کافی نت صفر یک

آزادسازی سهام عدالت بدون مراجعه حضوری به انجام رسید

در نامه وزیر ارتباطات به رییس جمهور اعلام شد:

آزادسازی سهام عدالت بدون مراجعه حضوری به انجام رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محور‌های ده گانه دولت الکترونیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محور‌های ده گانه دولت الکترونیک خبر داد که این طرح با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است.

در بخشی از نامه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به حسن روحانی رییس جمهوری آمده است: پیرو ابلاغیه حضرتعالی در خصوص محور‌های ده گانه دولت الکترونیکی به وزرای محترم، مصوبات شورای اجرایی فناوریاطلاعات و تاکیدات حضرتعالی در هیات وزیران، این وزارت ابلاغیه‌های مذکور را به طور مستمر پیگیری نموده و بسیار خرسندم که به استحضار برسانم.

یکی از خدمات مذکور در ابلاغیه‌ها برای ارایه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به هموطنان با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار به سرانجام رسید و دولت یکی از خدمات خود را الکترونیکی نموده و در دسترس مردم عزیز کشورمان قرار داد.

آذری جهرمی در بخش دیگری از این نامه خطاب به رییس جمهوری می‌افزاید: خدمت آزادسازی سهام عدالت که با استقبال هموطنان روبرو شده است با استفاده از بستر دولت الکترونیکی و با فرایند احراز مبتنی بر شمار ملی و تلفن همراه و بدون هرگونه مراجعه حضوری به انجام رسید. ۱۳ میلیون و ۶۴۰ هزارنفر از هموطنان تا تاریخ ۸ خرداد در یک فرایند الکترونیکی درخواست آزادسازی سهام عدالت خویش را ثبت کردند و از این تعداد تاکنون ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از هموطنان به سبد سهام عدالت خود دسترسی یافته و این تعداد با بستر‌های الکترونیکی فراهم شده و همچنان در حال افزایش است.

وزیر ارتباطات در این نامه آورده است: این خدمت الکترونیکی دولت منجر به کاهش مراجعه حضوری و مکرر مردم به دستگاههای اجرایی و پیشخوان شده است و مردم با استفاده از تلفن همراه و یارانه شخصی و در بستر شبکه ملی اطلاعات ضمن اعمال الکترونیکی حق انتخاب خود برای آزادسازی سهام عدالت از سبد خود مطلع شده و قدرت تصمیم گیری برای سبد سهام خود را یافته اند. این طرح باهمکاری مشترک سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی و وزارات ارتباطات به سرانجام رسیده و از دستاورد‌های دولت الکترونیکی برای تسهیل امور شهروندان و افزایش رضایت عمومی ایشان است. در پایان آمده است: ضمن تشکر از همکاری و کار مشترک انجام گرفته بین دستگاه‌های اجرایی مذکور امید است با حمایت حضرتعالی و همراهی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تمامی محور‌های ده گانه الکترونیکی شدن خدمات در بازه زمانی مشخص شده به سرانجام برسد

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

کافی نت صفر یک ما می خواهیم اعلان ها را برای آخرین اخبار و به روز رسانی ها به شما نشان دهیم.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید