کافی نت صفر یک

ابلاغ آیین نامه استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی تا پایان تیرماه

unknowpicture

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ابلاغ آیین نامه استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: با این حساب تکلیف ۳۰ هزار معلم حق‌التدریس و نهضتی مشخص خواهد شد.
سیدمحمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تدوین آیین‌نامه استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی در هیات دولت برابر مصوبه‌‎ای که مجلس داشت، گفت: کار تدوین آیین نامه اجرایی قانون استخدام نیروهای حق‌التدریس و نهضتی پس از بحث‌ها و بررسی‌های متعدد توسط آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی با نظارت دو نماینده مجلس انجام گرفت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین جهت کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از معاون منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش برای بررسی علل تعلل در تصویب آیین نامه اجرایی دعوت و مباحثی در این خصوص دعوت کرد که مقرر شد دولت هرچه سریع‌تر نسبت به تصویب و اجرای آیین نامه اجرای قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضتی اقدام و نهایتا تا تیرماه این آیین نامه را به اجرا برسد.

وی اضافه کرد: در این قانون به استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی پیش از مهرماه ۹۱ تاکید شده و این در حالی است که برخی از معلمان در تاریخ ۲۶ مهرماه ۹۱ به کار گرفته شده‌اند که در نشست کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مقرر شد تمامی کسانی که در این تاریخ جذب آموزش و پرورش شده‌اند، نیز مشمول قانون شوند تا به خاطر ۲۶ روز از این امتیاز قانونی محروم نشوند.

استخدام ۳۰ هزار معلم پس از سال‌ها بلاتکلیفی

ابطحی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته با اجرای قانون مصوب مجلس حدود ۳۰ هزار نفر از نیروهای حق‌التدریس و نهضتی بالاخره پس از سال‌ها بلاتکلیفی به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می‌آیند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته ممکن است این تعداد بیشتر یا کمتر شود چرا که نیروهایی که جذب آموزش و پرورش می‌شوند به صورت چند مرحله‌ای خواهد بود

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*