان به بهانه کوچک‌سازی دولت اخلاقی نیست.

وی کلیات لایحه بودجه ۹۸ را مطلوب ارزیابی کرد و با ابراز امیدواری از رفع نواقص آن توسط کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق مجلس ابراز داشت: دغدغه‌های امروز مردم بیشتر حول محور مسائل اقتصادی است و از نمایندگان خود در مجلس انتظار دارند برای رفع این معضلات برنامه‌‌ریزی کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان وابستگی بودجه سال آینده به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام را مورد تأیید قرار داد و خاطرنشان کرد: دولت در برنامه‌ها سیاست‌های کلی خود برای کاهش این وابستگی تلاش می‌کند اما در شرایط فعلی کشور تحقق این هدف راهبردی چندان میسر نیست.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس وجود یکسری زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای لازم برای کاهش تکیه کشور به درآمدهای نفتی را متذکر شد و ابراز داشت: تا زمانی که نحوه دریافت مالیات‌‌ها به صورت سیستماتیک در کشور نهادینه و با فرار مالیاتی مفاسد برخورد نشود این هدف تحقق پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس بر لزوم افزایش صادرات غیرنفتی و حمایت از تولید داخلی تأکید کرد و اظهار داشت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و شعار حمایت از کالای ایرانی که توسط مقام معظم رهبری بیان شده‌اند مسیر حرکت را برای تمامی مسئولان در حوزه اقتصادی مشخص و تبیین کرده است.

داداشی به نامه‌نگاری‌های انجام شده توسط مجمع نمایندگان گیلان با سازمان برنامه و بودجه در باب تأمین نیازمندی‌های گیلان اشاره کرد و افزود: مدیریت پسماند، ‌لایروبی رودخانه‌ها،‌ ساماندهی فاضلاب و درخواست برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی از مفاد این مکاتبات انجام شده است.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأمین اعتبار سه عدد از این طرح‌ها موافقت کرده است عنوان کرد: ساخت مگاهاسپیتال گیلان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مجمع نمایندگان بود که متأسفانه طرح مذکور به دلیل کارشکنی نمایندگان پارلمانی سازمان برنامه و بودجه راه به جایی نبرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از جاماندن ساخت این بیمارستان هزار تختخوابی در بودجه‌بندی سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در ساعت‌های آخری که بودجه سال ۹۸ بسته می‌شد به بنده خبر دادند مکاتبات و نامه‌های مربوط به این پروژه بزرگ در سازمان برنامه و بودجه مفقود شده است.

داداشی با بیان اینکه وی به سرعت جهت پیگیری این موضوع به سازمان برنامه و بودجه مراجعت کرده است گفت: بنده در آخرین ساعات بسته شدن لایحه برای نوشتن نامه‌ای جهت در دستور کار قرار گرفتن ساخت مگاهاسپیتال در سازمان برنامه و بودجه حاضر شدم اما با تمام تلاش‌ها این امر محقق نشد.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معاون پارلمانی و مدیرکل پارلمانی سازمان برنامه و بودجه را مقصر اصلی جاماندن مگاهاسپیتال گیلان از بودجه ۹۸ خواند و افزود:‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز مکاتباتی همراه با بسته طرح به تهران ارسال کرده بود که ظاهراً تمام این اسناد نیز مفقود شده‌اند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*