کافی نت صفر یک

آموزش و پرورش کاشان ۹۷۲ نفر کمبود نیروی انسانی دارد

unknowpicture

مهدی حدادیان روز دوشنبه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم به خبرنگاران بیان کرد: کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش کاشان شامل آموزگاران و خدمتگزاران زن و مرد در دوره های مختلف تحصیلی و با احتساب ۱۶۰ نفر از فرهنگیانی می باشد که امسال به افتخار بازنشستگی نائل می شوند.
وی افزود: راه های تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش از طریق حق التدریس، خرید خدمات و یا جذب سرباز معلم می باشد اما این مهم در گرو تامین بودجه است.
سرپرست آموزش و پرورش کاشان اضافه کرد: بیش از ۱۰۰ نفر سال گذشته در دانشگاه فرهنگیان جذب این مجموعه شدند و این مهم کمک زیادی برای جبران کمبود آموزگار بود.
او با اشاره به احتمال بهره گیری از خرید خدمات نیروی انسانی در دوره اول و دوم متوسطه گفت: یکی از علت های کمبود نیرو سه پایه ای شدن هنرستان هاست که هنرآموزان بیشتری را به آموزش و پرورش تحمیل کرده است.
حدادیان در ادامه با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ واحد آموزشی در شهرستان کاشان تصریح کرد که ۳۰ درصد آنها تخریبی هستند.
وی با قدردانی از فعالیت های خیرین مدرسه ساز در کاشان بیان کرد: ۷۰ درصد مدرسه های جدید این شهرستان از سوی افراد نیکوکار ساخته شده اما همچنان برای رفع نیازهای آموزشی همچنان نیاز به مشارکت آنها در این کار نیک احساس می شود.
به گفته حدادیان ۳۲ هزار نفر دانش آموز دوره ابتدایی، ۱۳ هزار دانش آموز دوره متوسطه اول و ۹ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز دوره متوسطه دوم در شهرستان کاشان به تحصیل اشتغال دارند.
کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*