کافی نت صفر یک

آغاز مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی از فردا

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز ۵ شنبه ۱۲ بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز ۵ شنبه ۱۲ بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به این که از اسفندماه سال گذشته صورتحساب مشمولان در سامانه سهام عدالت برای اطلاع آنها از میزان سهامشان قابل دسترسی است گفت: بر این اساس تا پایان شهریور ماه امسال مشمولان فرصت داشتند در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت خود اقدام کنند که البته این مهلت تا پایان مهرماه تمدید شد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس امسال سود سال مالی ۹۵ شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت که حدود ۳۸۰۰ میلیارد تومان است به تناسب میان بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت در حال توزیع است.
وی اذعان داشت: سود سهام عدالت مشمولان نهادهای حمایتی شامل مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و آن دسته از مشمولانی که اقدام به تسویه مانده بدهی سهام عدالت خود کرده اند ۱۵۰ هزار تومان و بقیه مشمولان متناسب با ارزش سهام عدالت آنها است.
پوری حسینی اضافه کرد: در مرحله نخست پرداخت سود سهام عدالت که از ۱۹ دیماه انجام شد، برای همه مشمولانی که شماره شبای بانکی خود را داده اند یک سوم سود تقسیمی سال مالی ۹۵ شرکتها واریز شده است.
وی گفت: بر این اساس از ابتدای دهه فجر، یعنی از روز ۵ شنبه ۱۲ بهمن ماه مرحله تکمیلی پرداخت سود سهام عدالت مشمولان به صورت گروهی آغاز خواهد شد.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آن دسته از مشمولانی که از فردا(۵ شنبه) باقیمانده سود سهام عدالت خود را دریافت می کنند افزود: مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد، خدام مساجد و حسینیه ها، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالی بافان، زندانیان آزاد شده و تحت حمایت، تاکسیرانان، خبرنگاران و … از جمله ۱۶ گروهی هستند که جمیعت آنها حدود ۲۲ درصد جمعیت کل مشمولان سهام عدالت را شامل می شود و از فردا تسویه کامل سود سهام عدالت آنها که حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است انجام می شود.
پوری حسینی تاکید کرد: در مجموع مشمولانی که فردا سود سهام عدالت خود را دریافت نخواهند کرد و پس از پایان دهه فجر و تا پایان سال به مرور سود سهام عدالت آنها واریز خواهد شد عبارتند از کارمندان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری، کارگران فصلی و ساختمانی، روستائیان و عشایری که مددجوی کمیته امداد و سازمان بهزیستی نیستند و مددجویانی که قبلا تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده اند و با بهبود شرایط زندگی از پوشش این نهادها خارج شده اند.
وی ادامه داد: این دسته از مشمولان فردا سود سهام عدالت دریافت نخواهند کرد که ۷۸ درصد کل جمعیت مشمولان سهام عدالت را شامل می‌شوند.
وی گفت: بنابراین بجز این ۴ گروه که سود سهام عدالت آنها پس از دهه فجر و تا پایان سال به مرور واریز خواهد و در این زمینه نیز اطلاع رسانی می‌شود، بقیه مشمولان سود سهام عدالت خود را همزمان با آغاز دهه فجر، از فردا دریافت می‌کنند.
پوری حسینی ادامه داد: سود سهام عدالت تنها به میان مشمولانی توزیع می شود که شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند، بنابراین از  حدود ۱۱ میلیون مشمول باقی مانده ای که تا کنون شماره شبای خود را وارد این سامانه نکرده اند تقاضا داریم هر چه سریع تر این کار را انجام دهند.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: مشمولانی که از فردا سود سهام عدالت خود را می گیرند، این اتفاق به منزله تسویه مانده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر است که به آنها داده شده است و دیگر تا پایان سال سودی نخواهند گرفت.
وی در ادامه با تقدیر و تشکر از همه افرادی که در پیشبرد طرح توزیع سهام عدالت و توزیع سود زحمات فراوانی کشیده اند از جمله وزیر امور اقتصادی و دارایی اذعان داشت: با پرداخت سود سهام عدالت گام بلندی در تعیین تکلیف بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت انجام شد و مشمولان متوجه این موضوع هستند که سهام عدالت تخصیصی به آنها چقدر است و چقدر سود از این طریق نصیب آنها شده است.
پوری حسینی افزود: بر این اساس در صورت آزادسازی سهام عدالت مشمولان این اختیار را خواهند داشت نسبت به نگهداری یا فروش سهام خود اقدام کنند که در حال حاضر منتظر تصویب و قوانین لازم در این زمینه هستیم.
وی همچنین در خصوص افزایش عرضه های سازمان خصوصی سازی تا پایان سال افزود: به صورت معمول عرضه های این سازمان در ماههای پایانی سال افزایش پیدا می کند، چرا که پس از پایان فصل مجامع شرکتها و ارائه صورتهای مالی و گزارشات آنها برای قیمتگذاری و عرضه سهام معمولا این اتفاق در ماههای پایانی سال عملی می شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان این که خوشبختانه همکاری خوبی در وزارت اقتصاد و هیات واگذاری برای تسریع در عرضه های این سازمان در حال انجام است افزود: بر اساس زحمات و تلاش های صورت گرفته بی اعتمادی‌ها نسبت به مزایده های سازمان خصوصی سازی از بین رفته است و ما نیز در سازمان خصوصی سازی در تلاش هستیم تا از بخش خصوصی حمایت‌های لازم و ویژه ای در این زمینه داشته باشیم.
پوری حسینی همچنین در واکنش به خبرهای منتشر شده در خصوص نامه احمد توکلی به قوه قضائیه اذعان داشت: این کار آقای توکلی بی اخلاقی است و با توجه به این که قبلا هم ایشان موضوع واگذاری سهام شرکت آلومینیوم المهدی را در هیات داوری و سایر مراجع قانونی و قضایی مطرح کرده اند و رای نهایی سازمان خصوصی سازی را از هر گونه تخلف مبرا دانسته است، بنابراین رفتار ایشان به نوعی مصداق بارز مقاومت، کارشکنی و تخلف در برابر خصوصی سازی است.
وی گفت: ما در سازمان خصوصی سازی با یقین کامل اعلام می کنیم که تمامی واگذاریهای سازمان خصوصی سازی با رعایت قانون و قانونمندی کامل صورت گرفته است و از هر گونه نظارت و ارائه گزارش به نهادهای نظارتی در خصوص واگذاریها استقبال می کنیم. اما نکته مهم در این زمینه این است چرا آقای توکلی که هنوز رای نهایی دادگاه را در خصوص بروز تخلف در زمینه واگذاریها دریافت نکرده است، اقدام به رسانه ای کردن اظهارات خلاف واقع خود می کند و در تلاش است تا اذهان عمومی را در مقابل سازمان خصوصی سازی قرار دهد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید