کافی نت صفر یک

آغاز سهام عدالت از سال ۸۴

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ٨۴، رئیس جمهور وقت به مقام معظم رهبری نامه نوشت که بر اساس آن بخشی از سهام قابل واگذاری به مردم باید پرداخت می شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ حمیدرضا فولادگر صبح امروز در مراسم رونمایی از سامانه ساماندهی سهام عدالت گفت: در سیاستهای کلی اصل ۴۴ گفته شده که گسترش مالکیت در سطح عمومی به منظور گسترش عدالت صورت گیرد. 

وی اضافه کرد: بر این اساس در سال ٨۴، رئیس جمهور وقت به مقام معظم رهبری نامه نوشت که بر اساس آن بخشی از سهام قابل واگذاری به مردم باید پرداخت می شد؛ پس اصل این قانون و فلسفه وجودی این قانون که سهامداری مردم است، باید حفظ شود. به همین دلیل در قالب سهام عدالت و ساماندهی آن، تکلیف تداوم این طرح باید مشخص می شد که دولت نیز انجام داد.  

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که مردم در رابطه با سهام عدالت احساس مالکیت نکنند، کار به خوبی پیش نخواهد رفت که لازم است دولت این موضوع را مدنظر قرار دهد.

فولادگر خاطرنشان کرد: اصل ۴۴ باید تحول و انقلاب در اقتصاد ایران باشد و کل سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیز بر این مبنا است، البته دولت نهم این کار ارزشمند را راه اندازی کرد ولی در اجرا اشکالاتی بوجود خواهد آمد. بنابراین دولت یازدهم هم باید این مسیر را ادامه دهد.

وی با اشاره به مراقبت شدید دولت بر روند اجرای اصل ۴۴ افزود: دولت باید هم جهت باشد و تقاضای خروج شرکتهای اصل ۴۴ از فهرست واگذاری ها صورت نگیرد؛ شرکت جدید دولتی هم نباید ایجاد شود. پس باید دولت در این جهت حرکت کند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید