کافی نت صفر یک

اخبار اشتغال بانوان در سال ۹۷ (اخبار کار و اشتغال)

unknowpicture

  اخبار کار و اشتغال بانوان

خبر ۱۸ شهریور ۹۷ – سهم ۶۷ درصدی زنان از مشاغل ایجاد شده در دو سال گذشته

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر ضرورت الگوگیری شهرداری ها و شوراهای شهر کل کشور از روند پیشرفت نمایشگاه زنان و تولید ملی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه ابتکار در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه این نمایشگاه در حوزه کسب و کار و تاثیرگذاری مطلوب آن در شهرداری تهران خدماتی را ارائه می دهد، گفت: همانند اینکه در دولت هدف گذاری ۳۰ درصدی را برای حضور زنان تعیین کردند، امیدواریم در شهرداری تهران نیز شاهد این ۳۰ درصد باشیم چرا که شهرداری تهران ظرفیت لازم برای مدیریت زنان را دارا است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه زنان و تولید ملی مصداق اراده برای توانمندی زنان است، تصریح کرد: این در حالی است که در حال حاضر این نمایشگاه نگاه ملی نیز دارد، بر این اساس شهرداری ها باید این مسیر را در پیش گیرند تا فضا برای حضور توانمند بانوان در حوزه بازاریابی ایجاد شود.
وی در خصوص اینکه امروز دولت امکاناتی را در حوزه اقتصادی و کسب و کار برای زنان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: طرح های تسهیلات پایدار، تسهیلات فراگیر، طرح تکاپو برای اشتغال و همچنین سنوات صندوق ذخیره ارزی در حال اجرا است.
ابتکار با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از صنایع دستی توسط زنان تولید می شود، یادآور شد: مسئله بازاریابی در این زمینه بسیار مهم است و شهرداری ها و شوراهای شهر کل کشور باید از روند پیشرفت نمایشگاه زنان و تولید ملی الگو بگیرند چرا که فضای خوبی را در مجموعه امور بانوان دارا هستیم و همچنین می توانیم در زمینه توسعه کارآفرینی در سطح ملی نیز قدم برداریم.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طرح گفت و گوی ملی خانواده از طرح های مهم دولت دوازدهم است که در راستای تقویت و ارتقای وضعیت خانواده اجرا می شود، گفت: در این زمینه می توانیم از لباس های سنتی و هنر اقوام ایرانی که توجه به هویت و پوشش ایرانی با پیشینه تاریخی است، استفاده کنیم که در این زمینه نیز همکاری خوبی با امور بانوان شهرداری تهران داریم.
وی در خصوص اینکه زنان ایرانی از بعد حضور و مشارکت اقتصادی روند رو به رشدی را طی دو سال اخیر طی کرده اند، تصریح کرد: سهم زنان از مشاغل ایجاد شده طی سال های ۹۵ و ۹۶، ۶۰ تا ۶۷ درصد تعیین شده است.
ابتکار با بیان اینکه در حال رایزنی با فراکسیون زنان برای تقویت مشاغل خانگی هستیم، اضافه کرد: این بخش جز بخش های غیررسمی اشتغال زنان محسوب می شود، بنابراین بیمه و توازن بین مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی زنان را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه با شهرداری تهران نیز مشارکت داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

 

خبر ۱۲ شهریور ۹۷ -تشکیل کارگروه ساماندهی و حمایت از مشاغل زنان سرپرست خانوار

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی و رییس کمیته مشارکت‌های شورای شهر تهران از تشکیل کارگروهی برای ساماندهی و حمایت از مشاغل زنان سرپرست خانوار، توانیابان و افراد آسیب دیده در شهر تهران خبر داد.

حجت نظری در گفتگو با مهر دراین‌باره گفت:‌ شمار زیادی از زنان سرپرست خانوار وتوانیابان در جریان دیدارها و بازدیدها و نیز مراجعات حضوری از نبود یک متولی واحد برای حمایت از مشاغل و خدمات آنان انتقاد داشتند و در همین راستا نیز تصمیم گرفتیم تا کارگروهی را به منظر ساماندهی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و حمایت از مشاغل و کسب‌و کارهای خرد این افراد ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه در این کارگروه نمایندگانی از شورای شهر تهران، سازمان خدمات اجتماعی، سازمان زیباسازی، معاونت امور مناطق، بازرسی شهرداری تهران، برج میلاد، مترو تهران و … حضور دارند، گفت:‌ سازوکارهای مربوط به این اقدام در جلسه این کارگروه تعیین و مقرر شد تا محل‌هایی برای برگزاری بازارچه‌ها و ارائه خدمات این افراد مشخص شود.
نظری با بیان اینکه در حال حاضر محدوده برج میلاد، زیرگذر چهارراه ولیعصر و ایوان انتظار جزو مکان‌هایی است که برای فعالیت این افراد در نظرگرفته شده است، گفت: شهرداری تهران موظف است تا نسبت به برگزاری منظم این نمایشگاه‌ها و بازارچه‌ها اقدام کند.
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره اینکه مگر در گذشته نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های حمایت از توانیابان و زنان سرپرست خانوار وجود نداشته که این کارگروه تشکیل شده است، گفت:‌ در گذشته برگزاری این نمایشگاه‌ها و بازارچه‌ها نظام‌مند نبوده و حتی انتقادات بسیاری از افراد شرکت کننده در آن را نیز به دنبال داشت، در همین راستا تصمیم گرفتیم تا با تشکیل این کارگروه هم برگزاری دوره‌ای این نمایشگاه‌ها را نظام‌مند کنیم و هم نحوه اختصاص این فضاها به متقاضیان قانونمند شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*